Zandvoort gaat gewoon door met voorbereidingen Grand Prix
ZANDVOORT/UTRECHT (ANP) - De gemeente Zandvoort en evenementenorganisatie Zandvoort Beyond gaan gewoon door met de voorbereidingen voor de Formule 1 Heineken Dutch Grand Prix, die in het eerste weekend van september in de badplaats wordt verreden. Zandvoort verwacht op 3, 4 en 5 september 105.000 bezoekers per dag, maar het kabinet kan op 13 augustus besluiten nog met nieuwe, strenge coronaregels voor evenementen in september komen. "Niemand weet wat het wordt. We wachten af en ondertussen gaan we op volle kracht vooruit", aldus een woordvoerder van de gemeente.
De Nederlandse Spoorwegen laten in het weekend van de autoraces twaalf treinen per uur van en naar Zandvoort rijden. Dat betekent dat er elke vijf minuten een trein arriveert of vertrekt, zodat er 10.000 reizigers per uur vervoerd kunnen worden. Gewoonlijk komen er twee tot zes treinen per uur aan in Zandvoort. Spoorbeheerder ProRail heeft voor die mensenmassa extra perronruimte gebouwd in Zandvoort, terwijl de NS al meer dan een jaar bezig is met de planning en heel veel extra mensen gaat inzetten. "Het is een enorme operatie", aldus een NS-woordvoerster.
De NS wil niet vooruit lopen op een nieuw kabinetsbesluit over de coronamaatregelen op 13 augustus, wat een beperking van het aantal bezoekers aan de F1 zou kunnen inhouden. "We hebben steeds goed contact met de gemeente en de Dutch Grand Prix-organisatie. Het kabinet en de organisatie moeten eerst iets besluiten voordat wij onze planning eventueel gaan aanpassen." De Dutch Grand Prix-organisatie benadrukt tot nu toe dat de race een sportevenement is en geen meerdaags muziekfestival en dat dus niet dezelfde regels gelden.
Bereikbaarheid
Zandvoort en Bloemendaal aan Zee zijn op 2, 3, 4 en 5 september per auto niet of nauwelijks bereikbaar, behalve voor mensen die een doorlaatbewijs hebben. Ook strandgangers, die niet naar de race gaan kijken, kunnen alleen met trein, bus, fiets of lopend komen. Spoorwegovergangen in Zandvoort zijn dicht omdat er zoveel treinen per uur rijden. Strandhuisjes zijn bereikbaar, maar een aantal strandafgangen is afgesloten. Ondernemers mogen geen alternatieve vervoermiddelen als een elektrische step of een skelter aanbieden.
De NS waarschuwt dat het in de treinen naar en van Zandvoort heel druk zal zijn en dat reizigers onderling geen 1,5 meter afstand kunnen houden. De gemeente verwacht grote drukte op de looproute van het station naar het circuit.
De organisatie van de Dutch Grand Prix laat weten ook door te gaan met de voorbereidingen van het evenement op basis van een volledige capaciteit. "Als organisator zijn we afhankelijk van de regels en voorwaarden die de landelijke overheid aan ons als organisatie en aan de bezoeker stelt", zegt de woordvoerder van de Dutch GP. "We gaan ervan uit dat de huidige maatregelen van de overheid het gewenste effect hebben en dat diezelfde maatregelen na 13 augustus kunnen worden losgelaten voor professioneel georganiseerde sportevenementen. We bereiden ons voor op de terugkeer van de Dutch Grand Prix op basis van volledige capaciteit."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meer, sneller en beter bouwen, dat belooft woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan met haar aanpak om de woningnood tegen te gaan. Ze somt daarbij vijftig acties op die grotendeels al bekend waren. De plannen zijn een uitkomst van de 'taskforce' met bewindspersonen die sinds het aantreden van het kabinet-Jetten heeft overlegd over woningbouw.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het COC vraagt het kabinet in actie te komen om acceptatie van homoseksualiteit onder jongeren te bevorderen. De belangenorganisatie voor queer personen doet die oproep naar aanleiding van onderzoek van het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht, waaruit blijkt dat jongeren een stuk minder positief zijn over homoseksualiteit dan vier jaar geleden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Spaanse fotojournalist die zaterdagmiddag door een politieagent in het water werd geduwd tijdens de Malieveldrellen in Den Haag, moet hiervoor gecompenseerd worden. Dat stelt de Buitenlandse Persvereniging in Nederland (BPV-FPA) in een brief die zij naar de politie en burgemeester van Den Haag heeft gestuurd. BPV-FPA ondersteunt buitenlandse correspondenten die in Nederland werken. Ook eist de organisatie dat het incident wordt onderzocht, dat zij een schriftelijke verklaring hierover ontvangt en dat de politie formele excuses aanbiedt.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jongeren in Nederland zijn de afgelopen vier jaar negatiever gaan denken over homoseksualiteit. Dit concluderen het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht in het terugkerende HBSC-onderzoek (Health Behaviour in School-aged Children). Daarin kijken onderzoekers naar het mentale welzijn van jongeren uit het laatste jaar van de basisschool en het voortgezet onderwijs.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.
14 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.
17 uur geleden