Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zakenkrant: Nissan trekt zich terug uit fusiegesprekken met Honda

Zakenkrant: Nissan trekt zich terug uit fusiegesprekken met Honda

YOKOHAMA (ANP/BLOOMBERG) - De geplande fusie tussen de Japanse autofabrikanten Honda en Nissan is van de baan, meldt de Japanse zakenkrant Nikkei. Nissan kon zich hier niet in vinden en besloot zich terug te trekken. Honda had voorgesteld om Nissan als dochteronderneming onder te brengen, in plaats van het oorspronkelijke plan om beide bedrijven samen te voegen onder een nieuwe houdstermaatschappij.

Woordvoerders van beide bedrijven benadrukten dat het nieuws niet gebaseerd is op officiële verklaringen en dat er, zoals gepland, medio februari een raamwerk voor verdere onderhandelingen wordt gepresenteerd.

Eind vorig jaar werd bekend dat de twee concurrenten als één bedrijf zouden samengaan. Zo hoopten ze sterker te staan in de concurrentiestrijd met Chinese autofabrikanten. Het nieuwe fusiebedrijf had in augustus van dit jaar beursgenoteerd moeten zijn. Beide bedrijven zouden volgens het oorspronkelijke plan hun eigen merken behouden, waaronder Honda's grote motorfietsenafdeling. De fusie had een historische samenwerking kunnen zijn voor de Japanse auto-industrie.

Reorganisatie

Vanaf het moment dat de eerste berichten over een mogelijke fusie in december opdoken, was duidelijk dat Honda, met een ruim vier keer zo hoge beurswaarde, de sterkere positie had. Bij de aankondiging van de deal in december liet Honda al doorschemeren dat Nissan eerst een reorganisatie moest doorvoeren voordat er überhaupt een overeenkomst kon komen.

Op de beurs in Tokio ging het aandeel Nissan ruim 5 procent omlaag na het nieuws, waarna de handel in het aandeel tijdelijk werd stilgelegd. Honda werd juist bijna 8 procent meer waard.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verwacht lagere groei bouwketens door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.

3 uur geleden
Verliezen op Wall Street om twijfels over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.

4 uur geleden
Lufthansa schrapt 20.000 vluchten om brandstof te besparen

KEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.

5 uur geleden
Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

6 uur geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

8 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

8 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

9 uur geleden