Zanger en acteur Dick Rienstra overleden
VIANEN (ANP) - Zanger en acteur Dick Rienstra is op 80-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie maandag. Rienstra verscheen op televisie in producties als De kleine waarheid, Het meisje met de blauwe hoed, Baantjer, Medisch Centrum West, De Fabriek, Heerenstraat 10 en Toen was geluk heel gewoon.
In meerdere afleveringen van Zeg 'ns Aaa vertolkte Rienstra de rol van ambtenaar Johannes van Herweynen, in drie Bassie en Adriaan-reeksen was hij te zien als adjudant Van der Steen. In het theater speelde hij onder meer zes seizoenen bij Nooy’s Volkstheater en in de jaren 70 stond de geboren Assenaar naast Ramses Shaffy, Carry Tefsen en Martin Käfig op het toneel voor de rol van Dolle Dries in De Jantjes. Daarnaast stond hij naast zijn zoon Robin Rienstra op het toneel in de theaterproductie Vleugellam.
Zijn zangdebuut op de radio maakte Rienstra in 1960 met Pennies From Heaven. Uiteindelijk zou hij meerdere singles en een jazzalbum uitbrengen. Sinds 2010 trad hij als solist met een bigband op, waarmee hij bekende nummers van Frank Sinatra ten gehore bracht.
Rienstra (1941) overleed zondag 4 juli, maandag is in besloten kring afscheid van hem genomen.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Voor het eerst sinds 20 mei heeft geen enkele asielzoeker de nacht doorgebracht in de nachtnoodopvang. Dat meldt het Rode Kruis vanuit Westerbork, waar de opvang tot en met komende maandag is gehuisvest.
16 minuten geledenBERKEL-ENSCHOT (ANP) - De politie heeft woensdag een voortvluchtige man aangehouden die een straf van dertien jaar moet uitzitten voor het misbruiken en mishandelen van de kinderen van zijn ex-partner. Dat meldt de politie vrijdag. De 42-jarige Congolese Nederlander moest in het Verenigd Koninkrijk zijn straf uitzitten, maar werd in het Brabantse Berkel-Enschot aangehouden.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar maakten 1758 mensen in Nederland een einde aan hun leven. Dit is het laagste aantal in ruim tien jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld pleegden bijna vijf mensen per dag zelfmoord.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Naast de eerder afgegeven code geel in verband met de hitte, waarschuwt het KNMI ook voor mogelijke onweersbuien vrijdag later op de middag. Die kunnen gepaard gaan met windstoten en hagel.
4 uur geledenKATWIJK (ANP) - De komst van een grote fabriek van de Amerikaanse farmaceut Eli Lilly naar Katwijk is weer een stap dichterbij gekomen. De gemeenteraad heeft een voorlopig positief advies gegeven over de bouwplannen. In het najaar, nadat alle onderzoeken die Eli Lilly voor de vergunningaanvraag heeft gedaan zijn voorzien van een 'second opinion', valt een definitief besluit.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De strafrechtelijke vervolging van schoolverzuim moet stoppen. Er moet zo snel mogelijk een passend en effectief alternatief komen voor de aanpak van leerlingen die spijbelen. Dat adviseert de Raad voor Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ) in een rapport.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gezondheidsminister Sophie Hermans (VVD) wil de behandeling van het wetsvoorstel om het eigen risico te verhogen uitstellen tot na de zomer. Dat werd donderdagavond duidelijk, toen Ingrid Coenradie (JA21) en Diederik van Dijk (SGP) voorstelden de behandeling uit te stellen en Hermans zich daar in kon vinden. Dit zorgde voor woede bij oppositiepartijen PRO, PVV en SP.
10 uur geleden