Zaltbommel: geen integriteitsonderzoek om burgemeesterswoning
ZALTBOMMEL (ANP) - De gemeenteraad van Zaltbommel stelt geen integriteitsonderzoek in naar het handelen van burgemeester Pieter van Maaren. Dat besluit heeft de raad woensdagavond genomen in een besloten vergadering. De burgemeester lag onder vuur omdat hij zich niet aan de regels had gehouden bij het vervangen van de ramen van zijn monumentale woning.
Van Maaren had geen toestemming gevraagd voor het plaatsen van kozijnen met dubbelglas in zijn huis. Voor rijksmonumenten gelden wat dat betreft strenge regels. De burgemeester mocht binnenshuis wel ramen achter de bestaande kozijnen plaatsen, maar liet de kozijnen en ramen in plaats daarvan helemaal vervangen. In een brief aan de raad schreef Van Maaren al dat hij "ook voor dit 20e-eeuwse onderdeel van het rijksmonument vooraf advies en toestemming had moeten vragen". Hij beloofde alsnog de vereiste vergunning aan te vragen.
De monumentencommissie van Zaltbommel sprak in regionale media van een integriteitskwestie. Volgens het Brabants Dagblad heeft de voorzitter van de plaatselijke commissie daar ook melding van gedaan bij de provincie Gelderland. Maar de gemeenteraad gaat dat dus verder niet onderzoeken.
In de besloten vergadering heeft de raad met Van Maaren afgesproken dat hij de raadsleden actief zal blijven informeren over de vergunningsprocedure die nu in gang is gezet. Ook heeft de burgemeester toegezegd dat hij "er alles aan zal doen" om een positief advies te krijgen van de monumentencommissie en de Omgevingsdienst Rivierenland.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De meeste gemeenten lopen ver achter met het vinden van huizen voor vluchtelingen met een verblijfsvergunning. Het kabinet stelt elk halfjaar vast hoeveel van deze statushouders gemeenten moeten huisvesten en dat lukt al jaren niet. Bij elkaar opgeteld zouden gemeenten volgens de wet nog 12.049 mensen een huis moeten bieden. Nu verblijven zij in asielzoekerscentra, die al overvol zijn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep artsen en gezondheidsfondsen dient vrijdag een klacht in bij de Reclame Code Commissie tegen een campagne van Philip Morris International (PMI). Volgens de artsen is de campagne misleidend. Met een "sturende" AI-tool zou PMI "op oneerlijke wijze" invloed proberen uit te oefenen op de Europese besluitvorming over tabaks- en nicotineproducten. "Dit is een georkestreerde lobbycampagne van een industrie die wereldwijd jaarlijks miljoenen mensen ziek maakt en doodt", zegt Hans Snijder, directeur van de Hartstichting.
1 uur geledenMAASSLUIS (ANP) - Leefbaar Maessluys en de plaatselijke VVD zien geen reden om in hun coalitieakkoord de passage over het beoogde asielbeleid in de gemeente aan te passen. Dat bleek donderdagavond tijdens een raadsvergadering. In het akkoord staat het voornemen om in te zetten op "nul asielopvangplekken" in Maassluis.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een minimumleeftijd voor sociale media moet binnen de Europese Unie worden geregeld, zei staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wil daarmee voorkomen dat er een "lappendeken" ontstaat.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat het kabinet gaat doen om beïnvloeding door buitenlandse actoren op sociale media tegen te gaan. Niet alle partijen zien hetzelfde gevaar, maar een ruime meerderheid van de Kamer wil wel dat er meer gebeurt om de mogelijkheden tot beïnvloeding te verkleinen.
12 uur geleden