Zangeres Bond-liedje Billie Eilish wint Brit Award
LONDEN (ANP) - De Amerikaanse zangeres Billie Eilish is een van de grote winnaars geworden bij de uitreiking van de Brit Awards, de belangrijkste Britse muziekprijzen. De uitreiking vond voor de 40e maal plaats.
De 18-jarige Eilish werd bekroond als beste vrouwelijke solo-artiest. Ze trad ook op tijdens de uitreiking, waar ze het nieuwe nummer No Time To Die, de titelsong van de komende James Bond-film, zong.
De ceremonie in Londen werd gepresenteerd door de Britse cabaretier Jack Whitehall. Hij eerder tijdens zijn openingsspeech de overleden presentatrice Caroline Flack, die het afgelopen weekend zelfmoord pleegde. "Ze was een warme en kleurige persoonlijkheid, met een aanstekelijk gevoel voor plezier", stelde de komiek. Flack was vrijwel elk jaar aanwezig bij de uitreiking van de Brit Awards.
Meer uit Buitenland
KUALA LUMPUR (ANP/AFP/RTR) - De Maleisische vorst Ibrahim heeft justitie in zijn land gewaarschuwd nadat een koninklijk pardon voor de veroordeelde oud-premier Najib Razak niet was uitgevoerd. Hij mocht de rest van zijn gevangenisstraf onder huisarrest uitzitten na het betalen van een boete, maar zijn vrijlating uit de gevangenis is daarna geblokkeerd.
1 uur geledenROME (ANP) - Privégegevens van de Italiaanse minister en vicepremier Antonio Tajani en van familieleden van de politicus zijn gedeeld op het darkweb. Dat maakt de politicus zelf bekend in een bericht op X.
2 uur geledenPRETORIA (ANP/DPA/AFP) - De partij van de overleden antiapartheidsstrijder Nelson Mandela heeft in Zuid-Afrika flinke verliezen geleden bij lokale verkiezingen. Het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) kreeg volgens bijna volledige uitslagen landelijk ongeveer 31 procent van de stemmen. Dat wordt gezien als een historisch slechte uitslag.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland meldt een grote aanval te hebben uitgevoerd op doelen in en rond de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Het Russische ministerie van Defensie stelt dat infrastructuur en militaire industrie onder vuur zijn genomen. Oekraïense media berichten dat bij beschietingen met ballistische raketten ook burgers gewond zijn geraakt, onder wie een tienermeisje.
4 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn land "kleine" aanvallen uitvoert op Iran. Hij reageerde daarmee op berichten over een nieuw bombardement op dat land na de Amerikaanse verkiezingen van deze week.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse autoriteiten bevestigen dat een meisje is doodgeschoten bij een operatie tegen drugscriminaliteit. Agenten hadden vanuit een helikopter het vuur geopend. De zevenjarige Aranza, die is geboren in de Verenigde Staten, zou in het hoofd zijn geraakt en overleefde dat niet.
6 uur geledenSACRAMENTO (ANP) - Kiezers in de Amerikaanse staat Californië verwerpen naar verwachting een unieke belasting voor miljardairs, voorspelt Decision Desk HQ, dat de Amerikaanse verkiezingsuitslagen bijhoudt, op X. Met bijna drie kwart van de stemmen geteld, steunt slechts 46 procent van de kiezers het voorstel, 54 procent is tegen.
9 uur geleden