Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zalando verkoopt meer kleding en verhoogt winstverwachting

Zalando verkoopt meer kleding en verhoogt winstverwachting

BERLIJN (ANP) - Zalando heeft zijn winstverwachting voor dit jaar verhoogd, aangezien de van oorsprong Duitse modewebwinkel blijft profiteren van een sterke vraag naar zijn kleding, schoenen en accessoires. Volgens Robert Gentz, een van de topmannen van het bedrijf, is de vraag van consumenten in het derde kwartaal in de hele branche toegenomen. Ook spreekt hij van een sterk begin van de najaarsperiode.

Zalando rekent voor 2024 nu op een winst voor onder meer rente en belastingen van 440 miljoen tot 480 miljoen euro. Eerder werd nog rekening gehouden met een resultaat tussen de 380 miljoen en 450 miljoen euro.

Afgelopen kwartaal alleen bedroeg dit winstcijfer volgens voorlopige gegevens 93 miljoen euro. Dat is meer dan vier keer zoveel als in dezelfde periode vorig jaar in de boeken ging. Eerder zei Zalando al dat de grote sportevenementen van deze zomer, zoals de Olympische Spelen, de verkoop van sportartikelen aanwakkerden.

Winkeliers

Zalando verwacht dit jaar over de gehele linie tot 5 procent meer kleding en andere artikelen te verkopen via zijn platform. Ook hier is sprake van een verbetering van de verwachtingen, want eerder werd het ook nog voor mogelijk gehouden dat de verkopen op hetzelfde niveau als vorig jaar zouden blijven.

De voorbije drie maanden werd voor een bedrag van 3,5 miljard euro aan spullen via het platform verkocht. Dat is bijna 8 procent meer dan een jaar eerder. Het gaat daarbij ook om de verkoopcijfers van winkeliers die het platform van Zalando gebruiken voor het online bereiken van klanten. De omzet van Zalando zelf steeg met 5 procent tot 2,4 miljard euro.

Meer uit Financieel

ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

45 minuten geleden
Brussel onderzoekt Meta om misbruik marktpositie AI op WhatsApp

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.

2 uur geleden
Verzekeraars beloven hogere premie voor trouwe klant te voorkomen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

2 uur geleden
Industrie produceert iets groener, geen langetermijnverbetering

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.

2 uur geleden
Brussel wil financiële markten beter stroomlijnen

BRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.

3 uur geleden
Italiaanse politie onderzoekt modemerken om mogelijke uitbuiting

MILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.

4 uur geleden
AEX-index verder omhoog na koerswinsten op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag verder omhoog na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Die verstevigden de verwachting dat de Federal Reserve volgende week de rente verder gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.

4 uur geleden