Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zangeres begint artikel 12-procedure tegen Jeroen Rietbergen

Zangeres begint artikel 12-procedure tegen Jeroen Rietbergen

DEN HAAG (ANP) - Zangeres Nienke Wijnhoven gaat proberen Jeroen Rietbergen, de voormalig muzikaal leider van The Voice, alsnog voor de rechter te krijgen via een artikel 12-procedure. Dat heeft haar advocaat Sébas Diekstra bevestigd na berichtgeving van het AD.

Het Openbaar Ministerie meldde drie maanden geleden dat Rietbergen niet wordt vervolgd in de zedenzaak rond het programma The Voice. De zaak werd door gebrek aan bewijs geseponeerd. Rietbergen zou als bandleider seksueel contact hebben gehad met vrouwen achter de schermen. Het OM ziet echter "geen wettig en overtuigend" bewijs voor een strafbaar feit. Het OM verdacht Rietbergen van een zedenfeit uit februari 2018, dat zou hebben plaatsgevonden tijdens opnames van The Voice.

De zaak tegen Rietbergen werd aangespannen door Nienke Wijnhoven, in 2018 deelneemster aan The Voice. Zij zei in de talkshow Beau dat zij was betast door Rietbergen en dat ze bang was om haar verhaal te delen. Via een artikel 12-procedure bij het gerechtshof kan het OM alsnog worden gedwongen om Rietbergen te vervolgen.

Diekstra laat weten dat het verzoek bij het gerechtshof is ingediend. Wijnhoven wil ook dat er aanvullend bewijs aan het procesdossier wordt toegevoegd, zoals enkele getuigenverklaringen. Peter Plasman, de advocaat van Rietbergen, was woensdagavond vooralsnog niet voor commentaar bereikbaar.

Meer uit Binnenland

Oproep burgemeester Stadskanaal: recht niet in eigen hand nemen

STADSKANAAL (ANP) - De burgemeester van Stadskanaal, Klaas Sloots, doet "een dringend beroep" op inwoners van zijn gemeente niet het recht in eigen hand te nemen. In de gemeente is een noodverordening van kracht naar aanleiding van onrust door een strafrechtelijk onderzoek naar kindermishandeling.

33 minuten geleden
Ombudsman wil dat toeslagenouders beter geïnformeerd worden

DEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen vindt dat de informatievoorziening aan gedupeerde ouders van de toeslagenaffaire nog altijd niet op orde is. Hij roept staatssecretaris van Financiën Sandra Palmen vrijdag opnieuw op om die te verbeteren.

1 uur geleden
Inspectie naar instanties in onderzoek mishandeling Stadskanaal

UTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) gaat contact opnemen met instanties die betrokken waren bij kinderen in Stadskanaal wier moeders zijn aangehouden op verdenking van ernstige kindermishandeling. Het gaat dan om Veilig Thuis en de Raad voor de Kinderbescherming, zegt een woordvoerder vrijdag.

2 uur geleden
Milieustudie Schiphol schiet tekort voor omwonenden, luidt advies

UTRECHT (ANP) - Nieuwe regels vanuit het kabinet voor het vliegverkeer van en naar Schiphol hebben dusdanige tekortkomingen dat niet zeker is dat omwonenden ermee goed genoeg beschermd worden. Dat concludeert de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER) vrijdag in een advies aan het kabinet. De commissie stelt zelfs dat het rapport herzien zou moeten worden.

6 uur geleden
Jetten bereid om samenwerking landen in koninkrijk aan te passen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is bereid om de samenwerkingsafspraken tussen de vier landen binnen het koninkrijk Nederland aan te passen. Tijdens het zevendaagse bezoek van de minister-president aan Sint Maarten, Sint Eustatius, Saba, Bonaire, Aruba en Curaçao zei de minister-president regelmatig dat hij het onderlinge gevoel binnen het koninkrijk wil versterken.

7 uur geleden
Dode bij schietincident in Vaals

VAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.

8 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld bij pluimveebedrijf in Biddinghuizen

BIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.

8 uur geleden