Zakenkrant: mogelijk groot banenverlies bij Duitse blad Bild
DÜSSELDORF (ANP) - Bij de Duitse krant Bild dreigt groot banenverlies, met name bij regionale redacties, als gevolg van een herstructurering die moederbedrijf Axel Springer wil doorvoeren bij de grootste tabloid van Duitsland. Dat melden bronnen aan zakenkrant Handelsblatt. Naar verluidt worden de werknemers van Bild maandag geïnformeerd over de plannen.
Axel Springer, dat onder meer ook eigenaar is van de krant Welt, zou kijken naar sluiting van verschillende regionale redactiebureaus of het samenvoegen van redacties van Bild. Ook zou verdere krimp kunnen zijn bij het in 2021 begonnen televisiekanaal Bild TV, aldus Handelsblatt.
Bild telt ongeveer zeshonderd werknemers op zijn redacties en het banenverlies zou in driecijferige hoogte kunnen uitvallen, oftewel minstens honderd ontslagen. De geprinte krantendivisie van Axel Springer heeft te maken met teruglopende inkomsten en dalende oplages, onder druk van concurrentie door digitale media. Grote aandeelhouders van Axel Springer zouden de ingreep steunen.
Bild is het grootste boulevardblad van Duitsland en Europa. Axel Springer wilde geen commentaar geven tegen Handelsblatt.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
1 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
2 uur geledenBASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan voorafgaand aan het lange weekend in de Verenigde Staten. Wall Street blijft maandag gesloten op Martin Luther King Day. Na de resultaten van de grote Amerikaanse banken deze week wordt het cijferseizoen volgende week voortgezet met cijfers van streamingdienst Netflix, consumentengoederenconcerns Johnson & Johnson en Procter & Gamble en chipbedrijf Intel.
5 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.
6 uur geleden