'Zakenman betaalde voor moord op journaliste'
VALLETTA (ANP) - De in Malta opgepakte zakenman Yorgen Fenech heeft 450.000 euro betaald om de journalist Daphne Caruana Galizia te laten vermoorden. Dat blijkt volgens Maltese media uit afgetapte gesprekken tussen Fenech en een tussenpersoon.
De tussenpersoon, die eerder werd opgepakt, heeft ondertussen presidentiële gratie gekregen vanwege zijn getuigenis. Fenech zit nog vast.
Woensdag werd de voormalige stafchef van de Maltese regering Keith Schembri opgepakt. Waar hij precies van wordt verdacht, is nog niet bekend, maar hij zou ook met de dood van Galizia te maken hebben. Fenech noemde hem het brein achter de moord.
De journaliste schreef over corruptie in de eilandenstaat. In haar verhalen kwamen geregeld Fenech en Schembri voor. Een autobom maakte in 2017 een einde aan haar leven.
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft de lichamen van zes personen gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Het gaat om vier Amerikaanse toeristen en een ouder echtpaar die zich in het woongebouw bevonden toen het vrijdagochtend instortte.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interimregering heeft met een deel van de oppositie afgesproken om het hooggerechtshof te hervormen. Dat is de uitkomst van een tweede gespreksronde tussen de beide blokken, onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Madrid geprotesteerd tegen het handelen van de overheid rond de situatie in Ceuta. Tienduizenden migranten kwamen daar eind juli in korte tijd de grens over vanuit Marokko. De demonstranten vinden dat de overheid gefaald heeft in het beschermen van de grenzen en willen vervroegde verkiezingen.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne legt sancties op aan personen die betrokken waren bij de verkiezingen voor het Russische parlement op Oekraïens grondgebied. Dat meldt het kantoor van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een verklaring. In meerdere door Rusland bezette Oekraïense regio's kon gestemd worden voor de verkiezingen.
1 uur geledenEKURHULENI (ANP/AFP) - In de Zuid-Afrikaanse gemeente Ekurhuleni is voor de tiende keer in twee maanden het lichaam van een vermoorde vrouw gevonden. De politie onderzoekt of er een verband is tussen de doden en of er een seriemoordenaar actief is.
2 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft tot nu toe zeker twee doden gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Eerder op zaterdag werd het lichaam van een jonge Amerikaanse vrouw aangetroffen tussen het puin. Er is niet bevestigd wie het andere slachtoffer is. De Griekse omroep ERT spreekt van vier gevonden lichamen.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen zijn gedood door Russische luchtaanvallen. Hij roept bondgenoten op om meer sancties tegen Moskou in te stellen, omdat de Russen bezig zouden zijn hun aanvallen te escaleren.
3 uur geleden