Zahavi ziet bekerfinale met Ajax met vertrouwen tegemoet
EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Eran Zahavi denkt niet dat de uitschakeling in de kwartfinale van de Conference League tegen Leicester City doorwerkt naar de bekerfinale van zondag tegen Ajax. "Voor ons is dit toernooi klaar nu. Maar de bekerfinale staat helemaal op zichzelf. We zijn erg gemotiveerd om de beker te winnen", aldus de Israëliër, die tegen Leicester na een half uur spelen de score opende. Dat leek genoeg voor PSV, maar de Engelsen sloegen in het laatste kwartier nog twee keer toe (1-2).
PSV heeft niet alleen de pijnlijke uitschakeling te verwerken. De spelers van trainer Roger Schmidt moesten na rust diep gaan tegen de nummer 9 van Engeland. Het is de vraag of iedereen zondag weer bijtijds fit is. Zahavi is daar niet zo bang voor. "We spelen dit hele seizoen al twee wedstrijden per week. We weten dus hoe we er mee om moeten gaan. Als iemand zich niet fit voelt of er niet klaar voor is, zal hij dat aan moeten geven bij de trainer. Zo vaak speel je niet een bekerfinale. We moeten er van genieten."
Schmidt en PSV zijn er zondag veel aan gelegen de finale te winnen. De Duitser behaalde vooralsnog in twee seizoenen één prijs, de Johan Cruijff Schaal. Die prijs staat niet hoog aangeschreven. PSV behaalde in 2018 voor het laatst de landstitel. De laatste bekerwinst dateert zelfs alweer van 2012. Voor PSV wordt het dus tijd de prijzenkast weer aan te vullen.
Teleurstelling
Na het verlies tegen Leicester was Schmidt nog niet in staat veel te zeggen over Ajax. "Op dit moment kan ik me daar nog niet op focussen. Ik ben met deze wedstrijd bezig geweest. We mogen nu teleurgesteld zijn. Als ik vrijdag wakker word, ligt de focus op de bekerfinale."
Aan motivatie geen gebrek, vermoedt Schmidt. "De bekerfinale is een groot iets. Het is misschien wel een van de leukste wedstrijden van het seizoen." De PSV-trainer vindt het wel wonderlijk dat de finale in zijn ogen niet onder gelijke omstandigheden wordt gespeeld. Ajax was Europees al uitgeschakeld en had deze week dus geen wedstrijd. Schmidt: "Ik ben vanuit Duitsland gewend dat de bekerfinale aan het einde van het seizoen gespeeld wordt. In Nederland gebeurt dat tijdens het seizoen. Dan kan het dus zo zijn dat één van de teams nog wel een wedstrijd speelt in de week van de finale."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
2 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
3 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
3 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
3 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
7 uur geleden