Zandvoort juicht na overwinning Verstappen
ZANDVOORT (ANP) - Groot was het gejuich dat opsteeg vanuit het racecircuit in Zandvoort toen duidelijk werd dat Max Verstappen had gewonnen. Het gejuich was in de nabije omtrek goed te horen. Verkeersregelaars in de directe omgeving werden hierdoor aangestoken en begonnen ook te juichen en te springen.
Op balkons staan bewoners te zingen en te springen. " Waanzinnig dat jullie erbij waren", roept een bewoner naar beneden naar de voorbijkomende toeschouwers die het spektakel hebben gezien en ook superblij zijn.
Ook op de terrassen van de cafés heerst een feestelijke stemming onder de veelal in het oranje geklede mensen. Velen van hen hadden in het café naar de racewedstrijd zitten kijken. Op weg van het circuit naar het station klinkt overal muziek en mensen staan te zingen en te springen.
Meer uit Binnenland
BRESKENS (ANP) - Een schip met zeventig passagiers en vijf bemanningsleden aan boord is dinsdag vast komen te liggen op een zandplaat bij Breskens, in Zeeuws-Vlaanderen. Zij zullen waarschijnlijk geëvacueerd moeten worden, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Een helikopter en meerdere reddingsboten zijn ingezet.
6 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Provincies hebben het kabinet opgeroepen om meer te investeren, vooral in de Nederlandse infrastructuur. Op het jaarcongres van het Interprovinciaal Overleg (IPO) in Enschede zei voorzitter Ina Adema dat het Rijk niet alleen moet kijken naar de kosten, maar ook naar wat zulke uitgaven opleveren voor de maatschappij. De Brabantse commissaris van de Koning noemde specifiek investeringen in bereikbaarheid.
17 minuten geledenOPHEUSDEN (ANP) - Er is een dwangsom opgelegd aan 24 mensen vanwege hun betrokkenheid bij de rellen in Opheusden en Kesteren. Wie opnieuw betrokken is bij ongeregeldheden, moet 5000 euro betalen. Dat bedrag kan oplopen tot 15.000 euro. De dwangsom geldt voor de hele gemeente Neder-Betuwe.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Dolfinarium in Harderwijk hoeft geen dwangsommen te betalen na beschuldigingen van shows met onnatuurlijk dierengedrag. Twee van de drie dwangsommen die de staatssecretaris van Natuur (LVVN) vorig jaar had opgelegd vanwege shows met dolfijnen, walrussen en zeehonden zijn door de rechter afgekeurd. In een derde zaak heeft het Dolfinarium de werkwijze aangepast.
1 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Groenere steden, rivieren die meer ruimte krijgen en een natuurlijke kuststrook die 'meegroeit' met de zeespiegelstijging. Deskundigen zien tal van manieren waarop Nederland zich beter kan aanpassen aan klimaatverandering als het "de natuur laat meewerken". Een dinsdag gepresenteerd rapport geeft een uitgebreid overzicht van kansrijke opties hiervoor.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 37-jarige man die vorige maand een gevangenismedewerker zou hebben doodgeschoten op de NDSM-kade in Amsterdam blijft ook de komende drie maanden vastzitten. Zijn hechtenis is met negentig dagen verlengd, liet de rechtbank in de hoofdstad dinsdag weten. De Amsterdammer wordt verdacht van moord.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ANWB en de Consumentenbond waarschuwen voor ernstige gebreken bij twee autostoeltjes: de Britax Römer Baby-Safe Pro met Vario Base 5Z en de Axkid Minikid Core. De gebreken kwamen volgens de organisaties naar voren tijdens de nieuwste autostoeltjestest.
6 uur geleden