Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zakenkrant: mogelijk groot banenverlies bij Duitse blad Bild

Zakenkrant: mogelijk groot banenverlies bij Duitse blad Bild

DÜSSELDORF (ANP) - Bij de Duitse krant Bild dreigt groot banenverlies, met name bij regionale redacties, als gevolg van een herstructurering die moederbedrijf Axel Springer wil doorvoeren bij de grootste tabloid van Duitsland. Dat melden bronnen aan zakenkrant Handelsblatt. Naar verluidt worden de werknemers van Bild maandag geïnformeerd over de plannen.

Axel Springer, dat onder meer ook eigenaar is van de krant Welt, zou kijken naar sluiting van verschillende regionale redactiebureaus of het samenvoegen van redacties van Bild. Ook zou verdere krimp kunnen zijn bij het in 2021 begonnen televisiekanaal Bild TV, aldus Handelsblatt.

Bild telt ongeveer zeshonderd werknemers op zijn redacties en het banenverlies zou in driecijferige hoogte kunnen uitvallen, oftewel minstens honderd ontslagen. De geprinte krantendivisie van Axel Springer heeft te maken met teruglopende inkomsten en dalende oplages, onder druk van concurrentie door digitale media. Grote aandeelhouders van Axel Springer zouden de ingreep steunen.

Bild is het grootste boulevardblad van Duitsland en Europa. Axel Springer wilde geen commentaar geven tegen Handelsblatt.

Meer uit Financieel

Aantal stakingen daalt verder, maar ze duren langer

DEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen op het werk is in 2025 verder afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde 23 stakingen, 13 minder dan in 2024. Na de piek van 52 stakingen in 2023, onder meer door de hoge inflatie, komt het aantal nu weer uit op het gemiddelde niveau van deze eeuw.

33 minuten geleden
Aantal mensen met minimumloonbaan licht gedaald in 2025

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen van 15 jaar en ouder met een baan tegen minimumloon is in 2025 licht afgenomen ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om 610.000 mensen, ongeveer 6000 minder dan in 2024. Dit komt neer op 6,7 procent van alle werknemers.

33 minuten geleden
Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

7 uur geleden
Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

8 uur geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

8 uur geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

10 uur geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

11 uur geleden