
'Zandvoort staat niet op nieuwe kalender Formule 1'
BERLIJN (ANP) - De Grote Prijs van Nederland op het circuit van Zandvoort staat niet op de nieuwe kalender van de Formule 1. Dat meldt de Duitse krant Bild op basis van anonieme bronnen.
Volgens Bild wordt ook de Grote Prijs van België op het circuit van Spa-Francorchamps dit seizoen niet verreden. Zowel in Nederland als België zijn tot 1 september geen grote evenementen toegestaan.
De organisatoren van de Formule 1 maakten maandag bekend dat ze het nieuwe seizoen begin juli willen starten in Oostenrijk. Volgens Bild worden daar twee races afgewerkt. Vervolgens zouden er ook twee races op het Engelse Silverstone worden gehouden. Ook de Hungaroring in Hongarije zou twee races krijgen toegewezen. In Oostenrijk en Engeland zou geen publiek welkom zijn. Het seizoen van de Formule 1 zou 17 wedstrijden tellen.
De Formule 1 maakte maandag al bekend dat het in september naar Azië en daarna naar Amerika wil. Jan Lammers, directeur sportief van de Dutch Grand Prix, zei toen al te vrezen dat de terugkeer van de GP van Nederland naar 2021 wordt uitgesteld.
Meer uit Sport
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft op zijn favoriete circuit op Spa-Francorchamps geen hoofdrol kunnen vertolken in de Grote Prijs van België. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de Formule 1 kwam als vierde over de finish. Dat was ook zijn startpositie.
1 uur geledenMANTES-LA-VILLE (ANP) - Vanuit Mantes-la-Ville zijn de renners in de Tour de France zondag vertrokken voor de 21e en laatste etappe. De bestemming is Parijs, waar de finish traditiegetrouw ligt op de Champs-Élysées. Of het opnieuw tot een massasprint komt, is echter de vraag. De organisatie vond het een goed idee om het peloton in de finale drie extra omlopen te laten maken door Montmartre. Daar ligt een klimmetje van een kilometer.
2 uur geledenMELGAÇO (ANP) - De Zweedse mountainbikester Jenny Rissveds heeft in het Portugese Melgaço de Europese titel veroverd. De 31-jarige Rissveds, die vrijdag al de beste was op de shortrace, was een klasse apart. De Britse Evie Richards werd op ruim een minuut tweede, het brons ging naar de Zwitserse Nicole Koller.
2 uur geledenQUIMPER (ANP) - Wielrenster Mavi García heeft de tweede etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De 41-jarige Spaanse van Liv AlUla Jayco kwam na ruim 110 kilometer alleen aan op de oplopende finishstraat in Quimper.
4 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - De Grote Prijs van België start bijna anderhalf uur later dan gepland. Het circuit van Spa-Francorchamps was door gestage regenval te nat om volgens het oorspronkelijke schema de auto's veilig te laten rijden. Door opspattende regensluiers was het zicht voor de F1-coureurs minimaal.
4 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse estafettezwemsters hebben op de WK langebaanzwemmen in Singapore brons veroverd op de 4x100 meter vrije slag. Milou van Wijk, Tessa Giele, Sam van Nunen en Marrit Steenbergen eindigden met 3.33,89 als derde.
4 uur geledenPARIJS (ANP/Belga) - De Ier Ben Healy is uitgeroepen tot strijdlustigste renner van de Tour de France. De wielrenner van EF Education - EasyPost kreeg de meeste stemmen van een vakjury in combinatie met een publieksstemming.
6 uur geleden