Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zakenkrant: Nissan trekt zich terug uit fusiegesprekken met Honda

Zakenkrant: Nissan trekt zich terug uit fusiegesprekken met Honda

YOKOHAMA (ANP/BLOOMBERG) - De geplande fusie tussen de Japanse autofabrikanten Honda en Nissan is van de baan, meldt de Japanse zakenkrant Nikkei. Nissan kon zich hier niet in vinden en besloot zich terug te trekken. Honda had voorgesteld om Nissan als dochteronderneming onder te brengen, in plaats van het oorspronkelijke plan om beide bedrijven samen te voegen onder een nieuwe houdstermaatschappij.

Woordvoerders van beide bedrijven benadrukten dat het nieuws niet gebaseerd is op officiële verklaringen en dat er, zoals gepland, medio februari een raamwerk voor verdere onderhandelingen wordt gepresenteerd.

Eind vorig jaar werd bekend dat de twee concurrenten als één bedrijf zouden samengaan. Zo hoopten ze sterker te staan in de concurrentiestrijd met Chinese autofabrikanten. Het nieuwe fusiebedrijf had in augustus van dit jaar beursgenoteerd moeten zijn. Beide bedrijven zouden volgens het oorspronkelijke plan hun eigen merken behouden, waaronder Honda's grote motorfietsenafdeling. De fusie had een historische samenwerking kunnen zijn voor de Japanse auto-industrie.

Reorganisatie

Vanaf het moment dat de eerste berichten over een mogelijke fusie in december opdoken, was duidelijk dat Honda, met een ruim vier keer zo hoge beurswaarde, de sterkere positie had. Bij de aankondiging van de deal in december liet Honda al doorschemeren dat Nissan eerst een reorganisatie moest doorvoeren voordat er überhaupt een overeenkomst kon komen.

Op de beurs in Tokio ging het aandeel Nissan ruim 5 procent omlaag na het nieuws, waarna de handel in het aandeel tijdelijk werd stilgelegd. Honda werd juist bijna 8 procent meer waard.

Meer uit Financieel

Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

5 uur geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

6 uur geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

6 uur geleden
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

10 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

10 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

11 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

13 uur geleden