Zakenkrant: Nintendo verlaagt productie Switch om chiptekort
TOKIO (ANP) - Computerspellenbedrijf Nintendo gaat de productie van zijn spelcomputer Switch verlagen vanwege de chiptekorten. Volgens de Japanse zakenkrant Nikkei Asia is Nintendo van plan dit lopende boekjaar tot eind maart circa 24 miljoen consoles te produceren, wat 20 procent minder is dan oorspronkelijk gepland.
Nintendo had eerder op een recordproductie gemikt van 30 miljoen Switch-computers vanwege de grote vraag door de coronapandemie omdat mensen tijdens lockdowns thuis naar vertier zochten en vaker computerspelletjes spelen. Maar de tekorten aan chips en andere componenten zorgen voor problemen bij de productie. Volgens Nikkei zijn toeleveranciers al ingelicht over de productieverlaging.
Een woordvoerder van Nintendo erkent dat de productie van de Switch wordt gehinderd door de tekorten, maar wilde verder geen details geven. Onlangs kwam het bedrijf met een nieuwe versie van de spelcomputer. Nintendo heeft sinds de lancering van de eerste Switch in 2017 wereldwijd al meer dan 89 miljoen exemplaren verkocht.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De banengroei in Nederland valt tijdelijk stil als de energieprijzen hoog blijven. Dat stelt uitkeringsorganisatie UWV in een nieuwe prognose van de arbeidsmarkt. Vooral in sectoren als vervoer, industrie en de uitzendbranche zal het aantal banen afnemen.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf van Sam Altman heeft nog geen datum voor een mogelijke beursgang, schrijft het in een online verklaring. Bronnen melden aan Bloomberg dat het bedrijf mogelijk al dit najaar naar de beurs zou willen gaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.
5 uur geledenBOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
9 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
9 uur geleden