Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zalando rekent op bijna een derde meer omzet in 2021

Zalando rekent op bijna een derde meer omzet in 2021

BERLIJN (ANP) - Webwinkel Zalando blijft de prognoses opkrikken. De van oorsprong Duitse onlinekledingwinkel verwacht voor dit jaar een kwart tot bijna een derde meer omzet ten opzichte van vorig jaar. Daarmee schat Zalando de omzet in 2021 in op ongeveer 10 miljard euro.

De kledingwebwinkel verwacht verder in het eerste kwartaal van 2021 veel te zullen verkopen. Dat komt door een "uitzonderlijk sterke start van het jaar", zegt de webwinkel. Door de coronacrisis steeg het aantal mensen dat online ging shoppen. Door de hernieuwde lockdowns in diverse landen zijn winkels nog langer gesloten.

De waarde van het aantal te verkopen producten van zowel Zalando zelf als van derden op de site, zal dit jaar naar verwachting tot wel 32 procent stijgen tot ruim 14 miljard euro. Het afgelopen jaar versnelde Zalando de zogeheten volumegroei al met krap 30 procent naar een waarde van bijna 11 miljard euro. Dat kwam onder meer door de aanwas van nieuwe klanten.

Omzet

Volgens de webwinkel steeg de omzet het afgelopen jaar naar 8 miljard euro. Dat is 23 procent meer dan de bijna 6,5 miljard euro aan omzet uit 2019. De aangepaste brutowinst komt volgens het bedrijf uit op bijna 421 miljoen euro. Zalando presenteert dinsdagochtend 16 maart de definitieve jaarcijfers over 2020.

Zalando zegt te blijven investeren in de logistieke infrastructuur en de technologie van het platform, en raamt de kosten voor ontwikkeling dit jaar tussen de 350 tot 400 miljoen euro.

Meer uit Financieel

EU-cyberwaakhond mag nieuw AI-model Mythos gebruiken

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De cyberbeveiligingsdienst van de Europese Unie mag een nieuw, krachtig AI-model van Anthropic gaan gebruiken. Het Amerikaanse bedrijf had de toegang tot Mythos 5 al drie maanden geleden toegezegd, maar nu is het volgens de Europese Commissie dan zover.

40 minuten geleden
VS onderzoeken deal Nvidia met AI-startup, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie doet onderzoek naar de licentiedeal die AI-chipconcern Nvidia eind vorig jaar sloot met de AI-startup Groq. Het ministerie kijkt of Nvidia de overeenkomst ter waarde van 20 miljard dollar (ongeveer 17,2 miljard euro) zo heeft opgezet dat het bedrijf een mededingingsonderzoek kon ontlopen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

46 minuten geleden
Hypotheekrentes op hoogste stand dit jaar, ziet De Hypotheekshop

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes hebben het hoogste niveau van 2026 bereikt. Dat meldt De Hypotheekshop. Volgens de hypotheekadviesketen verhoogden bijna alle circa veertig actieve aanbieders afgelopen week hun hypotheekrentes, een aantal zelfs meerdere keren.

47 minuten geleden
Suikerproducent Cosun rekent op kwart minder suikerbieten

DINTELOORD (ANP) - Suikerproducent Cosun houdt dit jaar rekening met ongeveer een kwart minder suikerbieten en daarmee ook minder suiker. De lagere opbrengst heeft te maken met de aanhoudende droogte waar boeren deze zomer mee te kampen hadden.

1 uur geleden
Primark gaat in VK voor het eerst kleding thuisbezorgen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Primark gaat voor het eerst zijn kleding, woonaccessoires en verzorgingsproducten aan huis bezorgen in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt AB Foods, de Britse eigenaar van de kledingketen. Primark heeft jarenlang gezegd dat het geen webshop nodig had.

2 uur geleden
Tunnelbedrijf Elon Musk na financieringsronde 23 miljard waard

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het tunnelbouwbedrijf van Elon Musk heeft 3 miljard dollar aan kapitaal opgehaald bij een financieringsronde en is nu 23 miljard dollar waard. Met de kapitaalinjectie gaat The Boring Company aan de slag in de Verenigde Arabische Emiraten, waar meer dan 150 kilometer aan tunnels worden gelegd.

2 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig in afwachting van rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de zware koersverliezen een dag eerder. Die volgden op een sterke stijging van de olie- en gasprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De vrees dat de hogere energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen, nam daardoor toe.

3 uur geleden