Zakenman Mohamed Al-Fayed (94) overleden
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Egyptisch zakentycoon Mohamed Al-Fayed is deze week op 94-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie vrijdag bekendgemaakt. Al-Fayed was in het verleden eigenaar van onder meer het Britse warenhuis Harrods, het Ritz hotel in Parijs en de Britse voetbalclub Fulham. Zijn zoon Dodi had een relatie met prinses Diana, het stel kwam in 1997 om tijdens een autoachtervolging in Parijs.
De zakenman werd als Mohamed Fayed geboren in Alexandrië in Egypte. Nadat hij begin jaren 70 naar het Verenigd Koninkrijk was verhuisd, zette hij het woord Al voor zijn achternaam, volgens critici om daar meer cachet aan te geven. De aankoop van Harrods door Al-Fayed en zijn twee broers in 1985 was controversieel: een concurrerende bieder beschuldigde de broers ervan te liegen over hun rijkdom en achtergrond. Uit onderzoek van het parlement bleek later dat die aantijgingen gegrond waren.
Mohamed zocht na de dood van zijn zoon en Diana vaak de publiciteit met theorieën over het ongeluk dat de twee fataal werd. Hij was ervan overtuigd dat de Britse koninklijke familie achter de crash, die volgde op een achtervolging door paparazzi, zat. Volgens vader Al-Fayed zou de koninklijke familie hebben willen voorkomen dat Diana met een moslim zou trouwen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de Verenigde Staten zijn land meer zullen steunen nu de Democraten een grote overwinning hebben behaald in de Congresverkiezingen. "Er is hoop dat het tot een machtsevenwicht komt en dat we meer ondersteuning krijgen", zei Zelensky in een interview met de Duitse omroep ZDF.
42 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Centrale Bank van Rusland wil dat de Belgische justitie een gerechtsdeurwaarder naar het hoofdkantoor van Euroclear stuurt om documenten in beslag te nemen. Dat meldt de Franstalige zakenkrant L'Echo. Bij die in Brussel gevestigde financiële instelling staat ruim 200 miljard euro aan Russische tegoeden, die geblokkeerd zijn na de Russische inval in Oekraïne.
58 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - Een vliegtuig van de Ierse luchtvaartmaatschappij Aer Lingus, onderweg van Dublin naar Rome, is vanwege een bommelding omgeleid naar een luchtmachtbasis in het Franse Évreux. Daar is het toestel veilig geland. Dat heeft het kantoor van de Franse premier bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse midtermverkiezingen afgelopen dinsdag kenden meerdere primeurs en records. Voor het eerst in de geschiedenis van de Verenigde Staten zijn er straks meerdere zwarte gouverneurs tegelijk in functie. Ook krijgt het land zijn eerste zwarte vrouwelijke gouverneur. In de staat Alabama is de eerste trans volksvertegenwoordiger verkozen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.
5 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.
5 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
7 uur geleden