Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zakenkrant meldt miljardenverlies moederbedrijf TikTok

Zakenkrant meldt miljardenverlies moederbedrijf TikTok

NEW YORK (ANP) - Het moederbedrijf van TikTok, ByteDance, heeft vorig jaar een miljardenverlies geleden. Het Chinese techconcern achter de populaire filmpjesapp groeide snel, maar gaf ook veel uit aan marketing en de ontwikkeling van nieuwe functies. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van een intern rapport van het bedrijf.

Het operationele verlies bedroeg in 2021 bijna 7,2 miljard dollar (7,3 miljard euro). Dat is het resultaat dat voor de aftrek van rentes, belastingen en afschrijvingen overblijft. Het nettoresultaat bedroeg volgens The Wall Street Journal 84,9 miljard dollar, voor het grootste deel door afwaarderingen van effecten in het bezit van het bedrijf. Het gaat om een 84 procent forser verlies dan in 2020.

TikTok is op dit moment een van de populairste apps onder jongeren en maakt het Facebook lastig om nog te groeien. In 2021 zou de omzet 80 procent zijn gestegen tot 61,7 miljard dollar. Maar de kosten namen bijna even hard toe. Dit jaar is er mogelijk sprake van een ommekeer in de resultaten van ByteDance. In de eerste drie maanden van 2022 boekte het bedrijf een operationele winst.

Naast TikTok runt ByteDance meerdere apps voor de Chinese markt. Zo bezit het bedrijf videoplatform Douyin, dat veel op TikTok lijkt, en de nieuwsapp Toutiao. Net als bij TikTok maakt ook deze app voor nieuws gebruik van algoritmes om gebruikers op basis van hun vermeende voorkeuren berichten aan te bevelen.

Meer uit Financieel

Terugroepactie babyvoeding drukt op verwachte groei Nestlé

VEVEY (ANP) - De grootschalige terugroepactie van babyvoeding door Nestlé heeft een negatieve invloed op de verwachte omzetgroei van het voedingsconcern. Nestlé heeft in tientallen landen, waaronder Nederland, babyvoeding uit de schappen gehaald om de mogelijke aanwezigheid van de giftige stof cereulide. Die kan leiden tot braken en diarree. In het eerste kwartaal alleen loopt de impact voor het bedrijf naar schatting in de honderden miljoenen.

1 uur geleden
Minste ziekmeldingen in januari in vijf jaar door late griepgolf

SON (ANP) - Het aantal ziekmeldingen in januari is in vijf jaar niet zo laag geweest. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare, die gezamenlijk verzuimregelingen voor zo'n miljoen Nederlandse werknemers voorzien. Dat komt voornamelijk omdat de griepepidemie dit jaar relatief laat is begonnen.

1 uur geleden
Sparkx opent groot indoorsportpretpark in Nieuwegein

NIEUWEGEIN (ANP/BELGA) - Het Belgische indoorsportpretparkbedrijf Sparkx breidt uit naar Nederland. De onderneming heeft een huurovereenkomst gesloten om in De Beursfabriek in Nieuwegein een nieuwe locatie te openen. Met een oppervlak van ruim 7500 vierkante meter wordt het direct het grootste sportpretpark van Europa, heeft het bedrijf aangekondigd.

1 uur geleden
KLM-topvrouw vindt bevriezing havengelden Schiphol niet voldoende

AMSTERDAM (ANP) - KLM-topvrouw Marjan Rintel is niet te spreken over de bevriezing van de havengelden door Schiphol. Rintel had het logischer gevonden als de luchthaven de tarieven de komende jaren had verlaagd. Volgens Rintel is de luchthaven relatief duur en dat heeft gevolgen voor de luchtvaartmaatschappij.

1 uur geleden
Air France-KLM stijgt op Damrak, Besi en Aegon dalen na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie boekte in 2025 een recordwinst. Het concern vervoerde meer passagiers en wist vaker tickets voor luxere zitplaatsen te verkopen, wat meer geld opbrengt. Ook zorgden lagere brandstofkosten voor een forse meevaller. Het aandeel klom 11 procent.

1 uur geleden
1100 banen weg bij Arcadis en ook in 2026 nog ingreep nodig

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft afgelopen jaar 1100 banen geschrapt en verwacht ook dit jaar te moeten snijden in het personeelsbestand. Het Nederlandse concern kampte met een moeilijk jaar, mede door de toegenomen politieke onzekerheid in de wereld. Veel van de banen verdwenen in Canada, waar Arcadis last heeft van een tegenvallende vastgoedmarkt.

2 uur geleden
CPB: meer samenwerking nodig voor uitbreiding Europees stroomnet

DEN HAAG (ANP) - De elektriciteitsvoorziening in Nederland is in de toekomst gebaat bij een uitbreiding van het Europese stroomnet, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Daarmee zou Nederland ruimte besparen die het anders kwijt is aan energiecentrales of zonnepanelen. Maar omdat de kosten en de baten van zo'n netwerk ongelijk verdeeld zijn onder landen, is volgens het CPB meer internationale samenwerking en afstemming nodig.

2 uur geleden