Zaken op de Wallen houden deuren dicht; 'het heeft geen zin'
AMSTERDAM (ANP) - Meerdere zaken op de Amsterdamse Wallen houden de komende drie weken de deuren dicht in verband met de strengere coronamaatregelen die gaan gelden vanaf dinsdag 18.00 uur. Cor van Dijk, directeur bij de Otten Groep, bevestigt berichtgeving in De Telegraaf dat zijn zaken als Casa Rosso, de Bananenbar en -club, het Erotisch Museum, Peepshow en Sexy Loo de komende tijd dicht zijn. "Het is hier uitgestorven. En ondanks de financiële steun van het Rijk heeft het voor ons niet zoveel zin om te openen. De kosten zijn hoger dan wat we verdienen", zo zegt hij.
"We zijn blij met de steun van het Rijk, maar je moet een deel zelf verdienen. Het sekswerk ligt op zijn gat", zo stelt hij. Bij de zaken werken normaal gesproken zo'n 260 mensen, een groot deel wordt ingehuurd. "In plaats van honderd paaldanseressen huren we er nu maar dertig in, we hebben een beveiligingsbedrijf dat we normaal gesproken inhuren al tijden niet ingehuurd en een aantal tijdelijke contracten zijn niet verlengd."
Hij maakt zich zorgen over de nieuwe steunmaatregelen van de overheid voor bedrijven die getroffen zijn door de coronacrisis. In dat derde steunpakket is het de bedoeling de verschillende regelingen te versoberen en af te bouwen. "De NOW (Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid) zoals die nu is, was een goeie regeling. De NOW-3 bouwt af, en dan is vraag: hoe lang duurt het nog voordat je zelf weer kan verdienen."
De leegloop en stilte op straat is niet goed voor onze buurt en Amsterdam, zo zegt Van Dijk. Volgens hem vallen er op straat nu "veel meer dingen" op. Zaken die anders in de massa opgaan, veel dealers en geestelijk verwarde mensen. "Dat is niet goed voor die mensen en niet goed voor het straatbeeld." Hij hoopt de zaken zo snel mogelijk weer te openen, maar de overlevingskansen van deze zaken zijn "afhankelijk van hoe lang het nog duurt. We zijn gewoon afhankelijk van buitenlandse bezoekers".
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.
2 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
8 uur geleden