Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zalando rekent op bijna een derde meer omzet in 2021

Zalando rekent op bijna een derde meer omzet in 2021

BERLIJN (ANP) - Webwinkel Zalando blijft de prognoses opkrikken. De van oorsprong Duitse onlinekledingwinkel verwacht voor dit jaar een kwart tot bijna een derde meer omzet ten opzichte van vorig jaar. Daarmee schat Zalando de omzet in 2021 in op ongeveer 10 miljard euro.

De kledingwebwinkel verwacht verder in het eerste kwartaal van 2021 veel te zullen verkopen. Dat komt door een "uitzonderlijk sterke start van het jaar", zegt de webwinkel. Door de coronacrisis steeg het aantal mensen dat online ging shoppen. Door de hernieuwde lockdowns in diverse landen zijn winkels nog langer gesloten.

De waarde van het aantal te verkopen producten van zowel Zalando zelf als van derden op de site, zal dit jaar naar verwachting tot wel 32 procent stijgen tot ruim 14 miljard euro. Het afgelopen jaar versnelde Zalando de zogeheten volumegroei al met krap 30 procent naar een waarde van bijna 11 miljard euro. Dat kwam onder meer door de aanwas van nieuwe klanten.

Omzet

Volgens de webwinkel steeg de omzet het afgelopen jaar naar 8 miljard euro. Dat is 23 procent meer dan de bijna 6,5 miljard euro aan omzet uit 2019. De aangepaste brutowinst komt volgens het bedrijf uit op bijna 421 miljoen euro. Zalando presenteert dinsdagochtend 16 maart de definitieve jaarcijfers over 2020.

Zalando zegt te blijven investeren in de logistieke infrastructuur en de technologie van het platform, en raamt de kosten voor ontwikkeling dit jaar tussen de 350 tot 400 miljoen euro.

Meer uit Financieel

Facebook-moeder Meta boekt flink meer winst en omzet

MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het afgelopen kwartaal flink hogere resultaten behaald. Dat maakte Meta na het slot van de beurshandel in New York bekend.

5 uur geleden
Beurzen New York gemengd na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten. Beleggers op Wall Street verwerkten het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente opnieuw onveranderd te laten, ondanks herhaalde oproepen van president Donald Trump voor een verlaging. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van Starbucks, Booking Holdings en Harley-Davidson.

5 uur geleden
Federal Reserve houdt rente onveranderd ondanks kritiek Trump

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten opnieuw onveranderd gelaten. Bij de vorige vier rentebesluiten hield de Fed de leenkosten ook al ongewijzigd. Het besluit zal naar verwachting opnieuw een stortvloed van kritiek opleveren van de Amerikaanse president Donald Trump die de centrale bank herhaaldelijk heeft opgeroepen om de rente te verlagen.

5 uur geleden
Tata Motors neemt Italiaanse truckbouwer Iveco over

TURIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Indiase Tata Motors neemt de Italiaanse truck- en bussenbouwer Iveco over voor in totaal 3,8 miljard euro. Daarnaast verkoopt het in Turijn gevestigde Iveco zijn activiteiten met militaire voertuigen aan het Italiaanse defensiebedrijf Leonardo voor 1,7 miljard euro.

5 uur geleden
Nieuwe topman voor autoconcern Renault

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault heeft een nieuwe topman benoemd na het onverwachte vertrek van de vorige bestuursvoorzitter. François Provost, het hoofd van de inkoopactiviteiten van het bedrijf, gaat nu de hoogste functie bij Renault bekleden. Hij werd eerder al genoemd als een van de kandidaten voor de topfunctie.

5 uur geleden
Airbus levert minder vliegtuigen af in eerste jaarhelft

PARIJS (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar minder nieuwe vliegtuigen aan klanten geleverd dan vorig jaar. De Europese vliegtuigbouwer kampt onder meer met beperkingen in de productiecapaciteit bij de A320-toestellen door vertragingen bij motorleveringen. De A320-vliegtuigen zijn de bestverkopende toestellen van Airbus.

8 uur geleden
Veel meer tijd voor UWV om bezwaren te behandelen

ROTTERDAM (ANP) - Het UWV krijgt veel meer tijd om te beslissen in zaken waarin een medisch advies van een verzekeringsarts noodzakelijk is. Dat heeft de rechter in Rotterdam geoordeeld in drie zaken.

9 uur geleden