Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zakenman belooft meer banenbehoud na concurrerend bod op Van Hool

Zakenman belooft meer banenbehoud na concurrerend bod op Van Hool

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Zakenman Guido Dumarey wil net als industrieconcern VDL de bussendivisie van het failliete Van Hool uit België overnemen. Daarbij belooft hij "zeker een derde meer jobs te behouden", zei de Belgische ondernemer tegen Radio 1.

Maandag werd bekend dat het Nederlandse VDL samen met trailerfabrikant Schmitz Cargobull het bankroete Van Hool wil overnemen. Nu is naar buiten gekomen dat Dumarey samen met de Amerikaanse dealer van Van Hool-bussen, ABC, een concurrerend bod heeft gedaan.

Dumarey zei op de Belgische radio dat er ongeveer duizend banen behouden kunnen blijven in Koningshooikt, de thuisplaats van Van Hool. Bij het bod van VDL zouden 650 tot 950 banen behouden blijven, maar het Eindhovense bedrijf vindt het zelf nog te voorbarig om te praten over hoeveel werkgelegenheid behouden blijft.

Trailerdivisie

"VDL Groep heeft, onder voorwaarden, een bindend bod uitgebracht op onderdelen van Van Hool. Aan die voorwaarden moet worden voldaan vóórdat kan worden gesproken van een overname", laat een VDL-woordvoerder weten. "Wij verwachten nog weken nodig te hebben voordat er helderheid is of aan die voorwaarden kan worden voldaan."

Voor zijn plan zegt Dumarey, die bekendstaat als 'bedrijvendokter" steun te hebben van twee banken. Volgens hem is ook haast geboden bij een doorstart om de bussenfabriek in Noord-Macedonië in bedrijf te kunnen houden.

Schmitz Cargobull heeft ook concurrentie gekregen bij het bod op de trailerdivisie van Van Hool. Het Belgische investeringsfonds CIM Capital, opgericht door Marc Van Hool, doet ook een poging om die divisie over te nemen. Hij is volgens zakenkrant De Tijd een telg uit een van de familietakken achter het bedrijf Van Hool die eerder werden uitgekocht.

Meer uit Financieel

Trump zegt dat "groep zeer rijke mensen" TikTok koopt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een tv-interview met de zender Fox News gezegd dat hij een koper voor TikTok heeft gevonden, Het zou om een "groep zeer rijke mensen" gaan, wier identiteit hij over ongeveer twee weken bekendmaakt.

3 uur geleden
Franse minister wil verlenging deadline handelsoverleg EU-VS

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse minister van Financiën Eric Lombard vindt dat er uitstel moet komen van de deadline van 9 juli bij de handelsgesprekken tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Volgens hem zal extra tijd nodig zijn om tot een goede handelsdeal te komen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gewaarschuwd dat na die deadline hoge importheffingen op Europese goederen kunnen komen.

6 uur geleden
Bloomberg: Israëlische gasexport naar Egypte weer volledig hervat

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische export van aardgas naar Egypte is weer volledig hervat nadat die eerder voor een groot deel stil kwam te liggen door de luchtoorlog tussen Israël en Iran. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Doordat er een wapenstilstand is gesloten is die gasexport weer terug op het oude niveau van ongeveer 1 miljard kubieke meter per dag.

8 uur geleden
Vietnamese EV-bouwer VinFast begint productie in nieuwe fabriek

HANOI (ANP/RTR) - De Vietnamese producent van elektrische auto's (EV's) VinFast is zondag begonnen met de productie in een nieuwe fabriek in eigen land. Het is de tweede productiefaciliteit van VinFast in Vietnam die moet bijdragen aan de groeiplannen van het bedrijf.

9 uur geleden
Taiwan: constructieve handelsgesprekken met VS

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan heeft naar eigen zeggen de afgelopen dagen in een nieuwe overlegronde constructieve handelsgesprekken gevoerd met de Verenigde Staten over de importheffingen van president Donald Trump. Die gesprekken vonden plaats in Washington, aldus een verklaring van de Taiwanese overheid op zondag.

11 uur geleden
Sportwagenfabrikant Lotus blijft in Verenigd Koninkrijk

HETHEL (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Lotus heeft geen plannen om zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen. Daarmee reageert de onderneming op mediaberichten van onder meer de BBC dat het bedrijf zou overwegen zijn Britse productie te staken om een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten.

1 dag geleden
Tomatenkas van 9 hectare ingestort in Middenmeer

MIDDENMEER (ANP) - Bij tomatenbedrijf Agro Care in het Noord-Hollandse Middenmeer is vrijdagmiddag een grote kas ingestort. Op beelden van een beveiligingscamera, die verschillende media tonen, is te zien hoe de enorme kas van 9 hectare om 16.38 uur van het ene op het andere moment tegen de vlakte gaat. Volgens de onderneming zelf waren er rond dat tijdstip geen mensen meer in de kas aanwezig. De schade lijkt in de miljoenen euro's te lopen.

1 dag geleden