Zalando stelt verwachtingen bij
CORONAVIRUS (ANP) - Kledingwebwinkel Zalando rekent op aanzienlijk mindere prestaties in het eerste kwartaal. Het Duitse bedrijf heeft te lijden onder de maatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus in veel Europese landen. Die leiden tot minder aankopen door Europese consumenten.
Hoewel Zalando sterk aan het jaar begon, kwam de klad erin door de coronacrisis. Die zorgt niet alleen voor een fors lagere omzetgroei dan de 19 procent die analisten in doorsnee voorspelden. Ook valt het aangepaste bedrijfsresultaat, analisten voorzagen in doorsnee een verlies van 28 miljoen euro, slechter uit nu Zalando een eenmalige afschrijving moest doen op zijn voorraden.
Ook de vooruitzichten voor heel dit jaar, die Zalando zelf uitsprak, kunnen op de schop. Die denkt de webwinkelier niet meer te kunnen halen. Als er een duidelijker beeld ontstaat van de precieze gevolgen van de coronacrisis voor de economie, zal Zalando met een nieuwe verwachting komen.
Verder schrapt Zalando ook nog zijn aandeelhoudersvergadering. Die zou op 20 mei gehouden worden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden