Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zandvoort rekent in zomer bij F1 en op strand op genoeg politie

Zandvoort rekent in zomer bij F1 en op strand op genoeg politie

ZANDVOORT (ANP) - De gemeente Zandvoort rekent komende zomer bij de Formule 1-race en op zomerse stranddagen op genoeg politieagenten. "Het grootste evenement van Zandvoort is zon en strand. Bij mooi weer komen er 100.000 mensen", zegt burgemeester David Moolenburgh. "Ik verwacht dan ook voldoende politie-inzet om de situatie beheersbaar te houden."

In de reguliere overleggen die de Noord-Hollandse burgemeesters voeren met de politie, is volgens Moolenburgh toegezegd dat er "voldoende capaciteit is om de reguliere operatie te laten doorgaan". De Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort, eind augustus, valt buiten de 'evenementluwe' periode die de politie wenst als gevolg van de NAVO-top in Den Haag. Ruim 300.000 racefans komen dat weekend naar de kustplaats.

De politie maakte vrijdag bekend dat zij eind juni 27.000 medewerkers inzet bij de NAVO-top op 24 en 25 juni. Het gaat volgens nationaal commandant Willem Woelders om "de grootste veiligheidsoperatie uit de geschiedenis van de Nederlandse politie". In die weken zijn daarom minder agenten beschikbaar voor andere evenementen.

'Aanvulling'

"Ons zomerseizoen wordt gekenmerkt door een aantal evenementen, waarvan de Formule 1 de grootste is, en 100.000 bezoekers bij warm weer", aldus de burgemeester van Zandvoort. "De zon laat zich niet reguleren en sturen. Het kan zomaar tien dagen op rij hartstikke mooi weer zijn. Dan moet er wel genoeg politie zijn om het beheersbaar te houden."

De gemeente zet zelf handhavers en stewards in. Strandtenten hebben volgens Moolenburgh meestal eigen beveiliging. De burgemeester wil niet zeggen hoeveel agenten nodig zijn op een drukke stranddag. "Maar bij warm weer komen alle agenten die beschikbaar zijn in de regio deze kant op. Onze randgemeenten krijgen dan weer aanvulling van andere eenheden uit de omgeving."

Bij het Formule 1-weekend (29, 30 en 31 augustus) is de organisatie van de Dutch GP verantwoordelijk voor de beveiliging op het circuit. "Die mensen huren we bij verschillende bedrijven in", aldus een woordvoerder. "We hebben geen signalen gehad dat er te weinig agenten voor buiten het circuit zouden zijn."

Meer uit Binnenland

15-jarige aangehouden na steekpartij in Numansdorp

NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.

2 uur geleden
AZC Hoofddorp tijdelijk ontruimd om gaslucht

HOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.

2 uur geleden
Miljoen kijkers langs de weg bij Bloemencorso Bollenstreek

NOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.

4 uur geleden
Burgemeester ziet effect van maatregelen tegen sluipverkeer A2

LEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.

5 uur geleden
Zorgen bij ANWB over uitval alarmsysteem miljoenen auto's

DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.

8 uur geleden
Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

15 uur geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

15 uur geleden