Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zanger en acteur Dick Rienstra overleden

Zanger en acteur Dick Rienstra overleden

VIANEN (ANP) - Zanger en acteur Dick Rienstra is op 80-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie maandag. Rienstra verscheen op televisie in producties als De kleine waarheid, Het meisje met de blauwe hoed, Baantjer, Medisch Centrum West, De Fabriek, Heerenstraat 10 en Toen was geluk heel gewoon.

In meerdere afleveringen van Zeg 'ns Aaa vertolkte Rienstra de rol van ambtenaar Johannes van Herweynen, in drie Bassie en Adriaan-reeksen was hij te zien als adjudant Van der Steen. In het theater speelde hij onder meer zes seizoenen bij Nooy’s Volkstheater en in de jaren 70 stond de geboren Assenaar naast Ramses Shaffy, Carry Tefsen en Martin Käfig op het toneel voor de rol van Dolle Dries in De Jantjes. Daarnaast stond hij naast zijn zoon Robin Rienstra op het toneel in de theaterproductie Vleugellam.

Zijn zangdebuut op de radio maakte Rienstra in 1960 met Pennies From Heaven. Uiteindelijk zou hij meerdere singles en een jazzalbum uitbrengen. Sinds 2010 trad hij als solist met een bigband op, waarmee hij bekende nummers van Frank Sinatra ten gehore bracht.

Rienstra (1941) overleed zondag 4 juli, maandag is in besloten kring afscheid van hem genomen.

Meer uit Binnenland

Misbruikverdachte Schagen dood gevonden in cel

DEN HAAG (ANP) - Een 57-jarige man uit Schagen (Noord-Holland) die terecht moest staan voor het seksueel misbruik van ten minste zeven minderjarigen, is dood in zijn cel gevonden in Nieuwegein. Dat bevestigt een woordvoerder van de rechtbank. De inhoudelijke behandeling van de strafzaak tegen de man begon maandagochtend bij de rechtbank op Schiphol en is nu voor onbepaalde tijd opgeschort.

22 minuten geleden
Celstraffen van 18 jaar geëist voor fatale schietpartij Purmerend

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag celstraffen van achttien jaar geëist tegen Tayron Delgado M. (20) uit Amsterdam en Marouane van E. (21) uit Purmerend voor het doodschieten van de 19-jarige Even Henok uit Purmerend op 12 februari vorig jaar. Twee rivaliserende groepen spraken die avond af bij het station in Purmerend voor een gevecht. Een 19-jarige man uit Medemblik raakte daarbij ernstig gewond. Hij werd gestoken en raakte gewond door een kogel.

1 uur geleden
Omstreden docent Pettit verlaat Radboud Universiteit

NIJMEGEN (ANP) - Universitair docent Harry Pettit, die de afgelopen jaren in het nieuws kwam door omstreden uitspraken over de Gaza-oorlog, vertrekt bij de Radboud Universiteit. Volgens de universiteit hebben ze dat "na een intensief traject van maanden" afgesproken.

2 uur geleden
Topdrukte bij opvangcentra in 'slecht jaar' voor de egel

DEN HAAG (ANP) - Het is een slecht jaar voor de egel. Opvanglocaties stromen vol, organisaties wijzen naar het klimaat en groenbeleid.

2 uur geleden
Eisen tot 16 jaar voor misbruik en mishandeling dochters

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zestien jaar cel geëist tegen de 61-jarige F.W. voor het ruim twintig jaar seksueel misbruiken en mishandelen van vier dochters. De moeder van de kinderen, de 59-jarige H.M., hoorde tien jaar cel eisen. Volgens het OM was zij betrokken bij het misbruik van de oudste dochter en maakte zij zich ook schuldig aan mishandelingen.

2 uur geleden
Honderdduizenden scholieren ontbijten samen op school deze week

UTRECHT (ANP) - In het Spoorwegmuseum in Utrecht hebben twee schoolklassen maandagochtend de landelijke ontbijtweek geopend met het Nationaal Schoolontbijt. Zo'n 300.000 kinderen op 1500 scholen door het hele land ontbijten deze week samen in de klas. Met de ontbijtweek wil de organisatie "het belang van een gezonde start van de dag" op de kaart zetten.

4 uur geleden
Zorgautoriteit controleert informatie verzekeraars over polissen

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) gaat de komende weken controleren of zorgverzekeraars goede informatie geven over hun polissen. Consumenten kunnen vanaf woensdag een andere zorgverzekering afsluiten voor volgend jaar.

4 uur geleden