Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zalencentrum MECC klaar voor opvang coronapatiënten

Zalencentrum MECC klaar voor opvang coronapatiënten

MAASTRICHT (ANP) - Congrescentrum MECC in Maastricht is klaar voor de opvang van coronapatiënten. De afgelopen dagen is er hard gewerkt zodat de in totaal 276 bedden vanaf maandag klaarstaan voor patiënten die naar het ziekenhuis moeten. De opvang is bedoeld voor het geval de ziekenhuizen in Midden- en Zuid-Limburg de toestroom van coronapatiënten niet meer aankunnen.

De bedden staan in kleine cabines, van elkaar afgescheiden door een klein schot en gordijnen. In elke cabine zijn speciale voorzieningen zoals zuurstof en infuus aanwezig. "Het MECC is ingericht voor coronapatiënten die naar het ziekenhuis moeten en zuurstof nodig hebben. Je moet het zien als een verlengstuk van de verpleegafdeling van het ziekenhuis", legde een woordvoerder van het Maastricht Universitair Medisch Centrum (MUMC+) vrijdag uit. "We bieden hier dezelfde kwaliteit als in de verpleegafdeling, alleen in een andere omgeving." Hij benadrukt dat ic-patiënten niet in het MECC terechtkunnen. Die moeten echt naar het ziekenhuis.

De zaal in het MECC is onderverdeeld in 12 gedeelten met elk 23 bedden. Daarnaast zijn de afgelopen dagen onder meer sanitaire voorzieningen, een kantoor- en een opslagruimte opgebouwd. Maandag kunnen de eerste patiënten in het MECC terecht. Of die er dan ook komen, hangt af van de capaciteit die de ziekenhuizen nog hebben. "Er zijn nog geen directe capaciteitsproblemen", aldus de woordvoerder. "We hebben het MECC ingericht als voorzorgsmaatregel voor als het echt nodig is."

Coronahotels

Het MECC is niet te vergelijken met twee coronahotels in de Limburgse plaatsen Urmond en Roermond. In beide Van der Valk-hotels worden coronapatiënten opgevangen die te goed zijn voor het ziekenhuis, maar thuis niet kunnen worden verzorgd. In deze zogenoemde thuiszorghotels zijn geen beademingsapparatuur of andere zware medische voorzieningen aanwezig, aldus een woordvoerder. Wel loopt er een huisarts rond die kan bekijken of mensen door moeten naar het ziekenhuis. In Urmond liggen momenteel 34 patiënten, in Roermond 22.

Meer uit Binnenland

Oplevering nieuwe fregatten van Damen loopt jaren vertraging op

DEN HAAG (ANP) - De oplevering van het eerste ASW-fregat loopt jaren vertraging op. "Het oorspronkelijke scheepsontwerp bleek niet stabiel te zijn", aldus Defensie. De nieuwe Anti Submarine Warfare (ASW) fregatten worden gebouwd door Damen en zijn gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten.

25 minuten geleden
Misbruikwebsite Motherless weer online na ingrijpen OM

BREDA (ANP) - De pornowebsite Motherless is weer online nadat de Nederlandse autoriteiten die begin mei offline hadden gehaald. Op de site, die door een bedrijf in het Brabantse Steenbergen wordt gehost, vond CNN vorige maand 20.000 video's van vrouwen die misbruikt werden in hun slaap. Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de website.

1 uur geleden
Westerwolde zeer bezorgd over nieuw toegangsbeleid azc Ter Apel

SELLINGEN (ANP) - De gemeente Westerwolde maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het nieuwe toegangsbeleid dat asielopvangorgaan COA sinds woensdag voert bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het is daar inmiddels dusdanig vol dat het COA alleen kwetsbare mensen binnenlaat.

1 uur geleden
Queerorganisaties vechten verwijdering accounts door Meta aan

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse queerorganisaties zetten samen met burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom een eerste juridische stap tegen Meta om de verwijdering van tientallen Instagram-accounts aan te vechten. Het moederbedrijf van het platform handelt tegen de wet door accounts zonder geldige reden en bezwaarprocedure te sluiten, stellen onder meer COC Nederland, Club Church en No Limits! Art Castle.

1 uur geleden
KNMI kan eerder en gerichter waarschuwen voor gevaarlijk weer

DE BILT (ANP) - Het KNMI kan vanaf woensdag "eerder en gerichter" waarschuwen voor gevaarlijk weer, doordat een wettelijke regeling is aangepast. Het weerinstituut meldt dat bijvoorbeeld burgers, veiligheidsregio's en waterschappen zich hierdoor beter kunnen voorbereiden op extreem weer.

2 uur geleden
Bouw van flexwoningen valt tegen, ziet Rekenkamer

DEN HAAG (ANP) - Het aantal flexwoningen valt tegen, schrijft de Algemene Rekenkamer, die het overheidsbeleid op dat gebied beoordeelt als "matig". Doelen die onder eerdere ministers zijn gesteld, zoals de bouw van 15.000 van deze tijdelijke woningen per jaar, werden "ruimschoots niet gehaald".

2 uur geleden
Rekenkamer: veiligheidsplannen bestaan vooral op papier

DEN HAAG (ANP) - De overheid trekt veel geld uit voor veiligheid, maar of dat werkt en tot resultaat leidt, is onzeker. Dat constateert de Algemene Rekenkamer in de verantwoordingsstukken over 2025. De Nationale Veiligheidsstrategie is "op papier" een belangrijke basis, maar onduidelijk is wie de knopen doorhakt. Dat maakt de plannen kwetsbaar, aldus een van de drie Hoge Colleges van Staat.

2 uur geleden