Zahavi ziet bekerfinale met Ajax met vertrouwen tegemoet
EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Eran Zahavi denkt niet dat de uitschakeling in de kwartfinale van de Conference League tegen Leicester City doorwerkt naar de bekerfinale van zondag tegen Ajax. "Voor ons is dit toernooi klaar nu. Maar de bekerfinale staat helemaal op zichzelf. We zijn erg gemotiveerd om de beker te winnen", aldus de Israëliër, die tegen Leicester na een half uur spelen de score opende. Dat leek genoeg voor PSV, maar de Engelsen sloegen in het laatste kwartier nog twee keer toe (1-2).
PSV heeft niet alleen de pijnlijke uitschakeling te verwerken. De spelers van trainer Roger Schmidt moesten na rust diep gaan tegen de nummer 9 van Engeland. Het is de vraag of iedereen zondag weer bijtijds fit is. Zahavi is daar niet zo bang voor. "We spelen dit hele seizoen al twee wedstrijden per week. We weten dus hoe we er mee om moeten gaan. Als iemand zich niet fit voelt of er niet klaar voor is, zal hij dat aan moeten geven bij de trainer. Zo vaak speel je niet een bekerfinale. We moeten er van genieten."
Schmidt en PSV zijn er zondag veel aan gelegen de finale te winnen. De Duitser behaalde vooralsnog in twee seizoenen één prijs, de Johan Cruijff Schaal. Die prijs staat niet hoog aangeschreven. PSV behaalde in 2018 voor het laatst de landstitel. De laatste bekerwinst dateert zelfs alweer van 2012. Voor PSV wordt het dus tijd de prijzenkast weer aan te vullen.
Teleurstelling
Na het verlies tegen Leicester was Schmidt nog niet in staat veel te zeggen over Ajax. "Op dit moment kan ik me daar nog niet op focussen. Ik ben met deze wedstrijd bezig geweest. We mogen nu teleurgesteld zijn. Als ik vrijdag wakker word, ligt de focus op de bekerfinale."
Aan motivatie geen gebrek, vermoedt Schmidt. "De bekerfinale is een groot iets. Het is misschien wel een van de leukste wedstrijden van het seizoen." De PSV-trainer vindt het wel wonderlijk dat de finale in zijn ogen niet onder gelijke omstandigheden wordt gespeeld. Ajax was Europees al uitgeschakeld en had deze week dus geen wedstrijd. Schmidt: "Ik ben vanuit Duitsland gewend dat de bekerfinale aan het einde van het seizoen gespeeld wordt. In Nederland gebeurt dat tijdens het seizoen. Dan kan het dus zo zijn dat één van de teams nog wel een wedstrijd speelt in de week van de finale."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
13 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
15 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.
16 uur geleden