Zakenbank: Apple verkoopt flink minder iPhones in China
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft de verkopen van de iPhone in China afgelopen jaar flink zien dalen. Ook voor dit jaar wordt een verdere verkoopdaling van de smartphone voorzien in de belangrijke Chinese markt. Dat melden analisten van de Amerikaanse zakenbank Jefferies in een rapport.
De nieuwste smartphone van het Amerikaanse techconcern, de iPhone 15, kende vorig jaar een trage start van de verkopen in China. De iPhone-verkopen lieten daardoor in december een daling zien. De rest van de Chinese markt van mobiele telefoons liet in de laatste maand van 2023 wel een groei zien. Huawei kende daarbij de sterkste groei dankzij de nieuwe smartphone Mate 60 van het Chinese concern.
Weken voordat de iPhone 15 in september in de verkoop ging, zorgde de lancering van de Mate 60 Pro door Huawei voor opschudding. Die smartphone maakt namelijk gebruik van technologie die de Verenigde Staten juist uit de handen van China probeert te houden. Jefferies schat dat Huawei in 2023 35 miljoen smartphones heeft verkocht, waarbij de Amerikaanse handelsbeperkingen verhinderden dat dit aantal nog groter zou zijn.
Handelsbeperkingen
Huawei heeft sinds 2019 te maken met handelsbeperkingen die zijn opgelegd door de VS. De Amerikaanse overheid beticht Huawei ervan via achterdeurtjes in hun technologie spionage mogelijk te maken. Huawei heeft die beschuldigingen altijd ontkend.
Apple wist in de afgelopen jaren juist marktaandeel te winnen in China doordat Huawei vanwege de Amerikaanse sancties geen gebruik meer kon maken van de nieuwste chips. Met de komst van de Mate 60 heeft het Chinese concern echter weer marktaandeel teruggewonnen op zijn thuismarkt. Ook ontwikkelt het bedrijf nu zijn eigen software-ecosysteem om te concurreren met Apples iOS en Android van Google.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.
7 minuten geledenDAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
4 uur geleden