Zangeres begint artikel 12-procedure tegen Jeroen Rietbergen
DEN HAAG (ANP) - Zangeres Nienke Wijnhoven gaat proberen Jeroen Rietbergen, de voormalig muzikaal leider van The Voice, alsnog voor de rechter te krijgen via een artikel 12-procedure. Dat heeft haar advocaat Sébas Diekstra bevestigd na berichtgeving van het AD.
Het Openbaar Ministerie meldde drie maanden geleden dat Rietbergen niet wordt vervolgd in de zedenzaak rond het programma The Voice. De zaak werd door gebrek aan bewijs geseponeerd. Rietbergen zou als bandleider seksueel contact hebben gehad met vrouwen achter de schermen. Het OM ziet echter "geen wettig en overtuigend" bewijs voor een strafbaar feit. Het OM verdacht Rietbergen van een zedenfeit uit februari 2018, dat zou hebben plaatsgevonden tijdens opnames van The Voice.
De zaak tegen Rietbergen werd aangespannen door Nienke Wijnhoven, in 2018 deelneemster aan The Voice. Zij zei in de talkshow Beau dat zij was betast door Rietbergen en dat ze bang was om haar verhaal te delen. Via een artikel 12-procedure bij het gerechtshof kan het OM alsnog worden gedwongen om Rietbergen te vervolgen.
Diekstra laat weten dat het verzoek bij het gerechtshof is ingediend. Wijnhoven wil ook dat er aanvullend bewijs aan het procesdossier wordt toegevoegd, zoals enkele getuigenverklaringen. Peter Plasman, de advocaat van Rietbergen, was woensdagavond vooralsnog niet voor commentaar bereikbaar.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het OM concludeert op basis van onderzoek dat de agenten die betrokken waren bij de achtervolging van een personenauto waarvan de bestuurder uiteindelijk tegen een boom reed, niets te verwijten valt. Bij het ongeval op donderdagochtend 4 december op de Bezuidenhoutseweg in Den Haag kwamen drie jongvolwassenen om en raakte er één zwaargewond.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming ziet dit jaar een "enorme stijging" van het aantal meldingen van vermoedelijke vogelgriep. Het gaat om bijna vijf keer zoveel meldingen als een jaar geleden, meldt de organisatie woensdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse wetenschappers moeten steeds vaker naar het buitenland om hun onderzoek te kunnen doen. Dat komt omdat er te weinig wordt geïnvesteerd in de huidige Nederlandse digitale infrastructuur, stellen de Nederlandse ICT-organisatie van onderwijs- en onderzoeksinstellingen SURF en de Nederlandse organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO) in een woensdag verschenen onderzoeksrapport.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kosten van gemeenten voor bijvoorbeeld jeugdzorg, vluchtelingenopvang, bijstand en bestuur zijn vorig jaar met bijna 8 procent gestegen tot 80,9 miljard euro. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat komt volgens het CBS neer op een kostenstijging van 5,8 miljard euro in vergelijking met 2023.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afname van de broeikasgasuitstoot stagneert opnieuw. Volgens CBS-cijfers lag de totale uitstoot in het derde kwartaal van dit jaar ongeveer op hetzelfde niveau als een jaar eerder. Terwijl de industrie en het verkeer minder CO2 en andere broeikasgassen de lucht in lieten gaan, stegen de emissies van de elektriciteitssector met 20 procent. Dat kwam doordat meer steenkool werd verbruikt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eneco en Energie VanOns hebben consumenten 'CO2-gecompenseerd gas' verkocht zonder die claim deugdelijk te onderbouwen. Daarmee hebben ze de reclamecode overtreden, oordeelt de Reclame Code Commissie (RCC). Eisers Fossielvrij NL en Reclamejagers zijn blij met de uitspraak, maar vinden het ook tijd dat de Autoriteit Consument en Markt (ACM) harder ingrijpt bij bedrijven die met CO2-compensatie schermen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De videoclip van het lied Echte liefde is te koop van Samuel Welten was dit jaar de best bekeken muziekvideo op YouTube in Nederland. Het lied, dat in maart werd geüpload, kreeg ruim 5,1 miljoen views. YouTube meldt niet hoeveel daarvan uit Nederland kwamen.
12 uur geleden