Zandvoort denkt nog jaren te profiteren van 'marketingmachine' F1
ZANDVOORT (ANP) - Zandvoort verwacht nog jaren te profiteren van de "fantastische marketingmachine" die de Formule 1 is. Dat zegt voorzitter Tom van der Veen van ondernemerskoepel Ondernemers Belangen Zandvoort in aanloop naar de voorlopig laatste editie van de Dutch Grand Prix over twee weken. "Dat gemis valt niet volledig op te vangen. Er zou heel veel geld in moeten als we de hele wereld willen blijven bereiken."
De Formule 1 keerde in 2021 terug in Zandvoort. Dat leverde sindsdien steeds fraaie televisiebeelden op, van volle oranje tribunes en het circuit in de duinen en aan zee. "We horen dat mensen naar Zandvoort komen omdat ze het kennen van de Formule 1. Dat valt weg, maar het blijft voorlopig in de hoofden van mensen. Hier kunnen we nog jaren op door", zegt Van der Veen, zelf eigenaar van Hotel Keur in de Noord-Hollandse kustplaats.
Zandvoortse hotels, restaurants en strandtenten willen het wegvallen van de Formule 1 opvangen door meer in te zetten op zakelijke bezoekers. "We zien dat we door de Formule 1 ook op de kaart staan als zakelijke bestemming. Dat is een groot voordeel en hier zullen we nog meer op gaan inzetten. We zien nu al een kleine groei van de aanvragen, maar dat heeft nog tijd nodig", aldus Van der Veen.
26 miljoen euro
De gemeente Zandvoort liet na de eerste edities berekenen dat een Formule 1-weekend de badplaats een impuls geeft van zo'n 26 miljoen euro en 135 voltijdbanen. Voor de omliggende regio is die impact nog groter. Daarbij zijn dan nog niet de extra bezoekers meegerekend die Zandvoort door het jaar heen trekt.
Van der Veen verwacht niet dat die hele impuls wegvalt. "Veel mensen kennen het circuit van de Formule 1, maar dat is maar een van de vele races op het circuit. Volgend jaar komt bijvoorbeeld de elektrische raceklasse Formule E. Het circuit blijft bezoekers trekken."
"Het circuit is een attractie die toeristen van overal naar het dorp trekt", zegt ook mede-eigenaar Dino Plastiras van Grieks restaurant Martha in het centrum van Zandvoort. Hij ziet dat de Formule 1 Zandvoort populairder, maar ook duurder heeft gemaakt. "Dus we zien ook een daling van het aantal bezoekers. Het heeft voor- en nadelen, maar toeristen zullen blijven komen. Ik denk dat de Formule 1 slechts een opstapje was."
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP/RTR) - Tesla is van plan in de loop van volgend jaar te stoppen met de productie van de Cybertruck in zijn grote fabriek in Texas, heeft topman Elon Musk gezegd. Het futuristische model werd ooit aangeprezen als concurrent van de pickups van gevestigde autofabrikanten, maar slaagde er maar niet in de massamarkt te veroveren.
2 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De gepersonaliseerde feed van socialemediaplatform TikTok kan de mentale gezondheid van gebruikers in gevaar brengen. Dat stelt de Europese Commissie na onderzoek in een voorlopige conclusie. Dit geldt met name voor kwetsbare volwassenen en minderjarigen. Door de werking is de gepersonaliseerde feed van het platform ook in strijd met de Europese Digital Services Act (DSA). Daardoor dreigt ook een boete voor TikTok.
1 uur geledenROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist voor windmolens Sif heeft ondanks solide prestaties in het afgelopen kwartaal nog altijd geen oplossing gevonden voor de financiële problemen van het bedrijf. De onderneming, die in Nederland productievestigingen heeft in Roermond en in Rotterdam op de Tweede Maasvlakte, waarschuwde afgelopen zomer al dat de offshore-windindustrie zich in de diepste crisis bevindt sinds de start zo'n 25 jaar geleden.
1 uur geledenHELSINKI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 in China is afgelopen kwartaal het sterkst gedaald sinds de coronalockdowns van 2022. Dat constateert de Finse klimaatdenktank Centre for Research on Energy and Clean Air (CREA). Volgens de organisatie is dit vooral te danken aan de Iranoorlog.
2 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie van de Duitse industrie is voor de tweede achtereenvolgende maand gestegen. Daarmee neemt de hoop toe dat de economie na jaren van stagnatie weer kan groeien. De Duitse economie profiteert met name van overheidsuitgaven aan infrastructuur en defensie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een flink verlies begonnen. Wereldwijd kwamen de chip- en techbedrijven onder druk te staan door een verkoopgolf bij AI-gerelateerde aandelen. Beleggers dumpten de aandelen in de AI-sector door de vrees voor een toenemende weerstand tegen de opmars van AI.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Elon Musk is sinds de voor de Republikeinen dramatisch verlopen midtermverkiezingen in de Verenigde Staten meer dan 100 miljard dollar armer geworden. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen door de techuitverkoop op Wall Street van donderdag bijna 80 miljard dollar geslonken. Woensdag verloor Musk al 33,5 miljard dollar door forse koersverliezen van SpaceX en Tesla, waarin hij grote belangen heeft.
4 uur geleden