Zalando, Airbus en HelloFresh worden toegevoegd aan DAX-index
FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Onder meer webwinkel Zalando, vliegtuigbouwer Airbus en maaltijdboxenbezorger HelloFresh worden later deze maand toegevoegd aan de Duitse DAX-index. Dat beursuitbater Deutsche Börse de hoofdindex in Frankfurt wilde uitbreiden van dertig naar veertig bedrijven werd eerder deze week al bekendgemaakt. Het is de grootste aanpassing aan de DAX sinds eind jaren tachtig.
De DAX werd lange tijd gedomineerd door bedrijven in de financiële dienstverlening en de chemie-, energie- en autosectoren. Het is de bedoeling dat de beursbarometer nu representatiever wordt voor de Duitse economie.
Volgens de vermogensbeheertak van Deutsche Bank, DWS Group, wordt met de aanpassing zo'n 350 miljard euro aan marktwaarde toegevoegd aan de DAX. De overige bedrijven die hun debuut maken op de lijst zijn zorgtechnologieconcern Siemens Healthineers, producent van smaken en geuren Symrise, leverancier van farmaceutisch apparatuur Sartorius, de grootaandeelhouder van Volkswagen Porsche Automobil, chemiedistributiebedrijf Brenntag, sportmerk Puma en biotechnologiebedrijf Qiagen.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
11 uur geleden