Zakenkrant: Nintendo verlaagt productie Switch om chiptekort
TOKIO (ANP) - Computerspellenbedrijf Nintendo gaat de productie van zijn spelcomputer Switch verlagen vanwege de chiptekorten. Volgens de Japanse zakenkrant Nikkei Asia is Nintendo van plan dit lopende boekjaar tot eind maart circa 24 miljoen consoles te produceren, wat 20 procent minder is dan oorspronkelijk gepland.
Nintendo had eerder op een recordproductie gemikt van 30 miljoen Switch-computers vanwege de grote vraag door de coronapandemie omdat mensen tijdens lockdowns thuis naar vertier zochten en vaker computerspelletjes spelen. Maar de tekorten aan chips en andere componenten zorgen voor problemen bij de productie. Volgens Nikkei zijn toeleveranciers al ingelicht over de productieverlaging.
Een woordvoerder van Nintendo erkent dat de productie van de Switch wordt gehinderd door de tekorten, maar wilde verder geen details geven. Onlangs kwam het bedrijf met een nieuwe versie van de spelcomputer. Nintendo heeft sinds de lancering van de eerste Switch in 2017 wereldwijd al meer dan 89 miljoen exemplaren verkocht.
Meer uit Financieel
DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.
44 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voorzitter Kyriakos Pierrakakis van de Eurogroep erkent dat er sprake is van "stagflatoire druk", maar voegt daar meteen aan toe dat Europa veerkrachtig is. "De groeiprognoses zijn naar beneden bijgesteld en de inflatieprognoses naar boven, maar we bevinden ons nog steeds in een positieve groeizone", zei hij vrijdag bij aankomst in Nicosia.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder en het Spaanse Puig, bekend van merken als Jean Paul Gaultier en Charlotte Tilbury, gaan niet fuseren. De bedrijven waren in gesprek, maar deze zijn beëindigd. Over de redenen deden de merken geen uitspraken.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk overweegt mogelijk een winstbelasting in te voeren voor bedrijven die profiteren van de flink gestegen energieprijzen door de Iranoorlog. Dat heeft de Franse minister van Financiën vrijdag gezegd.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan krijgt voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten weer een lading ruwe olie uit die regio geleverd. Het schip komt volgens het Japanse ministerie van Handel maandag aan.
1 uur geleden