Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zakenkrant: Chinese steden leggen beslag op geld Evergrande

Zakenkrant: Chinese steden leggen beslag op geld Evergrande

LONDEN (ANP) - Zeker twee lokale overheden in China hebben beslag gelegd op geld dat het wankele vastgoedconglomeraat China Evergrande Group heeft ontvangen uit de voorverkoop van woningen. Dat meldt de Financial Times op basis van memo's die de Britse zakenkrant heeft ingezien. Chinese autoriteiten willen voorkomen dat het geld voor andere doelen dan huizenbouw wordt gebruikt, zoals het afbetalen van schulden.

In een brief eist een toezichthouder voor huisvesting in de stad Guangzhou dat Evergrande de opbrengsten uit de voorverkoop van een stilgelegd bouwproject overmaakt naar een rekening die onder overheidstoezicht staat. In Zhuhai, naast Macau, droeg een lokaal huisvestingsbureau Evergrande deze maand ook op de opbrengsten op een rekening van de overheid te storten.

Evergrande heeft een schuldenlast van omgerekend zo'n 260 miljard euro. Afgelopen week miste het bedrijf een rentebetaling op buitenlandse obligaties, maar gaf vervolgens niet openlijk tekst en uitleg. Een faillissement dreigt, want ook komende week verstrijken termijnen voor afbetalingen. Wereldwijd zorgt het risico op omvallen voor nervositeit onder beleggers. Het verscherpte toezicht op de geldstromen laat zien dat de Chinese overheid het afbouwen van woningen, die vaak al zijn verkocht, de hoogste prioriteit geeft.

Het bedrijf groeide met behulp van grote hoeveelheden geleend geld uit tot de op één na grootste vastgoedontwikkelaar van China. Maar onlangs werd duidelijk dat die financiële positie onhoudbaar is, vooral nu Beijing strengere leennormen hanteert voor de met schulden overladen vastgoedsector.

Meer uit Financieel

Stevige minnen op Wall Street, Cisco Systems onderuit na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koersverliezen gesloten. Bij de bedrijven op Wall Street moest Cisco Systems het ontgelden na bekendmaking van cijfers. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches kwam met tegenvallende verwachtingen voor het lopende kwartaal en dook meer dan 12 procent in het rood.

1 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic 380 miljard waard bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft bij een nieuwe financieringsronde 30 miljard dollar opgehaald, waarbij de onderneming een waardering werd toegekend van 380 miljard dollar. Dat maakte Anthropic donderdag bekend. Met het geld wil het Amerikaanse bedrijf verdere investeringen doen in de concurrentiestrijd met rivalen als ChatGPT-moeder OpenAI.

3 uur geleden
Bloomberg: nieuw onderzoek door EU naar Google over advertenties

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie begint een nieuw onderzoek naar Google over zorgen dat het Amerikaanse techbedrijf de prijzen voor advertenties op de zoekmachine kunstmatig hoog zou houden. Dat meldt persbureau Bloomberg dat documenten over de zaak heeft ingezien. Door die vermeende prijspraktijken zouden adverteerders op Google worden benadeeld, aldus de Commissie.

4 uur geleden
Von der Leyen dreigt met kopgroep voor Spaar- en Investeringsunie

RIJKHOVEN (ANP) - Als de 27 lidstaten van de EU in juni nog niet genoeg voortgang hebben gemaakt voor het opzetten van de Spaar- en Investeringsunie, moet een kleinere groep eensgezinde lidstaten ermee verder aan de slag. Dat stelde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen donderdag na overleg met de EU-leiders. Deze kopgroep zou dan bestaan uit ten minste negen lidstaten.

4 uur geleden
AEX-index hard omlaag, Adyen en Magnum kelderen na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een flink verlies gesloten, onder druk van stevige minnen voor betalingsverwerker Adyen en ijsbedrijf Magnum door slecht ontvangen cijfers. Ook onder meer levensmiddelenconcern Unilever en verzekeraar NN Group kwamen met resultaten.

5 uur geleden
Grand'Italia wordt mogelijk overgenomen door Frans bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Het pastasauzenmerk Grand'Italia komt mogelijk in handen van het Franse Pimente Investissement, dat onderdeel is van investeerder CVC. Pimente voert hierover vergevorderde gesprekken met GBfoods Europe, waar de in Nederland gevestigde Grand'Italia-eigenaar GranFood onder valt. Dit meldt GBfoods, een groot levensmiddelenbedrijf in Europa.

7 uur geleden
Cisco zakt op Wall Street na tegenvallende vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Cisco Systems behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht dankzij de sterke vraag naar producten voor infrastructuurprojecten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de omzet en winst in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd 7 procent lager gezet en raakte daarmee een groot deel van de jaarwinst kwijt.

7 uur geleden