Zalando stelt verwachtingen bij
CORONAVIRUS (ANP) - Kledingwebwinkel Zalando rekent op aanzienlijk mindere prestaties in het eerste kwartaal. Het Duitse bedrijf heeft te lijden onder de maatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus in veel Europese landen. Die leiden tot minder aankopen door Europese consumenten.
Hoewel Zalando sterk aan het jaar begon, kwam de klad erin door de coronacrisis. Die zorgt niet alleen voor een fors lagere omzetgroei dan de 19 procent die analisten in doorsnee voorspelden. Ook valt het aangepaste bedrijfsresultaat, analisten voorzagen in doorsnee een verlies van 28 miljoen euro, slechter uit nu Zalando een eenmalige afschrijving moest doen op zijn voorraden.
Ook de vooruitzichten voor heel dit jaar, die Zalando zelf uitsprak, kunnen op de schop. Die denkt de webwinkelier niet meer te kunnen halen. Als er een duidelijker beeld ontstaat van de precieze gevolgen van de coronacrisis voor de economie, zal Zalando met een nieuwe verwachting komen.
Verder schrapt Zalando ook nog zijn aandeelhoudersvergadering. Die zou op 20 mei gehouden worden.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) heeft een meldpunt heropend voor misstanden in het biedproces van koopwoningen. Dit gebeurt na signalen die de belangenvereniging zelf heeft gekregen en onderzoek van televisieprogramma Radar. Daaruit trekt VEH de conclusie dat "pogingen tot zelfregulering in de sector onvoldoende werken".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.
12 uur geleden