
Zandvoort voert 'funtax' in van 3 euro per Formule 1-bezoeker
ZANDVOORT (ANP) - De gemeenteraad van Zandvoort is dinsdag akkoord gegaan met de invoering van een zogenoemde vermakelijkheidsbelasting, waardoor de organisatie van de Dutch Grand Prix voor iedere bezoeker 3 euro moet afdragen. De belasting wordt pas vanaf volgend jaar geheven.
De gemeente wil de belasting gebruiken om de kosten te dekken die ze maakt om de grote bezoekersstroom in goede banen te leiden. "Zo worden bijvoorbeeld wegen afgesloten en is er sprake van geluidsoverlast en afval", staat in een toelichting op het voorstel van het college van burgemeester en wethouders. "De vermakelijkhedenretributie wordt opgelegd aan de organisator die de kosten kan doorberekenen aan de bezoekers van het evenement."
Niet alle fracties in de gemeenteraad stemden dinsdag voor het voorstel. De discussie ging voornamelijk over mogelijke reputatieschade voor de gemeente, omdat de belasting in principe ook wordt geheven op eventuele andere evenementen met meer dan 10.000 bezoekers.
Niet blij
De Dutch Grand Prix liet vorige maand al weten niet blij te zijn met het voorstel, maar zich wel erbij neer te leggen als deze ‘funtax’ er zou komen. "Wij zijn er nog steeds van overtuigd dat dit evenement vele malen meer oplevert voor de gemeente Zandvoort", reageert directeur Robert van Overdijk. "Om die reden is het niet fair om vervolgens ook nog eens de bezoeker van ons evenement te willen belasten met een funtax. Dat staat niet in verhouding tot wat de Dutch Grand Prix oplevert voor de gemeente. "
Eind augustus ontvangt het racespektakel weer meer dan 315.000 bezoekers. Vorig jaar werd bekend dat de Formule 1 ook in 2024 en 2025 naar Zandvoort komt.
Meer uit Sport
VIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel slaagde er donderdag in Vire Normandie nog net in de gele trui te heroveren in de Tour de France. Na een lange ontsnapping, waarin de Nederlander van Alpecin-Deceuninck de Ier Ben Healy niet kon volgen in diens jacht op de ritzege, hield Van der Poel welgeteld één seconde over om Tadej Pogacar aan kop van het klassement af te lossen. Het steile slotklimmetje werd hem bijna fataal. "Ik weet niet hoe ik de laatste 300 meter ben doorgekomen, ik was helemaal leeg", vertelde Van der Poel bij de NOS.
26 minuten geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Ben Healy won in 2023 al een etappe in de Giro d'Italia. Maar met zijn ritzege in de Tour de France was de 24-jarige Ier van EF Education - EasyPost pas echt dolgelukkig. "Het is ongelooflijk. Dit is waar ik zo hard voor gewerkt heb", vertelde Healy in het flashinterview nadat hij met een lange solo de zesde etappe op zijn naam had geschreven.
36 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is er ook bij haar derde halve finale op Wimbledon niet in geslaagd de finale te bereiken. De Amerikaanse Amanda Anisimova versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld in drie sets en bereikte voor het eerst in haar carrière de finale van een grandslamtoernooi: 6-4 4-6 6-4.
1 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel is weer geletruidrager in de Tour de France. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck trok in de zesde etappe ten aanval in een groep van acht renners. Na een lastige finale bereikte hij als achtste de finish met net genoeg voorsprong om de leiding in het klassement weer over te nemen van de Sloveen Tadej Pogacar. Het verschil tussen beiden bedraagt nu 1 seconde.
1 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP/DPA) - Tadej Pogacar is van plan om na de Tour de France ook de Vuelta te rijden. Dat bevestigde teambaas Mauro Gianetti van de ploeg UAE Team Emirates. "De Vuelta staat op zijn programma", bevestigde de oud-renner tegenover website Vélo.
1 uur geledenBAYEUX (ANP) - Mathieu van der Poel rekent op een hectisch begin van de zesde etappe van de Tour de France. "Het zal een hele moeilijke dag worden voor het hele peloton. Ik denk dat de vlucht wel een kans maakt. Ik weet niet hoezeer Pogacar gebrand is om die gele trui binnen de ploeg te houden, maar het zal wel een strijd worden voor de vroege vlucht", sprak Van der Poel donderdag voor de start in Bayeux bij de NOS.
5 uur geledenBAYEUX (ANP) - Na een korte rondrit door Bayeux is om 12.45 uur de zesde etappe van de Tour de France officieel van start gegaan. Drievoudig Tourwinnaar Tadej Pogacar draagt voor het eerst deze Tour de gele trui. De Sloveen van UAE Team Emirates nam die woensdag over van Mathieu van der Poel. Beide renners worden kansen toegedicht op de ritzege na een lastige finale.
5 uur geleden