Zanger Maxi Jazz (65) van danceact Faithless overleden
LONDEN (ANP) - Maxi Jazz, de zanger van de wereldberoemde Britse danceact Faithless is op 65-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de groep op Facebook. De band had in het verleden wereldwijd hits met nummers als Insomnia en God is a DJ.
In een statement op Facebook schrijft de groep zaterdag er "kapot van te zijn" dat Maxi Jazz vrijdagavond is overleden. "Hij was een man die ons leven op zoveel manieren heeft veranderd. Hij gaf de juiste betekenis en boodschap aan onze muziek. Hij was een prachtig mens met tijd voor iedereen en een wijsheid die zowel diepgaand als toegankelijk was. Het was een eer en een waar genoegen om met hem te werken."
Met Faithless stond Maxwell Fraser, zoals Maxi Jazz officieel heette, op een aantal van de grootste festivals ter wereld. In 1999 deed de groep Nederland aan voor een optreden op Pinkpop. Deze editie van het festival ging de boeken in vanwege de aardbeving die bezoekers door de muziek van Faithless destijds veroorzaakten. In februari 2023 had Maxi Jazz nog een optreden gepland in Poppodium 013 in Tilburg.
Maxi Jazz was een groot fan van voetbalclub Crystal Palace uit Londen. In 2012 werd hij adjunct-directeur van de club. In een reactie op zijn overlijden liet Crystal Palace weten dat het team tijdens de wedstrijd op tweede kerstdag tegen Fulham op de muziek van Faithless het veld op zal komen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran zijn de vele uitvaartplechtigheden voor de eind februari omgekomen leider ayatollah Al Khamenei begonnen. Iraanse media berichten over de start in de 'Grote Mosalla' of de Imam Khomeini-moskee. De lichamen van Khamenei en zijn omgekomen familieleden zijn overgebracht naar de grote gebedshal van het moskeecomplex.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO gaat Oekraïne toezeggen dit jaar en volgend jaar 70 miljard euro vrij te maken voor hulp aan dat land. De leiders van de 32 NAVO-landen zullen dat uitspreken op hun top in Ankara, zijn de lidstaten volgens ingewijden overeengekomen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben er vrijdag mee ingestemd om zes Russen op de sanctielijst te zetten die betrokken zijn bij de productie van epibatidine, het vergif waar de Russische oppositieleider Aleksej Navalny hoogstwaarschijnlijk mee werd vermoord. Het gaat om wetenschappers en onderzoekers die werkzaam zijn in de militaire sector, zo staat in een persbericht.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk denkt dat buurland Oekraïne zich inzet om de gespannen relatie met Polen te verbeteren. Dat verklaarde hij na overleg tussen ministers van Buitenlandse Zaken uit de landen.
2 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De bomaanslag in Monaco van afgelopen maandag was waarschijnlijk geen eenmansactie. "Het lijkt erop dat de persoon die het explosief plaatste niet alleen handelde", zei de plaatsvervangend openbaar aanklager Morgan Raymond tijdens een persconferentie. Er is een internationale klopjacht gaande naar een 39-jarige Oekraïense vrouw, vooralsnog de enige verdachte. De politie doet nog onderzoek naar mogelijke handlangers of opdrachtgevers van de aanslag.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Interpol is na de bomaanslag in Monaco afgelopen maandag op zoek naar de 39-jarige Anastasiia Berezovska. De internationale politieorganisatie heeft voor de Oekraïense verdachte een internationaal opsporingsverzoek uitgevaardigd en gepubliceerd, een zogenoemde red notice. Meerdere media meldden dat ze eerder deze week in Duitsland is gespot, waar ze volgens Le Parisien ook woont.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Het aantal sterfgevallen in Frankrijk is flink gestegen tijdens de week waarin het land werd geteisterd door een hevige hittegolf. Gezondheidsdienst Santé publique France sprak over "een stijging van 29,1 procent, wat neerkomt op 2025 sterfgevallen meer dan in de voorgaande week". De dienst erkende dat het daadwerkelijke aantal sterfgevallen vermoedelijk nog hoger uitvalt.
4 uur geleden