Zanger Doug Ingle van rockband Iron Butterfly overleden
LOS ANGELES (ANP) - Doug Ingle, medeoprichter van rockband Iron Butterfly, is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden, meldt de Amerikaanse website Variety zaterdag. Ingle was zanger en organist op veel bekende nummers van de band, zoals de hit In-a-Gadda-Da-Vida. Hij was het laatste nog levende lid van de klassieke line-up van de groep uit de late jaren zestig.
Het maar liefst zeventien minuten durende In-a-Gadda-Da-Vida verschafte de in 1966 opgerichte band haar grootste bekendheid. Haar tweede album uit 1968, vernoemd naar de hitsingle, stond in de Verenigde Staten 81 weken in de top-10. De hit, waarvan ook een aanzienlijk kortere versie verscheen, is veelvuldig gecoverd, onder anderen door metalband Slayer, de groep Residents, Boney M en Incredible Bongo Band. Ook zit er een verwijzing naar het nummer in een aflevering van The Simpsons en komt het lied voor in de bekende thriller Manhunter. In Nederland reikte het in de hitlijst tot plek 7, volgens de website Dutch Charts.
Ingle's familie vermeldde bij het bericht van zijn overlijden op social media geen doodsoorzaak.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
5 minuten geledenBERLIJN/KYIV (ANP/AFP) - Europese leiders hebben in een telefoongesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky herhaald dat Europa Oekraïne voortdurend steunt op de weg naar een duurzame en rechtvaardige vrede.
55 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog niets officieels ontvangen van de Verenigde Staten over een 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne. Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zei dat de twee landen nog niet in detail over de voorstellen praten, maar dat Moskou openstaat voor onderhandelingen.
1 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Onderhandelen over vrede in Oekraïne kan niet zonder betrokkenheid van Oekraïne, benadrukten voorzitter van de EU-leiders António Costa en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag op een persconferentie in Zuid-Afrika. "We zullen de situatie bespreken met zowel de Europese leiders als met de leiders hier in de marge van de G20", zei Von der Leyen. Ze gaat ook contact opnemen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky spreekt vrijdag Europese bondgenoten over het nieuwe Amerikaanse vredesplan, melden verschillende bronnen. Het telefoongesprek wordt gevoerd met de Franse president Emmanuel Macron, de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Britse premier Keir Starmer.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR/AFP) - Een Japanse gouverneur steunt het weer in gebruik nemen van de Kashiwazaki-Kariwa-kerncentrale. Zijn goedkeuring geldt als een belangrijke stap naar de herstart van 's werelds grootste kerncentrale, die na de grote kernramp in Fukushima uit voorzorg werd gesloten.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Sinds het ingaan van de wapenstilstand in Gaza zijn volgens VN-kinderorganisatie UNICEF zeker 67 kinderen gedood bij conflictgerelateerde incidenten. "Dat is een gemiddelde van bijna twee kinderen die elke dag worden gedood sinds het staakt-het-vuren van kracht werd", aldus een woordvoerder. Ook zijn er tientallen kinderen gewond geraakt.
2 uur geleden