Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zahavi ziet bekerfinale met Ajax met vertrouwen tegemoet

Zahavi ziet bekerfinale met Ajax met vertrouwen tegemoet

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Eran Zahavi denkt niet dat de uitschakeling in de kwartfinale van de Conference League tegen Leicester City doorwerkt naar de bekerfinale van zondag tegen Ajax. "Voor ons is dit toernooi klaar nu. Maar de bekerfinale staat helemaal op zichzelf. We zijn erg gemotiveerd om de beker te winnen", aldus de Israëliër, die tegen Leicester na een half uur spelen de score opende. Dat leek genoeg voor PSV, maar de Engelsen sloegen in het laatste kwartier nog twee keer toe (1-2).

PSV heeft niet alleen de pijnlijke uitschakeling te verwerken. De spelers van trainer Roger Schmidt moesten na rust diep gaan tegen de nummer 9 van Engeland. Het is de vraag of iedereen zondag weer bijtijds fit is. Zahavi is daar niet zo bang voor. "We spelen dit hele seizoen al twee wedstrijden per week. We weten dus hoe we er mee om moeten gaan. Als iemand zich niet fit voelt of er niet klaar voor is, zal hij dat aan moeten geven bij de trainer. Zo vaak speel je niet een bekerfinale. We moeten er van genieten."

Schmidt en PSV zijn er zondag veel aan gelegen de finale te winnen. De Duitser behaalde vooralsnog in twee seizoenen één prijs, de Johan Cruijff Schaal. Die prijs staat niet hoog aangeschreven. PSV behaalde in 2018 voor het laatst de landstitel. De laatste bekerwinst dateert zelfs alweer van 2012. Voor PSV wordt het dus tijd de prijzenkast weer aan te vullen.

Teleurstelling

Na het verlies tegen Leicester was Schmidt nog niet in staat veel te zeggen over Ajax. "Op dit moment kan ik me daar nog niet op focussen. Ik ben met deze wedstrijd bezig geweest. We mogen nu teleurgesteld zijn. Als ik vrijdag wakker word, ligt de focus op de bekerfinale."

Aan motivatie geen gebrek, vermoedt Schmidt. "De bekerfinale is een groot iets. Het is misschien wel een van de leukste wedstrijden van het seizoen." De PSV-trainer vindt het wel wonderlijk dat de finale in zijn ogen niet onder gelijke omstandigheden wordt gespeeld. Ajax was Europees al uitgeschakeld en had deze week dus geen wedstrijd. Schmidt: "Ik ben vanuit Duitsland gewend dat de bekerfinale aan het einde van het seizoen gespeeld wordt. In Nederland gebeurt dat tijdens het seizoen. Dan kan het dus zo zijn dat één van de teams nog wel een wedstrijd speelt in de week van de finale."

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

2 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

2 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

2 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

2 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

2 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

8 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

14 uur geleden