Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zalando verkoopt meer kleding en verhoogt winstverwachting

Zalando verkoopt meer kleding en verhoogt winstverwachting

BERLIJN (ANP) - Zalando heeft zijn winstverwachting voor dit jaar verhoogd, aangezien de van oorsprong Duitse modewebwinkel blijft profiteren van een sterke vraag naar zijn kleding, schoenen en accessoires. Volgens Robert Gentz, een van de topmannen van het bedrijf, is de vraag van consumenten in het derde kwartaal in de hele branche toegenomen. Ook spreekt hij van een sterk begin van de najaarsperiode.

Zalando rekent voor 2024 nu op een winst voor onder meer rente en belastingen van 440 miljoen tot 480 miljoen euro. Eerder werd nog rekening gehouden met een resultaat tussen de 380 miljoen en 450 miljoen euro.

Afgelopen kwartaal alleen bedroeg dit winstcijfer volgens voorlopige gegevens 93 miljoen euro. Dat is meer dan vier keer zoveel als in dezelfde periode vorig jaar in de boeken ging. Eerder zei Zalando al dat de grote sportevenementen van deze zomer, zoals de Olympische Spelen, de verkoop van sportartikelen aanwakkerden.

Winkeliers

Zalando verwacht dit jaar over de gehele linie tot 5 procent meer kleding en andere artikelen te verkopen via zijn platform. Ook hier is sprake van een verbetering van de verwachtingen, want eerder werd het ook nog voor mogelijk gehouden dat de verkopen op hetzelfde niveau als vorig jaar zouden blijven.

De voorbije drie maanden werd voor een bedrag van 3,5 miljard euro aan spullen via het platform verkocht. Dat is bijna 8 procent meer dan een jaar eerder. Het gaat daarbij ook om de verkoopcijfers van winkeliers die het platform van Zalando gebruiken voor het online bereiken van klanten. De omzet van Zalando zelf steeg met 5 procent tot 2,4 miljard euro.

Meer uit Financieel

IMF gaat verwachte groei wereldeconomie verlagen, zegt topvrouw

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaat zijn groeiverwachtingen voor de wereldwijde economie verlagen vanwege de Iranoorlog. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF ziet gevaar in een wereldeconomie die slecht is toegerust om op schokken te reageren, heeft ze dinsdag gezegd in een interview met persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Kamermeerderheid steunt verdere gesprekken over vergroening Tata

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan verder met het uitwerken van verduurzamingsafspraken met Tata Steel. De gezamenlijke intentieverklaring die afgelopen najaar werd getekend, krijgt van de meeste partijen in de Tweede Kamer op zijn minst het voordeel van de twijfel. Wel dringen veel Kamerfracties erop aan dat in de definitieve deal veel hardere afspraken komen over met name de beoogde gezondheids- en klimaatwinst.

2 uur geleden
Wall Street sluit gemengd in aanloop naar deadline Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine veranderingen gesloten. Beleggers waren terughoudend in aanloop naar de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump Iran heeft gesteld om een deal te sluiten. De deadline verloopt om 02.00 uur Nederlandse tijd.

2 uur geleden
Bloomberg: sterkste daling olieproductie OPEC-landen sinds 1989

NEW YORK (ANP) - De productie van ruwe olie door het oliekartel OPEC liet vorige maand de grootste daling in zeker vier decennia zien door de exportverstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt. Persbureau Bloomberg meldt na onderzoek dat de productie in maart met bijna 7,6 miljoen vaten per dag is afgenomen tot 22 miljoen vaten per dag.

2 uur geleden
Leiders IEA, IMF en Wereldbank praten maandag over Iranoorlog

PARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.

4 uur geleden
Brazilië zet Chinese BYD op zwarte lijst na slavernijschandaal

SAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.

5 uur geleden
UMG wint in lagere AEX-index na overnamevoorstel Pershing Square

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.

6 uur geleden