Zangeres Bond-liedje Billie Eilish wint Brit Award
LONDEN (ANP) - De Amerikaanse zangeres Billie Eilish is een van de grote winnaars geworden bij de uitreiking van de Brit Awards, de belangrijkste Britse muziekprijzen. De uitreiking vond voor de 40e maal plaats.
De 18-jarige Eilish werd bekroond als beste vrouwelijke solo-artiest. Ze trad ook op tijdens de uitreiking, waar ze het nieuwe nummer No Time To Die, de titelsong van de komende James Bond-film, zong.
De ceremonie in Londen werd gepresenteerd door de Britse cabaretier Jack Whitehall. Hij eerder tijdens zijn openingsspeech de overleden presentatrice Caroline Flack, die het afgelopen weekend zelfmoord pleegde. "Ze was een warme en kleurige persoonlijkheid, met een aanstekelijk gevoel voor plezier", stelde de komiek. Flack was vrijwel elk jaar aanwezig bij de uitreiking van de Brit Awards.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De in New York verblijvende Chinese ondernemer Guo Wengui, die schuldig is bevonden aan het oplichten van duizenden mensen voor meer dan 1 miljard dollar, is door een rechtbank in New York veroordeeld tot dertig jaar gevangenisstraf. Dat meldt onder andere The New York Times.
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1307, waaronder 377 doden. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering. De gevallen zijn geregistreerd in drie provincies: Ituri, Noord-Kivu en Zuid-Kivu.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Bij een explosie in Monaco zijn maandagavond rond 21.00 uur drie gewonden gevallen. Een man liet een rugzak achter die even later ontplofte. Dat meldde de zender BFMTV en is inmiddels bevestigd door Franse autoriteiten.
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is opgelopen naar 1719. Dat maakte parlementsvoorzitter Jorge RodrÃguez bekend. Hij stelde ook dat ruim 5000 mensen gewond zijn geraakt en bijna 16.000 personen dakloos zijn geworden.
11 uur geledenSTADE (ANP/AFP/DPA/RTR) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen bij een jeugdinstelling in het Duitse Stade had een conflict over de voogdij van zijn drie maanden oude dochter. Vermoedelijk vormde dat het motief voor de schietpartij, zei de politie op een persconferentie.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk en Oman hebben afgesproken om samen mijnen te verwijderen in de Straat van Hormuz. De Franse president Emmanuel Macron kondigde na een bezoek van de Omaanse sultan Haitham bin Tarik aan dat de landen willen samenwerken aan de veiligheid van de vaarroutes in de zeestraat tussen Iran en Oman.
12 uur geledenSTADE (ANP/AFP) - Bij de schietpartij in het Noord-Duitse Stade is ook een zesde slachtoffer overleden. De politie heeft drie verdachten aangehouden, inclusief de vermoedelijke schutter. Der Spiegel schrijft op basis van politiebronnen dat de dader waarschijnlijk een persoonlijk motief had en geen politieke of extremistische drijfveer.
13 uur geleden