Zakenbank: Apple verkoopt flink minder iPhones in China
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft de verkopen van de iPhone in China afgelopen jaar flink zien dalen. Ook voor dit jaar wordt een verdere verkoopdaling van de smartphone voorzien in de belangrijke Chinese markt. Dat melden analisten van de Amerikaanse zakenbank Jefferies in een rapport.
De nieuwste smartphone van het Amerikaanse techconcern, de iPhone 15, kende vorig jaar een trage start van de verkopen in China. De iPhone-verkopen lieten daardoor in december een daling zien. De rest van de Chinese markt van mobiele telefoons liet in de laatste maand van 2023 wel een groei zien. Huawei kende daarbij de sterkste groei dankzij de nieuwe smartphone Mate 60 van het Chinese concern.
Weken voordat de iPhone 15 in september in de verkoop ging, zorgde de lancering van de Mate 60 Pro door Huawei voor opschudding. Die smartphone maakt namelijk gebruik van technologie die de Verenigde Staten juist uit de handen van China probeert te houden. Jefferies schat dat Huawei in 2023 35 miljoen smartphones heeft verkocht, waarbij de Amerikaanse handelsbeperkingen verhinderden dat dit aantal nog groter zou zijn.
Handelsbeperkingen
Huawei heeft sinds 2019 te maken met handelsbeperkingen die zijn opgelegd door de VS. De Amerikaanse overheid beticht Huawei ervan via achterdeurtjes in hun technologie spionage mogelijk te maken. Huawei heeft die beschuldigingen altijd ontkend.
Apple wist in de afgelopen jaren juist marktaandeel te winnen in China doordat Huawei vanwege de Amerikaanse sancties geen gebruik meer kon maken van de nieuwste chips. Met de komst van de Mate 60 heeft het Chinese concern echter weer marktaandeel teruggewonnen op zijn thuismarkt. Ook ontwikkelt het bedrijf nu zijn eigen software-ecosysteem om te concurreren met Apples iOS en Android van Google.
Meer uit Financieel
WOERDEN (ANP) - Horecazaken mogen in ongeveer de helft van de gemeenten bij wedstrijden van het Nederlands elftal langer openblijven tijdens het komende WK voetbal. Dat meldt brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN). Tijdens wedstrijden waarin Nederland speelt, mogen horecabazen in zeker 170 van de 342 gemeenten buiten de reguliere tijden in de verordening geopend blijven.
40 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft plannen om voor een bedrag van ongeveer 2 biljoen yuan (omgerekend 255 miljard euro) de komende vijf jaar een landelijk verbonden netwerk van AI-datacenters te bouwen. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. China wil zo de eigen AI-industrie en het gebruik van kunstmatige intelligentie verder stimuleren.
2 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Zwitserse bedrijven en vakbonden hebben zich uitgesproken tegen een referendum over het beperken van immigratie. Zwitsers stemmen deze maand over het voorstel van de rechts-conservatieve Zwitserse Volkspartij (SVP) om de bevolking van het land onder de 10 miljoen te houden. Werkgeversorganisaties en vakbonden waarschuwen dat het voorstel de welvaart kan doen kelderen, omdat grote delen van de economie sterk leunen op buitenlandse arbeidskrachten.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China is "fel gekant" tegen de plaatsing van meer Chinese bedrijven op de Amerikaanse zwarte lijst. Het Amerikaanse Pentagon heeft een reeks Chinese bedrijven, waaronder webwinkelconcern Alibaba, internetbedrijf Baidu en autofabrikanten BYD en Nio, toegevoegd aan een lijst van bedrijven waarvan het vermoedt dat ze banden hebben met het Chinese leger.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. Iran en Israƫl spraken maandag af de aanvallen op elkaar te staken, na een escalatie van het conflict waarbij beide landen een reeks raketten lanceerden. Die aankondiging zorgde voor enige opluchting op de beurzen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse farmaceut GSK neemt voor 10,6 miljard dollar de Amerikaanse ontwikkelaar van longkankermedicatie Nuvalent over. Daarmee wil GSK uitbreiden op het gebied van oncologie. Het is de grootste overname voor GSK in meer dan tien jaar.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in mei sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. De verstoringen in de uitvoer door de Iranoorlog werden echter gecompenseerd door de explosieve vraag naar hardware voor kunstmatige intelligentie (AI).
5 uur geleden