Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zakenfamilie wil Belgische eigenaar EW en KIJK helemaal inlijven

Zakenfamilie wil Belgische eigenaar EW en KIJK helemaal inlijven

BRUSSEL (ANP) - De Belgische ondernemersfamilie De Nolf wil mediaconcern Roularta volledig overnemen, waardoor de eigenaar van titels als Psychologie Magazine, EW en KIJK van de beurs zou verdwijnen. Het vrijdag bekendgemaakte bod waardeert Roularta op ongeveer 216 miljoen euro.

De familie De Nolf richtte Roularta in de jaren 50 op en bezit nu al 72,3 procent van het bedrijf. Voor de overige aandelen biedt de familie 15,50 euro per aandeel. Donderdag waren aandelen van Roularta bij het slot van de beurshandel in Brussel 12,45 euro waard.

Roularta, opgericht in 1954, werd in Belgiƫ groot als uitgever van tijdschriften als Knack, Flair en Le Vif/L'Express. De afgelopen jaren is het bedrijf ook steeds actiever op de Nederlandse markt, waar Roularta veel overnames deed. Zo lijfde het bedrijf via de aankoop van New Skool Media de titels KIJK, EW (voorheen Elsevier Weekblad) en Fiets in. Vervolgens kocht Roularta het Nederlandse WPG Media, waar Psychologie Magazine en Happinez onder vallen.

Roularta behaalde vorig jaar een omzet van 320,3 miljoen euro. Daarop boekte het bedrijf een nettowinst van 6,1 miljoen euro.

Meer uit Financieel

Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

16 minuten geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

1 uur geleden
Wall Street begint hoger aan verkorte kerstweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen begonnen. Beleggers op Wall Street hebben een verkorte handelsweek, want op woensdag sluit de Amerikaanse beurshandel eerder voor kerstavond en op eerste kerstdag blijven de deuren gesloten. Op tweede kerstdag wordt wel gehandeld in New York.

2 uur geleden
Koperprijs naar nieuw record van bijna 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriƫle metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.

2 uur geleden
Europese Commissie vindt zuivelheffingen China onrechtvaardig

BRUSSEL (ANP/RTR) - De voorlopige importheffingen die China oplegt op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie zijn volgens een woordvoerder van de Europese Commissie "onrechtvaardig en onnodig". De heffingen tussen de 21,9 en 42,7 procent gaan dinsdag in.

4 uur geleden
China legt voorlopige heffingen op bepaalde zuivelproducten EU op

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China legt voorlopige importheffingen op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie op. De heffingen lopen uiteen van 21,9 tot 42,7 procent en gaan dinsdag in, aldus het Chinese ministerie van Handel. De voorlopige heffingen gaan ook gelden voor FrieslandCampina.

7 uur geleden
AEX-index begint licht hoger aan verkorte handelsweek voor kerst

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan een verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

8 uur geleden