Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zanger Rob de Nijs op 82-jarige leeftijd overleden

Zanger Rob de Nijs op 82-jarige leeftijd overleden

BENNEKOM (ANP) - Zanger Rob de Nijs is op 82-jarige leeftijd overleden. Dat heeft producent MediaLane, die de musical over zijn leven maakte, maandag gemeld aan het ANP. De Nijs overleed in zijn woning in Bennekom in het bijzijn van zijn dierbaren. De zanger maakte in 2019 bekend dat hij parkinson had en daarom moest stoppen met optreden.

"De familie is zeer dankbaar voor alles wat hij voor hen en anderen heeft betekend", aldus MediaLane. De familie vraagt om privacy "in deze moeilijke tijd". Details over de afscheidsdienst worden later bekendgemaakt.

De Nijs won in 1962 op 19-jarige leeftijd een talentenjacht met zijn band. De prijs was een platencontract, maar de eerste twee plaatjes flopten. Het nummer Ritme van de Regen werd in 1963 echter een grote hit en maakte van de zanger op slag een tieneridool. In 1963 maakte hij deel uit van de ploeg die Nederland vertegenwoordigde op het Songfestival van Knokke. Aanvankelijk had De Nijs een eigen begeleidingsband, The Lords. Later werkte hij met Johnny Lion in het circus van Toni Boltini. Daarna werd het een paar jaar stil. Eind jaren zestig, begin zeventig was hij te zien en te horen in enkele rockmusicals en de succesvolle kinder-tv-serie Kunt u mij de weg naar Hamelen vertellen, mijnheer?

Hit na hit

De Nijs moest 34 jaar wachten op zijn eerste nummer-1-hit. In 1996 bestormde de zanger de hitlijsten met Banger Hart. Het bleef voor de op 26 december 1942 geboren zanger zijn enige nummer 1-notering.

Vervolgens nam zijn carrière een hoge vlucht. Boudewijn de Groot ging zijn platen produceren en Lennaert Nijgh schreef teksten, evenals Belinda Meuldijk, met wie hij tot en met 2006 getrouwd was. De zanger scoorde de ene na de andere hit, zoals Jan Klaassen, Malle Babbe, Zet Een Kaars Voor Je Raam Vannacht, Bier Is Bitter, Het Werd Zomer en Banger Hart. In de laatste fase van zijn carrière bleven grote hits uit, maar scoorde De Nijs wel noteringen in de albumlijsten. Met zijn afscheidsalbum 't Is Mooi Geweest (2020) stond hij op de eerste plek in de Album Top 100.

Zes Edisons

In zijn decennia tellende carrière won De Nijs belangrijke prijzen. Zo mocht de zanger een Gouden Harp en zes Edisons in ontvangst nemen. Zijn laatste Edison kreeg hij in 2021 voor 't Is Mooi Geweest. De zanger vertelde in 2021 in een interview met het ANP dat de vele steun van de fans en de positieve reacties op zijn afscheidsalbum hem veel deden. "Op heel veel vlakken ben ik heel gelukkig, alleen lichamelijk is het niet van joechei joechei. Maar ik heb zo veel respect gehad, dat gaf me een warm gevoel."

Meer uit Binnenland

Veertig auto's in brand bij autosloperij in Wernhout

WERNHOUT (ANP) - Bij een brand achter een autosloperij in het Noord-Brabantse Wernhout hebben zaterdagavond rond 22.00 uur veertig auto's vlam gevat, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. De loods van de sloperij zelf staat niet in brand. De brandweer rukte met meerdere voertuigen uit, inclusief een hoogwerker en een extra watertransport.

8 uur geleden
XR roert zich op verschillende plaatsen in Nederland

ARNHEM/AMERSFOORT (ANP) - Extinction Rebellion voert zaterdag actie op een aantal plaatsen in Nederland.

16 uur geleden
Enkele honderden pro-Palestijnse activisten in centrum Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In het centrum van Amsterdam hebben zich zaterdagmiddag enkele honderden mensen verzameld voor een demonstratie tegen het geweld van Israël in de Gazastrook. Ze dragen Palestijnse vlaggen en sommigen hebben rode kleding aan of een keffiyeh om.

17 uur geleden
Drukste moment vakantieverkeer Frankrijk voorbij

DEN HAAG (ANP) - De grootste vakantiedrukte op de Franse wegen is voorbij. De piek lag om 11.40 uur. Toen stond er 1237 kilometer file, van zowel aankomende als vertrekkende vakantiegangers, meldt de ANWB.

19 uur geleden
Opnieuw drukte op de Europese vakantieroutes

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen naar de Zuid-Europese vakantiegebieden is het deze zaterdagochtend alweer vroeg druk, vooral bij de bekende knelpunten.

22 uur geleden
Decathlon waarschuwt voor racefietsen: wielen kunnen breken

AMSTERDAM (ANP) - Winkelketen Decathlon waarschuwt voor twee typen racefietsen die tussen augustus vorig jaar en dit jaar zijn verkocht. De wielen die in de fietsen zijn gebruikt, kunnen breken.

1 dag geleden
Nederland dropt eerste 14,5 ton hulpgoederen boven Gaza

DEN HAAG (ANP) - Een transportvliegtuig van de Koninklijke Luchtmacht heeft vrijdag ongeveer 14,5 ton hulpgoederen gedropt boven Gaza. Er werden zestien bundels aan parachutes met voedsel, drinkwater en medische hulpmiddelen uit de laagvliegende C-130 Hercules geworpen. De lading kwam terecht in een vooraf bepaald gebied, meldt Defensie.

1 dag geleden