Zakelijke evenementenbranche blij met meer duidelijkheid kabinet
BREUKELEN (ANP) - Organisatoren van zakelijke evenementen hebben meer bewegingsvrijheid nu het demissionaire kabinet heeft besloten de 1,5 meterregel los te laten en evenementen niet meer alleen zittend hoeven plaats te vinden. Dat zeggen vertegenwoordigers van de sector Eventplatform en CLC-VECTA. Evengoed hebben zij nog wel vragen over de verlenging van de steunmaatregelen.
"De sector heeft 1,5 jaar stilgelegen en dat heeft veel ondernemers hard geraakt", zegt Riemer Rijpkema, woordvoerder van Eventplatform en CLC-VECTA. "Ondersteuning bij het terugbetalen van schulden en het vermogen om te kunnen investeren en innoveren is van groot belang om internationaal voorop te kunnen blijven lopen."
Dat er nu duidelijkheid is over de evenementen zorgt voor optimisme en maakt dat er weer gepland kan worden. Volgens de sector is er doorgaans sprake van een lange voorbereidingstijd voor evenementen en gelden er nog altijd reisbeperkingen waardoor na 25 september nog niet direct als vanouds kan worden gedraaid. Daarbij is er nog onvoldoende duidelijk of en op welke steun de branche kan rekenen na 1 oktober als de steunmaatregelen aflopen.
Roep om duidelijkheid
Tientallen ondernemers uit de zakelijke evenementenbranche protesteerden vorige maand op het Malieveld in Den Haag om hun roep om duidelijkheid kracht bij te zetten. De strikte coronaregels zouden momenteel ook heel lastig uit te leggen zijn, nu veel mensen toch al zijn gevaccineerd.
Organisatoren van autoshows 402 Automotive en de organisatie achter het Concours d'Elegance op Paleis Soestdijk stapten naar de rechter vanwege het uitblijven van duidelijkheid. Het kort geding behandelde ook de nieuwe coronaregels die het demissionaire kabinet dinsdag aankondigde, omdat er nog altijd willekeur zit in het beleid, aldus de klagers.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag voor het eerst boven de historische grens van 1000 punten gesloten. Vooral de chipfondsen ASML, Besi en ASMI waren in trek na sterke cijfers van het Taiwanese chipconcern TSMC dat afgelopen kwartaal een recordwinst boekte.
49 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De inkomsten voor de Russische staat uit de verkoop van olie en gas zijn vorig jaar met bijna een kwart gedaald naar het laagste niveau sinds 2020. Volgens het Russische ministerie van Financiƫn bedroegen de inkomsten 8,5 biljoen roebel, omgerekend ruim 93 miljard euro. Dat was nog ruim 11 biljoen roebel in 2024.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal windmolenparken op land in Duitsland is vorig jaar een stuk harder gegroeid. In totaal werden 958 nieuwe windturbines aan land in gebruik genomen, die samen goed zijn voor 5,2 gigawatt. Dat is 50 procent meer dan wat er een jaar eerder aan capaciteit bijkwam, meldden de brancheorganisaties Bundesverband WindEnergie en VDMA Power Systems.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse chiptoeleveranciers behoorden donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Bedrijven als Applied Materials, Lam Research en KLA stegen tot meer dan 7 procent na sterke resultaten van de Taiwanese chipmaker TSMC. TSMC, dat chips maakt voor grote Amerikaanse klanten als Nvidia en Apple, is ook positief over dit jaar en gaat flink meer investeren om aan de sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI) te kunnen voldoen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Londense burgemeester Sadiq Khan vreest dat er massaontslagen kunnen plaatsvinden in de Britse hoofdstad doordat kunstmatige intelligentie (AI) veel werk gaat overnemen van mensen. Londen heeft bijvoorbeeld een grote financiƫle sector, waar veel werkzaamheden overgenomen kunnen worden door AI.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Maersk gaat weer varen via het Suezkanaal. Dat meldt het Deense scheepvaartconcern donderdag. De rederij heeft de vaarweg twee jaar gemeden vanwege aanvallen van Houthi-rebellen op de Rode Zee.
4 uur geleden