Zandvoort rekent in zomer bij F1 en op strand op genoeg politie
ZANDVOORT (ANP) - De gemeente Zandvoort rekent komende zomer bij de Formule 1-race en op zomerse stranddagen op genoeg politieagenten. "Het grootste evenement van Zandvoort is zon en strand. Bij mooi weer komen er 100.000 mensen", zegt burgemeester David Moolenburgh. "Ik verwacht dan ook voldoende politie-inzet om de situatie beheersbaar te houden."
In de reguliere overleggen die de Noord-Hollandse burgemeesters voeren met de politie, is volgens Moolenburgh toegezegd dat er "voldoende capaciteit is om de reguliere operatie te laten doorgaan". De Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort, eind augustus, valt buiten de 'evenementluwe' periode die de politie wenst als gevolg van de NAVO-top in Den Haag. Ruim 300.000 racefans komen dat weekend naar de kustplaats.
De politie maakte vrijdag bekend dat zij eind juni 27.000 medewerkers inzet bij de NAVO-top op 24 en 25 juni. Het gaat volgens nationaal commandant Willem Woelders om "de grootste veiligheidsoperatie uit de geschiedenis van de Nederlandse politie". In die weken zijn daarom minder agenten beschikbaar voor andere evenementen.
'Aanvulling'
"Ons zomerseizoen wordt gekenmerkt door een aantal evenementen, waarvan de Formule 1 de grootste is, en 100.000 bezoekers bij warm weer", aldus de burgemeester van Zandvoort. "De zon laat zich niet reguleren en sturen. Het kan zomaar tien dagen op rij hartstikke mooi weer zijn. Dan moet er wel genoeg politie zijn om het beheersbaar te houden."
De gemeente zet zelf handhavers en stewards in. Strandtenten hebben volgens Moolenburgh meestal eigen beveiliging. De burgemeester wil niet zeggen hoeveel agenten nodig zijn op een drukke stranddag. "Maar bij warm weer komen alle agenten die beschikbaar zijn in de regio deze kant op. Onze randgemeenten krijgen dan weer aanvulling van andere eenheden uit de omgeving."
Bij het Formule 1-weekend (29, 30 en 31 augustus) is de organisatie van de Dutch GP verantwoordelijk voor de beveiliging op het circuit. "Die mensen huren we bij verschillende bedrijven in", aldus een woordvoerder. "We hebben geen signalen gehad dat er te weinig agenten voor buiten het circuit zouden zijn."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Defensie heeft op verzoek van het RIVM een militair arts naar het cruiseschip Hondius gestuurd om medische ondersteuning te verlenen. De arts zorgt aan boord voor verdere medische begeleiding van de opvarenden, schrijft Defensie op haar website. Ook denkt de arts momenteel mee over hoe de passagiers veilig van boord gehaald kunnen worden. Daarbij wordt bijvoorbeeld gekeken naar mogelijke quarantainemaatregelen.
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Naast de welbekende Eindexamenklachtenlijn komt het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) dit jaar met de zogenoemde stresslijn. Die is er voor eindexamenleerlingen die geen klacht willen indienen, maar "behoefte hebben aan een luisterend oor in deze stressvolle periode". Want volgens LAKS-bestuurder Inass Jagour verdienen scholieren "een plek om stress en prestatiedruk te uiten".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de stewardess van KLM die werd getest op het hantavirus is de uitslag van de test negatief. Dat bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De vrouw uit Haarlem was eerder in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg in contact gekomen met een Nederlandse vrouw die later overleed aan het virus.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij twee Britse burgers is inmiddels bevestigd dat ze besmet zijn met het hantavirus. Er is ook nog een vermoedelijke besmetting bij een Brit op het eiland Tristan da Cunha, dat deel uitmaakt van Sint-Helena, melden Britse overheidsdiensten in een verklaring. Ze zeggen samen te werken met de internationale autoriteiten om voorbereidingen te treffen voor de terugkeer van opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
6 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
11 uur geleden