Zakenman Mohamed Al-Fayed (94) overleden
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Egyptisch zakentycoon Mohamed Al-Fayed is deze week op 94-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie vrijdag bekendgemaakt. Al-Fayed was in het verleden eigenaar van onder meer het Britse warenhuis Harrods, het Ritz hotel in Parijs en de Britse voetbalclub Fulham. Zijn zoon Dodi had een relatie met prinses Diana, het stel kwam in 1997 om tijdens een autoachtervolging in Parijs.
De zakenman werd als Mohamed Fayed geboren in Alexandrië in Egypte. Nadat hij begin jaren 70 naar het Verenigd Koninkrijk was verhuisd, zette hij het woord Al voor zijn achternaam, volgens critici om daar meer cachet aan te geven. De aankoop van Harrods door Al-Fayed en zijn twee broers in 1985 was controversieel: een concurrerende bieder beschuldigde de broers ervan te liegen over hun rijkdom en achtergrond. Uit onderzoek van het parlement bleek later dat die aantijgingen gegrond waren.
Mohamed zocht na de dood van zijn zoon en Diana vaak de publiciteit met theorieën over het ongeluk dat de twee fataal werd. Hij was ervan overtuigd dat de Britse koninklijke familie achter de crash, die volgde op een achtervolging door paparazzi, zat. Volgens vader Al-Fayed zou de koninklijke familie hebben willen voorkomen dat Diana met een moslim zou trouwen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/DPA) - Oekraïne heeft de grootste droneaanval op de regio Moskou in twee jaar tijd uitgevoerd, aldus de burgemeester van de hoofdstad, Sergej Sobjanin. De luchtverdediging sprak van meer dan 190 drones. Volgens de gouverneur van de regio, Andrej Vorobjov, zijn er zeker zeventien gewonden gevallen, onder wie twee kinderen.
10 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO moet haar kernwapens bij de tijd brengen, hebben de lidstaten afgesproken. Ook de planning en coördinatie moeten worden versterkt, staat in een verklaring van het nucleaire overlegorgaan van de alliantie.
46 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar zegt alle banden met EU-buitenlandchef Kaja Kallas te verbreken. In een bericht op X schrijft hij dat Kallas zich "al enige tijd geobsedeerd bezighoudt met Israël". Ook zou ze zich "overduidelijk oneerlijk" gedragen tegenover Israël.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten gaan de komende zes maanden heroverwegen welke troepen en militaire bases ze in Europa willen houden, zegt defensieminister Pete Hegseth. De evaluatie moet ervoor zorgen dat Europa grotendeels voor zijn eigen verdediging zorgt én dat de VS ongehinderd vanuit Europa kunnen blijven opereren, lichtte Hegseth tijdens een vergadering met NAVO-collega's toe.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Zweden, Noorwegen en Canada komen met een nieuw steunpakket voor Oekraïne. Dat zegt de Zweedse minister van Defensie Pål Jonson voorafgaand aan een NAVO-bijeenkomst voor defensieministers in Brussel.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Twee Duitse marinevaartuigen zijn onderweg naar de Straat van Hormuz in voorbereiding op mogelijke inzet in de belangrijke zeestraat. Dat zegt minister van Defensie Boris Pistorius in Brussel, waar de defensieministers van NAVO-lidstaten bijeen zijn. Ze varen volgens hem inmiddels in het Suezkanaal.
2 uur geledenADDIS ABEBA (ANP) - Zeker 13 miljoen mensen in Afrika zijn vorig jaar getroffen door ernstige gevolgen van klimaatverandering, zoals overstromingen en droogte. Volgens de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de VN zijn daardoor in totaal meer dan 3000 mensen omgekomen. Door de voortschrijdende opwarming heeft het continent ook nauwelijks nog gletsjers over, meldt de WMO donderdag in een jaarlijks rapport.
3 uur geleden