Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zakenkrant: Duitsland steunt nu wel EU-verbod op Russische olie

Zakenkrant: Duitsland steunt nu wel EU-verbod op Russische olie

NEW YORK (ANP) - Duitsland laat zijn bezwaren tegen een verbod van de Europese Unie op de import van Russische olie varen. Dat meldt althans zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen bij de Duitse regering. Eerder zouden de Duitsers de grootste tegenstanders zijn van een EU-brede boycot van Russische olie.

Volgens de Amerikaanse krant wil Berlijn nu wel meegaan in de wens van andere landen om Russische olie in de ban te doen, mits er voldoende tijd is om over te stappen op olie uit andere landen. Toezeggingen van Polen om Duitsland via de havenstad Gdansk olie te laten invoeren zouden ook hebben bijgedragen aan de omslag.

Signalen dat de EU na kolen ook de import van aardolie uit Rusland wil verbieden zijn er al weken. Onder anderen de Franse minister voor Economische Zaken, Bruno Le Maire, zei in een radio-interview dat zo'n embargo in de maak is.

Afhankelijkheid

Duitsland zit in een lastige situatie door de oorlog in Oekraïne. De aankoop van gas en olie spekt de staatskas van Rusland, dat daarmee de inval in het buurland kan financieren. Maar Duitsland is voor een groot deel afhankelijk van de fossiele brandstoffen uit Rusland. Die afhankelijkheid is sinds de oorlog al wel veel minder geworden, verzekerde minister voor Economische zaken Robert Habeck eerder deze week. Een volledige boycot van Russische olie zou daarom "te beheersen" zijn.

Voor het begin van de oorlog zou Duitsland voor zijn olie voor 35 procent afhankelijk zijn van Rusland. Dat aandeel was binnen acht weken gedaald tot 12 procent, aldus de bewindsman.

Meer uit Financieel

Grote energiefaciliteit Shell in Qatar beschadigd door aanval

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Een grote energiefaciliteit van Shell in Qatar is beschadigd geraakt door een Iraanse aanval. Volgens Shell ontstond brand aan de fabriek voor vloeibaar petroleumgas (lpg). Die is inmiddels geblust. Essentieel personeel is volgens het bedrijf veilig en de omvang van de schade wordt in kaart gebracht.

1 uur geleden
Europees Parlement zet stap richting goedkeuring handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP/RTR) - De invoering van de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is een stap dichterbij gekomen. De commissie voor handel in het Europees Parlement stemde in met de ratificering van een deel van die handelsafspraken, werd donderdag duidelijk. Uit onvrede over Amerikaanse dreigementen rond Groenland en de invoering van nieuwe algehele importheffingen door president Trump stelden parlementariërs die stemming meermaals uit.

1 uur geleden
Gasunie: gasaanvoer voorlopig veilig, maar voorraden bijna op

GRONINGEN (ANP) - Voor Nederland en de omliggende landen is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar, zegt een woordvoerster van gasnetbeheerder Gasunie. Nederland krijgt volgens haar geen gas uit Qatar, waar belangrijke gasinstallaties zijn aangevallen door Iran.

1 uur geleden
Prijs Brentolie stijgt ruim 10 procent door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie, de maatstaf voor ruwe olie uit het Midden-Oosten en Europa, steeg donderdagochtend met meer dan 10 procent door de oorlog in het Midden-Oosten en de Iraanse aanvallen op energiefaciliteiten in de regio.

1 uur geleden
Ondernemers: meer samenwerking met gemeenten nodig

DEN HAAG (ANP) - Er is "meer en betere publiek-private samenwerking" nodig om binnensteden en dorpskernen "leefbaar, veilig en vitaal te houden", vinden ondernemersorganisaties. VNO-NCW en MKB-Nederland hebben daarom een 11-puntenplan verstuurd naar nieuw verkozen gemeenteraden, waarmee ze hopen input te hebben in de coalitieakkoorden.

2 uur geleden
Italië snijdt in accijns op benzine na sterke stijging olieprijs

ROME (ANP) - Italië verlaagt tijdelijk de accijnzen op benzine en diesel vanwege de sterk opgelopen olieprijzen. Het maakt tanken 25 cent per liter goedkoper, kondigde de Italiaanse premier Giorgia Meloni aan.

3 uur geleden
Verliezen op Europese beurzen na escalatie in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen begonnen donderdag in het rood na de aanval van Iran op gasinstallaties in Qatar. Daardoor schoten de olie- en gasprijzen omhoog, wat de inflatievrees bij beleggers aanwakkerde. Mede door de escalatie van de oorlog tussen de VS en Israël tegen Iran vrezen beurshandelaren dat het conflict langdurig zal aanhouden.

3 uur geleden