Zakenkrant: Unilever op het punt Russisch onderdeel te verkopen
LONDEN (ANP) - Unilever staat op het punt om zijn Russische activiteiten te verkopen, meldt Financial Times op basis van ingewijden. De Britse zakenkrant schrijft dat het bedrijf achter merken als Magnum en Dove de onderdelen in Rusland verkoopt aan chemiegroep Arnest, die eerder bezittingen van Heineken in het land overnam.
Unilever wilde niet reageren. In Russische media RBS en Kommersant klonk al dat de regering de deal wil goedkeuren. Unilever zou 500 miljoen dollar kunnen krijgen voor die onderdelen.
Eerder wilde Unilever niets weten van een verkoop van zijn overgebleven activiteiten in Rusland na de Russische inval in Oekraïne. Andere westerse bedrijven kozen er in 2022 wel voor om het land te verlaten.
Volgens Unilever-topman Hein Schumacher was doorgaan in Rusland "de minst slechte optie". Een sluiting van de activiteiten zou nationalisatie betekenen en bij een verkoop zou de Russische staat te veel kunnen profiteren, zei hij in juli 2023. Unilever zei ook alle import en export met Rusland en kapitaalstromen naar het land te hebben gestopt.
De Oekraïense regering bekritiseerde het beleid van Unilever. Kyiv noemde de maker van Knorr-bouillon en Axe-deodorant zelfs een internationale "sponsor van de oorlog" in Oekraïne.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De schappen bij verschillende supermarkten van Albert Heijn raken steeds leger door het cyberincident bij de onderneming. Dat geldt vooral bij de afdeling groente en fruit, zien verslaggevers van het ANP.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met winst begonnen. De aandacht ging vooral uit naar de resultaten van ASML. De Veldhovense chipmachinefabrikant blijft profiteren van de omvangrijke investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) en zag de omzet en winst in het derde kwartaal stijgen. Ook werd het bedrijf iets positiever over de jaaromzet. Het aandeel werd 2,7 procent hoger gezet.
45 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic heeft het federale hof van beroep in de Verenigde Staten gevraagd om de uitspraak te herzien, waarin het AI-bedrijf werd aangemerkt als een risico voor de Amerikaanse nationale veiligheid. Het hof oordeelde op 25 september dat het Amerikaanse ministerie van Defensie het bedrijf achter chatbot Claude mag uitsluiten van opdrachten, omdat het een nationaal veiligheidsrisico zou vormen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan beginnen met het op grote schaal winnen van grondstoffen in Groenland. Dat zegt president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei in de Verenigde Staten kan de oplopende staatsschuld en het begrotingstekort van het land niet snel genoeg terugdringen. Daarom zijn aanvullende maatregelen nodig, heeft Kristalina Georgieva, directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), woensdag gezegd.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML heeft zijn omzet en winst afgelopen kwartaal weer verder opgevoerd. Daarbij is de omzetverwachting voor het hele jaar aangescherpt. Volgens topman Christophe Fouquet profiteerde de Veldhovense onderneming wederom van de almaar toenemende investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie (AI). Er is zelfs zoveel vraag naar apparatuur van ASML dat de capaciteit van het bedrijf eigenlijk tekortschiet.
3 uur geledenBANGKOK (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwt voor toenemende dreiging van cyberaanvallen. Volgens de Nederlandse IMF-bestuurder Marnix van Rij kunnen die ook in Nederland voor grote ontwrichting zorgen. "Wat dacht je van de Rotterdamse haven?", geeft hij in gesprek met het ANP als voorbeeld van een mogelijk doelwit.
3 uur geleden