Zakenbank Goldman Sachs profiteert van handelsdrift
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Goldman Sachs heeft de inkomsten in het tweede kwartaal flink zien toenemen, waarbij het concern profiteerde van toegenomen handelsactiviteit op de financiële markten. Nu die een opmerkelijk herstel tonen na de coronadip in maart, stijgt de vraag naar handelsdiensten van de zakenbank ook hard.
De omzet kwam uit op 13,3 miljard dollar. Dat staat gelijk aan een stijging van 41 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar en is de op één na hoogste kwartaalomzet van Goldman Sachs. Daarbij stegen de vergoedingen die de bank opstreek voor de handel in aandelen, obligaties en grondstoffen met 93 procent tot 7,2 miljard dollar.
Het nettoresultaat steeg op jaarbasis een fractie tot 2,4 miljard euro. Dat de winst niet harder steeg, kwam onder andere doordat Goldman Sachs meer geld apart zette voor leningen die door de crisis mogelijk niet worden terugbetaald. Deze voorzieningen liepen op tot 1,6 miljard dollar, tegenover 937 miljoen dollar in het eerste kwartaal.
De resultaten van de Amerikaanse zakenbank overtroffen ruimschoots alle verwachtingen op Wall Street. De klinkende resultaten van de bank werpen te midden van de crisis mogelijk ook kritische vragen op over het stimuleringsbeleid van de Federal Reserve, waarschuwt marktonderzoeker Opimas. De biljoenen dollars die de centralebankenkoepel in de economie heeft gepompt, lijken via gestegen beurskoersen vooral zakenbankiers ten goede te komen en niet de reële economie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Fastned, een uitbater van laadstations voor elektrische auto's, heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw een recordomzet geboekt. Het bedrijf opende in het vierde kwartaal van 2025 nieuwe laadstations en breidde bestaande locaties uit. Tijdens de vakantieperiode hebben meer mensen volgens Fastned hun voertuigen opgeladen en het bedrijf profiteerde van de aanhoudende groei van het aantal volledig elektrische voertuigen.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in december voor de vierde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september, oktober en november zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.
46 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
9 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
14 uur geleden