Zandvoort-directeur Lammers: grijp tijdig in bij ongewenst gedrag
ZANDVOORT (ANP) - Sportief directeur van de Dutch Grand Prix Jan Lammers roept op om "tijdig in te grijpen" als iemand grensoverschrijdend gedrag vertoont. "Wacht niet tot het te laat is", zegt Lammers. Hij noemt het een "sociale plicht", zowel binnen als buiten de poorten van het circuit.
De organisatie heeft dit jaar de protocollen aangescherpt om grensoverschrijdend gedrag tegen te gaan. Zo is er naast een noodnummer ook de mogelijkheid om melding van ongewenst gedrag te doen in de Dutch Grand Prix-app en zijn er medewerkers van de GGD aanwezig in Zandvoort om mensen op te vangen. Vorig jaar kwamen tientallen meldingen van grensoverschrijdend gedrag bij de organisatie binnen.
Lammers noemt het een maatschappelijk probleem dat ook op andere plekken speelt, ook bij de Formule 1. "Moeten wij dan het braafste jongetje van de klas zijn?", vraagt hij zich af. "Ja, dat moeten we", vindt Lammers. "Het is ons doel om te zorgen dat zowel mannen, vrouwen, families, kinderen het hier naar de zin kunnen hebben."
Volgens Lammers is daar alles aan gedaan wat kon. "Maandag weten we wat beter had gekund."
Meer uit Binnenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij heeft ingestemd "met het opschorten van de bombardementen en aanvallen op Iran voor een periode van twee weken". Eerder op dinsdag vroeg bemiddelaar Pakistan de Verenigde Staten en Iran om een wapenstilstand van twee weken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Diverse ziekenhuizen houden de ontwikkelingen rond een cyberaanval op softwareleverancier ChipSoft nauwlettend in de gaten. Ze zijn door expertisecentrum Z-CERT op de hoogte gebracht van de aanval op het bedrijf, dat onder meer een grote speler is in elektronische patiëntendossiers, meldt onder meer ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Ook dat ziekenhuis gebruikt de bewuste software, maar benadrukt dat gegevens daar veilig zijn.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt deel uit van het twee weken durende staakt-het-vuren met Iran, melden de Israëlische staatsomroep Kan en CNN op basis van een hoge functionaris van het Witte Huis.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De uitspraken die rapper Ye in het verleden heeft gedaan, zijn op zich geen reden om een vergunning te weigeren, "hoe verwerpelijk ook". Dat zegt burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem dinsdag. Ye, ook bekend als Kanye West, treedt op 6 en 8 juni op in stadion GelreDome in de Gelderse hoofdstad.
10 uur geledenRITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.
13 uur geledenVREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.
15 uur geleden