Zaterdagmiddag Iraanse demonstratie tegen regime op Malieveld
DEN HAAG (ANP) - Iraniërs verzamelen zich zaterdagmiddag vanaf 14.00 uur op het Malieveld in Den Haag. Dat gebeurt naar aanleiding van de recente aanvallen op het land door Israël en de Verenigde Staten en na de aanhoudende gewelddadigheden en executies van het regime tegen het eigen volk. De Iraanse Nastaran Beik Pourian is ook onderweg en wil "de stem van de Iraanse mensen" laten horen.
"We zijn natuurlijk niet blij met oorlog, maar dit is de enige oplossing nu", zegt Beik Pourian. "We hebben andere landen nodig." Volgens haar zijn de mensen in Iran blij na de aanvallen. In Den Haag wil ze westerse landen oproepen voor Iraniërs op te komen, Iraanse ambassades te sluiten en steun en erkenning te vragen voor de transitie naar een nieuwe Iraanse leider.
"Als dit regime blijft, worden er nog meer mensen gearresteerd en geëxecuteerd." Beik Pourian wijst op de recente arrestatie van kinderen van 13, 16 en 17 jaar. "Ook kinderen worden geëxecuteerd."
Blijdschap en zorgen
Beik Pourians hele familie woont in Iran. Zaterdagochtend heeft ze voor het laatst contact gehad met haar nicht, die haar vertelde dat er naast blijdschap ook zorgen zijn. Rond 09.00 uur werden de Iraanse scholen gesloten en kinderen naar huis gestuurd. Sindsdien heeft Beik Pourian geen contact meer en is het internet daar afgesloten. "Ik krijg geen reactie meer van mensen die ik app."
Het is niet duidelijk hoeveel mensen naar Den Haag gaan, maar Beik Pourian verwacht er heel veel. Ze zegt dat het idee is om een mars te organiseren door de stad, met als verwachte eindtijd 17.00 uur.
Gemeente Den Haag
De gemeente Den Haag laat weten de actie op het Malieveld en de mars te faciliteren.
Regio15 meldde dat rond het middaguur een kleine groep tegenstanders van het Iraanse regime demonstreerde bij de ambassade van Iran in Den Haag.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.
3 uur geledenGENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.
6 uur geledenROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam kampt weer met een storing. De brug is volgens ProRail sinds maandagochtend niet te gebruiken voor wegverkeer en ook scheepvaart kan niet onder de brug door. ProRail weet nog niet hoelang het herstel gaat duren.
6 uur geledenBEEK EN DONK (ANP) - De 56-jarige man die ervan wordt verdacht een vrouw om het leven te hebben gebracht in Beek en Donk, had een relatie met haar. Dat bevestigt de politie desgevraagd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Frankrijk aangepast. Het ministerie waarschuwt Nederlanders in Frankrijk voor gewelddadige demonstraties in het land. De kleur van het reisadvies blijft geel.
6 uur geleden