Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zanger en acteur Dick Rienstra overleden

Zanger en acteur Dick Rienstra overleden

VIANEN (ANP) - Zanger en acteur Dick Rienstra is op 80-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie maandag. Rienstra verscheen op televisie in producties als De kleine waarheid, Het meisje met de blauwe hoed, Baantjer, Medisch Centrum West, De Fabriek, Heerenstraat 10 en Toen was geluk heel gewoon.

In meerdere afleveringen van Zeg 'ns Aaa vertolkte Rienstra de rol van ambtenaar Johannes van Herweynen, in drie Bassie en Adriaan-reeksen was hij te zien als adjudant Van der Steen. In het theater speelde hij onder meer zes seizoenen bij Nooy’s Volkstheater en in de jaren 70 stond de geboren Assenaar naast Ramses Shaffy, Carry Tefsen en Martin Käfig op het toneel voor de rol van Dolle Dries in De Jantjes. Daarnaast stond hij naast zijn zoon Robin Rienstra op het toneel in de theaterproductie Vleugellam.

Zijn zangdebuut op de radio maakte Rienstra in 1960 met Pennies From Heaven. Uiteindelijk zou hij meerdere singles en een jazzalbum uitbrengen. Sinds 2010 trad hij als solist met een bigband op, waarmee hij bekende nummers van Frank Sinatra ten gehore bracht.

Rienstra (1941) overleed zondag 4 juli, maandag is in besloten kring afscheid van hem genomen.

Meer uit Binnenland

Energie-Nederland positief over gasvoorraadplannen kabinet

DEN HAAG (ANP) - Branchevereniging Energie-Nederland is positief over de gasvoorraadplannen van klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66). De minister wil de verantwoordelijkheid voor voldoende gasvoorraad bij de markt neerleggen, nu is de overheid daar zelf nog verantwoordelijk voor. Ook gaat het kabinet in Brussel pleiten voor de afschaffing van de Europese vuldoelen.

1 uur geleden
Kabinet wil leveranciers verplichten om gas op voorraad te houden

DEN HAAG (ANP) - Gasleveranciers moeten worden verplicht om gasvoorraden aan te houden voor de winter, vindt het kabinet. Nu is de overheid zelf nog verantwoordelijk voor deze gasvoorraden, maar klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66) wil die verantwoordelijkheid bij de markt neerleggen, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Zeven aanhoudingen na ingrijpen politie bij demonstratie Kesteren

KESTEREN (ANP) - De politie heeft donderdagavond zeven personen aangehouden bij een protest tegen een azc in het Gelderse dorp Kesteren. Drie mensen werden gearresteerd voor wederspannigheid, ofwel fysiek verzet bij een aanhouding. Vier aanhoudingen hielden verband met vuurwerk.

10 uur geleden
ME grijpt in bij azc-protest Kesteren na afsteken vuurwerk

KESTEREN (ANP) - De Mobiele Eenheid heeft in het Gelderse dorp Kesteren ingegrepen tijdens een azc-protest nadat er vuurwerk werd afgestoken. Dat zag een ANP-verslaggever. Een handvol personen is door de ME in busjes meegenomen. Een week eerder waren er rellen in het naburige dorp Opheusden, daarbij werden veertien mensen gearresteerd.

12 uur geleden
Tientallen mensen protesteren bij gemeentehuis Terneuzen om azc

TERNEUZEN (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn naar het gemeentehuis van Terneuzen gekomen om te protesteren tegen het voorstel asielzoekers op te vangen in een voormalig pand van Neckermann in de Zeeuwse stad. In het pand zouden maximaal tweehonderd asielzoekers moeten worden opgevangen, maar de tegenstanders zien dat niet zitten.

14 uur geleden
Gouden Griffel 2026 voor overleden schrijver Sjoerd Kuyper

AMSTERDAM (ANP) - Schrijver Sjoerd Kuyper heeft de Gouden Griffel 2026 gewonnen voor zijn boek Maantje verhuist de zee. Dat heeft boekenkoepel CPNB donderdag officieel bekendgemaakt. Kuyper overleed dinsdag op 74-jarige leeftijd, maar ontving daarvoor nog de prijs in het bijzijn van zijn vrouw en uitgever. De schrijver werd op zijn ziekbed verrast met bloemen en taart door zijn kleinkinderen.

14 uur geleden
Nachtopvanglocaties Rode Kruis in Warffum en Zuidwolde vol

TER APEL (ANP) - Beide nachtopvanglocaties voor asielzoekers die nog niet bij Ter Apel naar binnen kunnen, waren in de nacht van woensdag op donderdag vol. Dat meldt het Rode Kruis, dat de locaties in Warffum en Zuidwolde draaiende houdt. Op beide plekken kunnen honderd personen overnachten. Bij een verdere toename moeten asielzoekers mogelijk buiten op het veldje voor Ter Apel slapen.

15 uur geleden