Zalencentrum MECC klaar voor opvang coronapatiënten
MAASTRICHT (ANP) - Congrescentrum MECC in Maastricht is klaar voor de opvang van coronapatiënten. De afgelopen dagen is er hard gewerkt zodat de in totaal 276 bedden vanaf maandag klaarstaan voor patiënten die naar het ziekenhuis moeten. De opvang is bedoeld voor het geval de ziekenhuizen in Midden- en Zuid-Limburg de toestroom van coronapatiënten niet meer aankunnen.
De bedden staan in kleine cabines, van elkaar afgescheiden door een klein schot en gordijnen. In elke cabine zijn speciale voorzieningen zoals zuurstof en infuus aanwezig. "Het MECC is ingericht voor coronapatiënten die naar het ziekenhuis moeten en zuurstof nodig hebben. Je moet het zien als een verlengstuk van de verpleegafdeling van het ziekenhuis", legde een woordvoerder van het Maastricht Universitair Medisch Centrum (MUMC+) vrijdag uit. "We bieden hier dezelfde kwaliteit als in de verpleegafdeling, alleen in een andere omgeving." Hij benadrukt dat ic-patiënten niet in het MECC terechtkunnen. Die moeten echt naar het ziekenhuis.
De zaal in het MECC is onderverdeeld in 12 gedeelten met elk 23 bedden. Daarnaast zijn de afgelopen dagen onder meer sanitaire voorzieningen, een kantoor- en een opslagruimte opgebouwd. Maandag kunnen de eerste patiënten in het MECC terecht. Of die er dan ook komen, hangt af van de capaciteit die de ziekenhuizen nog hebben. "Er zijn nog geen directe capaciteitsproblemen", aldus de woordvoerder. "We hebben het MECC ingericht als voorzorgsmaatregel voor als het echt nodig is."
Coronahotels
Het MECC is niet te vergelijken met twee coronahotels in de Limburgse plaatsen Urmond en Roermond. In beide Van der Valk-hotels worden coronapatiënten opgevangen die te goed zijn voor het ziekenhuis, maar thuis niet kunnen worden verzorgd. In deze zogenoemde thuiszorghotels zijn geen beademingsapparatuur of andere zware medische voorzieningen aanwezig, aldus een woordvoerder. Wel loopt er een huisarts rond die kan bekijken of mensen door moeten naar het ziekenhuis. In Urmond liggen momenteel 34 patiënten, in Roermond 22.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De twee verdachten in de strafzaak over de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle donderdag bepaald aan het einde van een tweede inleidende zitting tegen verdachten Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Zij worden verdacht van de verkoop van illegale medicijnen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt 58 sterfgevallen die mogelijk een link hebben met middelen die zijn verkocht via de website.
1 uur geleden