Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zaterdag 42 vluchten zonder passagiers naar Schiphol, 12 mét

Zaterdag 42 vluchten zonder passagiers naar Schiphol, 12 mét

SCHIPHOL (ANP) - In totaal 42 vliegtuigen vliegen deze zaterdag vanaf Europese bestemmingen zonder passagiers naar Schiphol, om daarmee de drukte te verminderen op de luchthaven. Twaalf vluchten, onder meer vanuit Ibiza, Athene, Parijs en Malaga, kunnen of konden wel doorgaan met passagiers.

Dat meldde een woordvoerster van KLM zaterdag.

Door met name transferpassagiers niet mee te nemen, strandden die reizigers niet op Schiphol. Volgens een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij heeft de maatregel, die vanaf ongeveer 17.00 uur van kracht was, effect. "Het helpt, het wordt rustiger aan de transferdesks."

Op Schiphol is het zaterdagavond rond 21.00 uur niet druk. In geen van de vertrekhallen staan rijen mensen. De marechaussee meldt dat het beeld ruim 2 uur eerder anders was. "Toen was het echt heel druk". Bij de lounge is het wel wat drukker, daar boeken mensen vluchten om. Zondagochtend vanaf omstreeks 04.00 uur verwachten anonieme Schiphol-medewerkers opnieuw grote drukte. "Het wordt denk ik nog drukker dan zaterdagochtend en toen was het extreem", aldus een van hen. "Mensen die nu vluchten omboeken komen daar ook nog eens bij."

Schiphol kampt met grote drukte dit pinksterweekend. Daarbovenop kwamen ongunstige weersomstandigheden en baanonderhoud, wat zaterdag zorgde voor een domino-effect en zorgde voor verstoringen. KLM heeft toen, op eigen initiatief, besloten om geen passagiers meer mee terug te nemen. De maatregel geldt in elk geval de hele zaterdag. Schiphol meldt dat KLM de enige luchtvaartmaatschappij is die heeft besloten toestellen leeg naar Amsterdam te laten vliegen vanwege drukte. Die drukte is volgens Schiphol niet direct het gevolg van drukte door mensen die willen vertrekken, maar komt door verstoringen in het vliegschema.

Meer uit Financieel

Weinig beweging op Europese beurzen na flinke winsten op woensdag

AMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.

38 minuten geleden
Huishoudens betalen volgend jaar iets meer voor stroom en gas

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.

2 uur geleden
NVWA geeft toch geen boete om benaming 'vegetarisch gehakt'

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.

3 uur geleden
Taiwanese autoriteiten doorzoeken woning oud-TSMC-manager om lek

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.

3 uur geleden
Deense woonwinkelketen JYSK kent beste jaar ooit in Nederland

BRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.

5 uur geleden
Boete van 101 miljoen voor Morgan Stanley om ontduiken belasting

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiële concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.

6 uur geleden
Brussel zet in op bio-economie om import fossiel te verminderen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer inzetten op biologische grondstoffen van eigen bodem om de afhankelijkheid van de import van producten die van fossiele brandstoffen zijn gemaakt te verminderen. Dat stelt de Europese Commissie voor in een plan over de zogenoemde bio-economie dat donderdag is gepresenteerd.

6 uur geleden