Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zandvoort is opnieuw 'klaar' voor honderdduizenden F1-fans

Zandvoort is opnieuw 'klaar' voor honderdduizenden F1-fans

ZANDVOORT (ANP) - De gemeente Zandvoort is naar eigen zeggen op alles voorbereid met de honderdduizenden racefans die volgende week het dorp bezoeken voor de Formule 1. De gemeente houdt tijdens het raceweekend rekening met circa 305.000 bezoekers. "Zandvoort is er klaar voor", zegt F1-wethouder Jan-Jaap de Kloet.

Het dorp is al ruim een week voordat de Formule 1 er neerstrijkt in racesferen, met zwart-witgeblokte vlaggetjes in de straten en pilaren waarop de regels en routes voor het raceweekend worden uitgelegd. Ook is op de boulevard een kartbaan aangelegd en is in veel winkeletalages oranje te zien om Max Verstappen aan te moedigen.

De Formule 1 strijkt voor het vierde jaar op rij neer in Zandvoort, maar volgens burgemeester David Moolenburgh is het geen routineklus geworden. "Wij faciliteren dit evenement en veel is lang van tevoren al bekend, maar tegelijkertijd zijn er altijd kleine dingen die je moet aanscherpen. Een deel van de looproute is bijvoorbeeld anders, omdat er in een van de straten gebouwd wordt. Nu komt er op een andere plek een loopbrug."

Drankverkoop aan banden

Ook moet de horeca in Zandvoort op racedagen opnieuw om 01.00 uur 's nachts sluiten en mogen supermarkten en slijterijen na 15.00 uur geen alcohol meer verkopen. "We zagen eerder dat er relatief veel overlast was van mensen die drank kochten", aldus Moolenburgh. "Dat hebben we vorig jaar aan banden gelegd. En dat heeft ons toen meer rust aan het einde van de dag en in de avonduren opgeleverd."

In 2025 wordt opnieuw een Grand Prix gereden op het circuit van Zandvoort, maar voor het jaar daarna is dat nog ongewis. De organisatie van de Dutch Grand Prix is nog in gesprek met het commerciële management van de Formule 1 (FOM). De gemeente zegt van harte te hopen dat Zandvoort op de F1-kalender blijft staan.

Impuls lokale economie

"Gedurende zo'n weekend levert het behoorlijk wat geld op voor Zandvoort", zegt Moolenburgh. "En het doet ook echt iets voor de trots en het gemeenschapsgevoel. Je ziet dat het dorp dit evenement echt draagt. Het zou heel jammer zijn als dat verdwijnt. Maar tegelijkertijd is dat niet aan ons, maar in de eerste plaats aan de organisatie van de Dutch Grand Prix zelf. Wij faciliteren het met alle liefde en zijn er trots op dat het hier plaatsvindt."

"We staan in het rijtje met Austin, Miami, Las Vegas en Abu Dhabi", zegt De Kloet over het belang van de race voor Zandvoort. Volgens de wethouder is ook het vervoer van de mensenmassa's rond het F1-circus in Zandvoort bijzonder. "98 procent van de bezoekers komt met het ov of de fiets, dat is uniek in de Grand Prix-wereld."

Meer uit Sport

Broeders-Bol derde op 800 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.

2 uur geleden
Europa en Amerika met gelijke stand slotdag Solheim Cup in

CROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.

2 uur geleden
Klaver knap vierde op 400 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.

4 uur geleden
Verstappen verwacht dat inhalen lastig wordt bij GP van Spanje

MADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.

4 uur geleden
Landa wint koninginnenrit in Vuelta, leider Mas houdt stand

COLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.

4 uur geleden
Norris 'in shock' na pole, Verstappen tevreden nummer 3

MADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.

5 uur geleden
Norris op poleposition in Madrid, Verstappen op derde plek

MADRID (ANP) - Lando Norris van McLaren heeft zaterdag in Madrid zijn derde poleposition van het seizoen veroverd. De Britse Formule 1-coureur was tijdens de kwalificatie op de Madring in een tijd van 1.31,824 de snelste. De Italiaan Kimi Antonelli was in de Mercedes met 1.31,835 de nummer 2 van de kwalificatie voor Max Verstappen, die derde werd in 1.31,964.

5 uur geleden