Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zandvoort rekent in zomer bij F1 en op strand op genoeg politie

Zandvoort rekent in zomer bij F1 en op strand op genoeg politie

ZANDVOORT (ANP) - De gemeente Zandvoort rekent komende zomer bij de Formule 1-race en op zomerse stranddagen op genoeg politieagenten. "Het grootste evenement van Zandvoort is zon en strand. Bij mooi weer komen er 100.000 mensen", zegt burgemeester David Moolenburgh. "Ik verwacht dan ook voldoende politie-inzet om de situatie beheersbaar te houden."

In de reguliere overleggen die de Noord-Hollandse burgemeesters voeren met de politie, is volgens Moolenburgh toegezegd dat er "voldoende capaciteit is om de reguliere operatie te laten doorgaan". De Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort, eind augustus, valt buiten de 'evenementluwe' periode die de politie wenst als gevolg van de NAVO-top in Den Haag. Ruim 300.000 racefans komen dat weekend naar de kustplaats.

De politie maakte vrijdag bekend dat zij eind juni 27.000 medewerkers inzet bij de NAVO-top op 24 en 25 juni. Het gaat volgens nationaal commandant Willem Woelders om "de grootste veiligheidsoperatie uit de geschiedenis van de Nederlandse politie". In die weken zijn daarom minder agenten beschikbaar voor andere evenementen.

'Aanvulling'

"Ons zomerseizoen wordt gekenmerkt door een aantal evenementen, waarvan de Formule 1 de grootste is, en 100.000 bezoekers bij warm weer", aldus de burgemeester van Zandvoort. "De zon laat zich niet reguleren en sturen. Het kan zomaar tien dagen op rij hartstikke mooi weer zijn. Dan moet er wel genoeg politie zijn om het beheersbaar te houden."

De gemeente zet zelf handhavers en stewards in. Strandtenten hebben volgens Moolenburgh meestal eigen beveiliging. De burgemeester wil niet zeggen hoeveel agenten nodig zijn op een drukke stranddag. "Maar bij warm weer komen alle agenten die beschikbaar zijn in de regio deze kant op. Onze randgemeenten krijgen dan weer aanvulling van andere eenheden uit de omgeving."

Bij het Formule 1-weekend (29, 30 en 31 augustus) is de organisatie van de Dutch GP verantwoordelijk voor de beveiliging op het circuit. "Die mensen huren we bij verschillende bedrijven in", aldus een woordvoerder. "We hebben geen signalen gehad dat er te weinig agenten voor buiten het circuit zouden zijn."

Meer uit Binnenland

Celstraf voor dakdekker na fatale koolmonoxidevergiftiging

LOOSDRECHT (ANP) - Een dakdekker uit Loosdrecht heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden en een taakstraf van 240 uur gekregen voor het veroorzaken van koolmonoxidevergiftiging, waardoor een ouder echtpaar (83 en 87 jaar) overleed.

25 minuten geleden
Raad van State kritisch op financiële keuzes kabinet-Jetten

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch op de financiële keuzes van het kabinet-Jetten. De belangrijkste overheidsadviseur ziet in haar jaarlijkse analyse van de voorjaarsnota dat er weliswaar "soms scherpe" beleidskeuzes worden gemaakt, maar dat die onvoldoende zijn om economische problemen van de toekomst het hoofd te bieden. Bovendien worden lastenverzwaringen, zoals de 'vrijheidsbijdrage' die gevraagd wordt om extra defensie-uitgaven mogelijk te maken, vooral afgewenteld op werkenden.

39 minuten geleden
Demonstratie bij Eerste Kamer tegen voorgenomen asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Voor de ingang van de Eerste Kamer in Den Haag hebben enkele tientallen aanhangers van onder meer Extinction Rebellion dinsdag gedemonstreerd. Ze betoogden tegen de voorgenomen asielwetten, waar in de Eerste Kamer weer over wordt gedebatteerd.

41 minuten geleden
Verdachte financiering Hamas: geld was voor humanitaire hulp

ROTTERDAM (ANP) - Palestijnse activist Amin A. houdt vol dat hij Hamas nooit heeft gefinancierd. Dat bleek tijdens de behandeling van de zaak in de Rotterdamse rechtbank. Naar eigen zeggen had het werk van de 58-jarige A. humanitaire doelen. "Ik wil mijn volk helpen", zei de verdachte tegen de rechter.

2 uur geleden
Brussel keurt staatssteunpakket Nederland voor minder koeien goed

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft Nederland goedkeuring gegeven voor een staatssteunpakket van ruim 600 miljoen euro voor melkveehouders die vrijwillig hun veestapel willen verminderen. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag. Het geld is beschikbaar voor de komende vijf jaar.

2 uur geleden
Museumdirecteur: geef ook de derde armband terug

ASSEN (ANP) - "Geef ook de derde armband terug. Pas dan kan voor veel mensen deze vreselijke periode écht worden afgesloten. Het gaat om cultureel erfgoed dat niet van iemand is, maar van iedereen. Toon berouw, aan ons allemaal." Dat zei Robert van Langh, directeur van het Drents Museum in Assen, dinsdag aan het slot van een verklaring namens het museum in het proces tegen drie verdachten die worden verdacht van de roof, in januari vorig jaar.

2 uur geleden
Derde verdachte aangehouden om vuurwerk bij Ajax - FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag een derde verdachte aangehouden in het onderzoek naar het gooien van vuurwerk tijdens een Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen eind november. Het gaat om een 38-jarige man uit Hoofddorp, laat een woordvoerder weten. Hij wordt verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk.

2 uur geleden