Zalando moet misleidende duurzaamheidsclaims van site halen
DEN HAAG (ANP) - De Duitse webwinkel Zalando moet "misleidende duurzaamheidsclaims" van zijn website halen. "Consumenten hebben hoge verwachtingen bij het gebruik van algemene claims als 'duurzaam'. Bedrijven mogen zich niet groener voordoen dan ze zijn", meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM).
Zalando zegt toe dat de claims vanaf half april zijn verwijderd, na een gezamenlijk optreden van Europese toezichthouders. Het gaat onder meer om duurzaamheidsvlaggetjes op de website en alle misleidende visuele claims die naast producten worden gepresenteerd, zoals een blad of boom. Ook gaat Zalando "duidelijke informatie geven" over een specifiek voordeel, zoals het vermelden van een percentage aan gerecycled materiaal in een product.
Wanneer Zalando voortaan duurzaamheidsclaims doet, hebben die betrekking op "significante duurzaamheidsvoordelen", aldus de ACM. Het bedrijf kan worden beboet als de aanpassingen niet voldoen aan de eisen van de toezichthouders.
Verbod
Brussel heeft een verbod ingesteld op misleidende milieuclaims van bedrijven over hun producten. Onder het verbod mogen bedrijven niet langer algemene beweringen doen dat een product 'milieuvriendelijk" 'natuurlijk" 'biologisch afbreekbaar" 'klimaatneutraal' of 'eco' is, tenzij ze duidelijk en geloofwaardig bewijs kunnen leveren dat deze beweringen kloppen.
"Bedrijven moeten waarheidsgetrouwe informatie verstrekken aan consumenten en mogen ze niet misleiden om hun keuzes te beïnvloeden", zei de Europese Commissie donderdag in een verklaring. De EU-regels over oneerlijke handelspraktijken "stellen nationale handhavers in staat om een breed scala aan oneerlijke handelspraktijken aan banden te leggen".
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
2 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
17 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden