Zalando, Airbus en HelloFresh worden toegevoegd aan DAX-index
FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Onder meer webwinkel Zalando, vliegtuigbouwer Airbus en maaltijdboxenbezorger HelloFresh worden later deze maand toegevoegd aan de Duitse DAX-index. Dat beursuitbater Deutsche Börse de hoofdindex in Frankfurt wilde uitbreiden van dertig naar veertig bedrijven werd eerder deze week al bekendgemaakt. Het is de grootste aanpassing aan de DAX sinds eind jaren tachtig.
De DAX werd lange tijd gedomineerd door bedrijven in de financiële dienstverlening en de chemie-, energie- en autosectoren. Het is de bedoeling dat de beursbarometer nu representatiever wordt voor de Duitse economie.
Volgens de vermogensbeheertak van Deutsche Bank, DWS Group, wordt met de aanpassing zo'n 350 miljard euro aan marktwaarde toegevoegd aan de DAX. De overige bedrijven die hun debuut maken op de lijst zijn zorgtechnologieconcern Siemens Healthineers, producent van smaken en geuren Symrise, leverancier van farmaceutisch apparatuur Sartorius, de grootaandeelhouder van Volkswagen Porsche Automobil, chemiedistributiebedrijf Brenntag, sportmerk Puma en biotechnologiebedrijf Qiagen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
8 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
8 uur geleden