Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zakenkrant: Chinese steden leggen beslag op geld Evergrande

Zakenkrant: Chinese steden leggen beslag op geld Evergrande

LONDEN (ANP) - Zeker twee lokale overheden in China hebben beslag gelegd op geld dat het wankele vastgoedconglomeraat China Evergrande Group heeft ontvangen uit de voorverkoop van woningen. Dat meldt de Financial Times op basis van memo's die de Britse zakenkrant heeft ingezien. Chinese autoriteiten willen voorkomen dat het geld voor andere doelen dan huizenbouw wordt gebruikt, zoals het afbetalen van schulden.

In een brief eist een toezichthouder voor huisvesting in de stad Guangzhou dat Evergrande de opbrengsten uit de voorverkoop van een stilgelegd bouwproject overmaakt naar een rekening die onder overheidstoezicht staat. In Zhuhai, naast Macau, droeg een lokaal huisvestingsbureau Evergrande deze maand ook op de opbrengsten op een rekening van de overheid te storten.

Evergrande heeft een schuldenlast van omgerekend zo'n 260 miljard euro. Afgelopen week miste het bedrijf een rentebetaling op buitenlandse obligaties, maar gaf vervolgens niet openlijk tekst en uitleg. Een faillissement dreigt, want ook komende week verstrijken termijnen voor afbetalingen. Wereldwijd zorgt het risico op omvallen voor nervositeit onder beleggers. Het verscherpte toezicht op de geldstromen laat zien dat de Chinese overheid het afbouwen van woningen, die vaak al zijn verkocht, de hoogste prioriteit geeft.

Het bedrijf groeide met behulp van grote hoeveelheden geleend geld uit tot de op één na grootste vastgoedontwikkelaar van China. Maar onlangs werd duidelijk dat die financiële positie onhoudbaar is, vooral nu Beijing strengere leennormen hanteert voor de met schulden overladen vastgoedsector.

Meer uit Financieel

Trump schrapt heffing Schotse whisky ter ere van koning Charles

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.

54 minuten geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

5 uur geleden
FME: techindustrie heeft steeds meer last van handelsoorlog

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.

7 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

7 uur geleden
Topman: Apple beleeft beste eerste kwartaal van een jaar ooit

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.

7 uur geleden
Wall Street sluit hoger na resultaten Alphabet en Caterpillar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.

9 uur geleden
Ebusco voert gesprekken over verkoop belang in busactiviteiten

DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.

10 uur geleden