Zakenman Mohamed Al-Fayed (94) overleden
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Egyptisch zakentycoon Mohamed Al-Fayed is deze week op 94-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie vrijdag bekendgemaakt. Al-Fayed was in het verleden eigenaar van onder meer het Britse warenhuis Harrods, het Ritz hotel in Parijs en de Britse voetbalclub Fulham. Zijn zoon Dodi had een relatie met prinses Diana, het stel kwam in 1997 om tijdens een autoachtervolging in Parijs.
De zakenman werd als Mohamed Fayed geboren in Alexandrië in Egypte. Nadat hij begin jaren 70 naar het Verenigd Koninkrijk was verhuisd, zette hij het woord Al voor zijn achternaam, volgens critici om daar meer cachet aan te geven. De aankoop van Harrods door Al-Fayed en zijn twee broers in 1985 was controversieel: een concurrerende bieder beschuldigde de broers ervan te liegen over hun rijkdom en achtergrond. Uit onderzoek van het parlement bleek later dat die aantijgingen gegrond waren.
Mohamed zocht na de dood van zijn zoon en Diana vaak de publiciteit met theorieën over het ongeluk dat de twee fataal werd. Hij was ervan overtuigd dat de Britse koninklijke familie achter de crash, die volgde op een achtervolging door paparazzi, zat. Volgens vader Al-Fayed zou de koninklijke familie hebben willen voorkomen dat Diana met een moslim zou trouwen.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.
4 uur geleden