Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zakenkrant: Nintendo verlaagt productie Switch om chiptekort

Zakenkrant: Nintendo verlaagt productie Switch om chiptekort

TOKIO (ANP) - Computerspellenbedrijf Nintendo gaat de productie van zijn spelcomputer Switch verlagen vanwege de chiptekorten. Volgens de Japanse zakenkrant Nikkei Asia is Nintendo van plan dit lopende boekjaar tot eind maart circa 24 miljoen consoles te produceren, wat 20 procent minder is dan oorspronkelijk gepland.

Nintendo had eerder op een recordproductie gemikt van 30 miljoen Switch-computers vanwege de grote vraag door de coronapandemie omdat mensen tijdens lockdowns thuis naar vertier zochten en vaker computerspelletjes spelen. Maar de tekorten aan chips en andere componenten zorgen voor problemen bij de productie. Volgens Nikkei zijn toeleveranciers al ingelicht over de productieverlaging.

Een woordvoerder van Nintendo erkent dat de productie van de Switch wordt gehinderd door de tekorten, maar wilde verder geen details geven. Onlangs kwam het bedrijf met een nieuwe versie van de spelcomputer. Nintendo heeft sinds de lancering van de eerste Switch in 2017 wereldwijd al meer dan 89 miljoen exemplaren verkocht.

Meer uit Financieel

Voedselprijzen op hoogste niveau in drie jaar door Iranoorlog

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.

23 minuten geleden
Prijzen aan de pomp dalen verder door lagere olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.

33 minuten geleden
AP geeft taxi-app Yango boete van 100 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.

1 uur geleden
AEX-index verder omlaag na nieuwe aanvallen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.

1 uur geleden
Nintendo rekent op minder Switch 2-verkopen, verhoogt prijs

KYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.

1 uur geleden
Ook klanten Reaal akkoord met schikking woekerpolisaffaire

DEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.

2 uur geleden
Commerzbank verhoogt winstverwachting en schrapt meer banen

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Commerzbank heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd. Ook schrapt de Duitse bank meer banen. De stappen volgen op het vijandige bod van de Italiaanse bank UniCredit op Commerzbank.

2 uur geleden