Zalando verkoopt meer kleding en verhoogt winstverwachting
BERLIJN (ANP) - Zalando heeft zijn winstverwachting voor dit jaar verhoogd, aangezien de van oorsprong Duitse modewebwinkel blijft profiteren van een sterke vraag naar zijn kleding, schoenen en accessoires. Volgens Robert Gentz, een van de topmannen van het bedrijf, is de vraag van consumenten in het derde kwartaal in de hele branche toegenomen. Ook spreekt hij van een sterk begin van de najaarsperiode.
Zalando rekent voor 2024 nu op een winst voor onder meer rente en belastingen van 440 miljoen tot 480 miljoen euro. Eerder werd nog rekening gehouden met een resultaat tussen de 380 miljoen en 450 miljoen euro.
Afgelopen kwartaal alleen bedroeg dit winstcijfer volgens voorlopige gegevens 93 miljoen euro. Dat is meer dan vier keer zoveel als in dezelfde periode vorig jaar in de boeken ging. Eerder zei Zalando al dat de grote sportevenementen van deze zomer, zoals de Olympische Spelen, de verkoop van sportartikelen aanwakkerden.
Winkeliers
Zalando verwacht dit jaar over de gehele linie tot 5 procent meer kleding en andere artikelen te verkopen via zijn platform. Ook hier is sprake van een verbetering van de verwachtingen, want eerder werd het ook nog voor mogelijk gehouden dat de verkopen op hetzelfde niveau als vorig jaar zouden blijven.
De voorbije drie maanden werd voor een bedrag van 3,5 miljard euro aan spullen via het platform verkocht. Dat is bijna 8 procent meer dan een jaar eerder. Het gaat daarbij ook om de verkoopcijfers van winkeliers die het platform van Zalando gebruiken voor het online bereiken van klanten. De omzet van Zalando zelf steeg met 5 procent tot 2,4 miljard euro.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
10 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
14 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
16 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden