Zakenkrant: Nissan trekt zich terug uit fusiegesprekken met Honda
YOKOHAMA (ANP/BLOOMBERG) - De geplande fusie tussen de Japanse autofabrikanten Honda en Nissan is van de baan, meldt de Japanse zakenkrant Nikkei. Nissan kon zich hier niet in vinden en besloot zich terug te trekken. Honda had voorgesteld om Nissan als dochteronderneming onder te brengen, in plaats van het oorspronkelijke plan om beide bedrijven samen te voegen onder een nieuwe houdstermaatschappij.
Woordvoerders van beide bedrijven benadrukten dat het nieuws niet gebaseerd is op officiële verklaringen en dat er, zoals gepland, medio februari een raamwerk voor verdere onderhandelingen wordt gepresenteerd.
Eind vorig jaar werd bekend dat de twee concurrenten als één bedrijf zouden samengaan. Zo hoopten ze sterker te staan in de concurrentiestrijd met Chinese autofabrikanten. Het nieuwe fusiebedrijf had in augustus van dit jaar beursgenoteerd moeten zijn. Beide bedrijven zouden volgens het oorspronkelijke plan hun eigen merken behouden, waaronder Honda's grote motorfietsenafdeling. De fusie had een historische samenwerking kunnen zijn voor de Japanse auto-industrie.
Reorganisatie
Vanaf het moment dat de eerste berichten over een mogelijke fusie in december opdoken, was duidelijk dat Honda, met een ruim vier keer zo hoge beurswaarde, de sterkere positie had. Bij de aankondiging van de deal in december liet Honda al doorschemeren dat Nissan eerst een reorganisatie moest doorvoeren voordat er überhaupt een overeenkomst kon komen.
Op de beurs in Tokio ging het aandeel Nissan ruim 5 procent omlaag na het nieuws, waarna de handel in het aandeel tijdelijk werd stilgelegd. Honda werd juist bijna 8 procent meer waard.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
31 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India reserveert miljarden om nadelige gevolgen voor de economie van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Dat maakte de Indiase minister van Financiën Nirmala Sitharaman vrijdag bekend. India heeft veel last van de fors gestegen olieprijzen, het land importeert bijna 90 procent van zijn jaarlijkse ruwe oliebehoeften.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Adobe behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Topman Shantanu Narayen kondigde aan af te treden zodra er een opvolger voor hem is gevonden. Een reden voor zijn plotselinge vertrek werd niet gegeven. Narayen is sinds 2007 de hoogste baas van het softwarebedrijf. Het nieuws van zijn aanstaande vertrek overschaduwde de beter dan verwachte kwartaalresultaten. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.
6 uur geleden