Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zaken op de Wallen houden deuren dicht; 'het heeft geen zin'

Zaken op de Wallen houden deuren dicht; 'het heeft geen zin'

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere zaken op de Amsterdamse Wallen houden de komende drie weken de deuren dicht in verband met de strengere coronamaatregelen die gaan gelden vanaf dinsdag 18.00 uur. Cor van Dijk, directeur bij de Otten Groep, bevestigt berichtgeving in De Telegraaf dat zijn zaken als Casa Rosso, de Bananenbar en -club, het Erotisch Museum, Peepshow en Sexy Loo de komende tijd dicht zijn. "Het is hier uitgestorven. En ondanks de financiƫle steun van het Rijk heeft het voor ons niet zoveel zin om te openen. De kosten zijn hoger dan wat we verdienen", zo zegt hij.

"We zijn blij met de steun van het Rijk, maar je moet een deel zelf verdienen. Het sekswerk ligt op zijn gat", zo stelt hij. Bij de zaken werken normaal gesproken zo'n 260 mensen, een groot deel wordt ingehuurd. "In plaats van honderd paaldanseressen huren we er nu maar dertig in, we hebben een beveiligingsbedrijf dat we normaal gesproken inhuren al tijden niet ingehuurd en een aantal tijdelijke contracten zijn niet verlengd."

Hij maakt zich zorgen over de nieuwe steunmaatregelen van de overheid voor bedrijven die getroffen zijn door de coronacrisis. In dat derde steunpakket is het de bedoeling de verschillende regelingen te versoberen en af te bouwen. "De NOW (Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid) zoals die nu is, was een goeie regeling. De NOW-3 bouwt af, en dan is vraag: hoe lang duurt het nog voordat je zelf weer kan verdienen."

De leegloop en stilte op straat is niet goed voor onze buurt en Amsterdam, zo zegt Van Dijk. Volgens hem vallen er op straat nu "veel meer dingen" op. Zaken die anders in de massa opgaan, veel dealers en geestelijk verwarde mensen. "Dat is niet goed voor die mensen en niet goed voor het straatbeeld." Hij hoopt de zaken zo snel mogelijk weer te openen, maar de overlevingskansen van deze zaken zijn "afhankelijk van hoe lang het nog duurt. We zijn gewoon afhankelijk van buitenlandse bezoekers".

Meer uit Binnenland

Honderden mensen bij alternatieve herdenking in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.

3 uur geleden
Nederland staat twee minuten stil voor de oorlogsslachtoffers

AMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.

3 uur geleden
Helikoptervluchten vanaf Gilze-Rijen gaan door op Bevrijdingsdag

GILZE-RIJEN (ANP) - De zogenoemde bevrijdingsvluchten, waarbij helikopters van de luchtmacht langs de verschillende bevrijdingsfestivals gaan, gaan dinsdag gewoon door. Dat meldt een woordvoerster van de Luchtmacht. De vluchten vertrekken vanaf de vliegbasis Gilze-Rijen, die maandag enige tijd werd ontruimd door een verdachte situatie.

3 uur geleden
Halsema vraagt aandacht voor vrouwen in oorlogstijd

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft op 4 mei aandacht gevraagd voor de rol van vrouwen in tijden van oorlog. "In een oorlog staan vrouwen nooit aan de zijlijn. Zij staan vooraan, aan het front", zei ze in een toespraak voorafgaand aan een stille tocht van het Museumplein naar de Dam. "Als soldaat, als arts, als journalist, als moeder, als verdedigers van vrijheid in de breedste zin van het woord. En in Nederland waren vrouwen vaak de spil van het verzet."

5 uur geleden
Minister Heinen: handelsdeal VS-EU moet worden uitgevoerd

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiƫn) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.

8 uur geleden
Deel vliegbasis Gilze-Rijen ontruimd vanwege bedreiging

GILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.

9 uur geleden
Monument op de Dam weer schoon na bekladding

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.

10 uur geleden