Zandvoort rekent in zomer bij F1 en op strand op genoeg politie
ZANDVOORT (ANP) - De gemeente Zandvoort rekent komende zomer bij de Formule 1-race en op zomerse stranddagen op genoeg politieagenten. "Het grootste evenement van Zandvoort is zon en strand. Bij mooi weer komen er 100.000 mensen", zegt burgemeester David Moolenburgh. "Ik verwacht dan ook voldoende politie-inzet om de situatie beheersbaar te houden."
In de reguliere overleggen die de Noord-Hollandse burgemeesters voeren met de politie, is volgens Moolenburgh toegezegd dat er "voldoende capaciteit is om de reguliere operatie te laten doorgaan". De Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort, eind augustus, valt buiten de 'evenementluwe' periode die de politie wenst als gevolg van de NAVO-top in Den Haag. Ruim 300.000 racefans komen dat weekend naar de kustplaats.
De politie maakte vrijdag bekend dat zij eind juni 27.000 medewerkers inzet bij de NAVO-top op 24 en 25 juni. Het gaat volgens nationaal commandant Willem Woelders om "de grootste veiligheidsoperatie uit de geschiedenis van de Nederlandse politie". In die weken zijn daarom minder agenten beschikbaar voor andere evenementen.
'Aanvulling'
"Ons zomerseizoen wordt gekenmerkt door een aantal evenementen, waarvan de Formule 1 de grootste is, en 100.000 bezoekers bij warm weer", aldus de burgemeester van Zandvoort. "De zon laat zich niet reguleren en sturen. Het kan zomaar tien dagen op rij hartstikke mooi weer zijn. Dan moet er wel genoeg politie zijn om het beheersbaar te houden."
De gemeente zet zelf handhavers en stewards in. Strandtenten hebben volgens Moolenburgh meestal eigen beveiliging. De burgemeester wil niet zeggen hoeveel agenten nodig zijn op een drukke stranddag. "Maar bij warm weer komen alle agenten die beschikbaar zijn in de regio deze kant op. Onze randgemeenten krijgen dan weer aanvulling van andere eenheden uit de omgeving."
Bij het Formule 1-weekend (29, 30 en 31 augustus) is de organisatie van de Dutch GP verantwoordelijk voor de beveiliging op het circuit. "Die mensen huren we bij verschillende bedrijven in", aldus een woordvoerder. "We hebben geen signalen gehad dat er te weinig agenten voor buiten het circuit zouden zijn."
Meer uit Binnenland
NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat zaterdag een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.
17 uur geleden