Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zalando, Airbus en HelloFresh worden toegevoegd aan DAX-index

Zalando, Airbus en HelloFresh worden toegevoegd aan DAX-index

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Onder meer webwinkel Zalando, vliegtuigbouwer Airbus en maaltijdboxenbezorger HelloFresh worden later deze maand toegevoegd aan de Duitse DAX-index. Dat beursuitbater Deutsche Börse de hoofdindex in Frankfurt wilde uitbreiden van dertig naar veertig bedrijven werd eerder deze week al bekendgemaakt. Het is de grootste aanpassing aan de DAX sinds eind jaren tachtig.

De DAX werd lange tijd gedomineerd door bedrijven in de financiële dienstverlening en de chemie-, energie- en autosectoren. Het is de bedoeling dat de beursbarometer nu representatiever wordt voor de Duitse economie.

Volgens de vermogensbeheertak van Deutsche Bank, DWS Group, wordt met de aanpassing zo'n 350 miljard euro aan marktwaarde toegevoegd aan de DAX. De overige bedrijven die hun debuut maken op de lijst zijn zorgtechnologieconcern Siemens Healthineers, producent van smaken en geuren Symrise, leverancier van farmaceutisch apparatuur Sartorius, de grootaandeelhouder van Volkswagen Porsche Automobil, chemiedistributiebedrijf Brenntag, sportmerk Puma en biotechnologiebedrijf Qiagen.

Meer uit Financieel

Franse supermarkt Carrefour vertrekt mogelijk uit België

PARIJS (ANP/BELGA) - De Franse supermarkt Carrefour sluit een vertrek uit België niet uit. Het concern heeft laten weten "alle strategische opties" open te houden voor markten die niet tot de kernlanden behoren. Dat gaat "van groei tot volledig of gedeeltelijk te gelde maken", kondigde Carrefour aan in een nieuw strategisch plan. De keten wil zich voortaan concentreren op Frankrijk, Spanje en Brazilië en wil tegen 2030 jaarlijks 1 miljard euro gaan besparen.

19 minuten geleden
Kleine plus voor AEX-index, IMCD onderuit na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht hoger geopend. Verzekeraar ASR en chemicaliëndistributeur IMCD kwamen met cijfers bij de AEX-bedrijven. De resultaten van IMCD vielen daarbij niet in de smaak bij beleggers op het Damrak want het aandeel ging in de vroege handel ruim 10 procent omlaag.

24 minuten geleden
Verzekeringsmerk Aegon verdwijnt komende maanden uit Nederland

UTRECHT (ANP) - Het verzekeringsmerk Aegon verdwijnt de komende maanden volledig uit Nederland. Verzekeraar ASR die de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van zijn branchegenoot enkele jaren terug overnam, liet woensdag weten klaar te zijn met de integratie met Aegon Nederland. Voor de laatste hypotheek- en pensioenklanten stopt ASR uiterlijk 2 juli met het gebruik van de naam Aegon, hun product gaat dan over op het ASR-label.

1 uur geleden
FrieslandCampina houdt winst op peil door goed eerste halfjaar

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina heeft vorig jaar de winst op peil gehouden. De sterke resultaten zijn volgens het zuivelconcern vooral het gevolg van een goed eerste halfjaar. De tweede helft van 2025 werd gekenmerkt door uitdagende marktomstandigheden en een daling van de basiszuivelprijzen. De nettowinst ging met 2,2 procent omhoog tot 328 miljoen euro, maakte het bedrijf woensdag bekend.

1 uur geleden
FT: president Lagarde waarschijnlijk vroegtijdig weg bij ECB

LONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gaat haar termijn, die in oktober volgend jaar afloopt, waarschijnlijk niet afmaken. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de centrale bank in Frankfurt. De Française is sinds november 2019 president van de ECB.

2 uur geleden
Steeds meer jongeren op lichtere motoren stuwen recordverkoop

UTRECHT (ANP) - De verkoop van gebruikte motoren bereikte vorig jaar een recordniveau, mede dankzij de groeiende populariteit van motorrijden onder jongeren. Dit zorgt de laatste jaren voor een duidelijke verschuiving naar lichtere motoren, omdat jongeren alleen op deze modellen mogen rijden.

4 uur geleden
ING: vrachtwagenheffing drijft kosten transportbedrijven flink op

AMSTERDAM (ANP) - De vrachtwagenheffing, een kilometerheffing die een groot deel van de bestaande belastingen vervangt, zal dit jaar naar verwachting leiden tot een kostenstijging van meer dan 10 procent en extra financiële druk op Nederlandse transportbedrijven. Ook hogere lonen dragen bij aan de stijgende kosten, meldt ING in een sectorrapport.

4 uur geleden