Zahavi ziet bekerfinale met Ajax met vertrouwen tegemoet
EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Eran Zahavi denkt niet dat de uitschakeling in de kwartfinale van de Conference League tegen Leicester City doorwerkt naar de bekerfinale van zondag tegen Ajax. "Voor ons is dit toernooi klaar nu. Maar de bekerfinale staat helemaal op zichzelf. We zijn erg gemotiveerd om de beker te winnen", aldus de Israëliër, die tegen Leicester na een half uur spelen de score opende. Dat leek genoeg voor PSV, maar de Engelsen sloegen in het laatste kwartier nog twee keer toe (1-2).
PSV heeft niet alleen de pijnlijke uitschakeling te verwerken. De spelers van trainer Roger Schmidt moesten na rust diep gaan tegen de nummer 9 van Engeland. Het is de vraag of iedereen zondag weer bijtijds fit is. Zahavi is daar niet zo bang voor. "We spelen dit hele seizoen al twee wedstrijden per week. We weten dus hoe we er mee om moeten gaan. Als iemand zich niet fit voelt of er niet klaar voor is, zal hij dat aan moeten geven bij de trainer. Zo vaak speel je niet een bekerfinale. We moeten er van genieten."
Schmidt en PSV zijn er zondag veel aan gelegen de finale te winnen. De Duitser behaalde vooralsnog in twee seizoenen één prijs, de Johan Cruijff Schaal. Die prijs staat niet hoog aangeschreven. PSV behaalde in 2018 voor het laatst de landstitel. De laatste bekerwinst dateert zelfs alweer van 2012. Voor PSV wordt het dus tijd de prijzenkast weer aan te vullen.
Teleurstelling
Na het verlies tegen Leicester was Schmidt nog niet in staat veel te zeggen over Ajax. "Op dit moment kan ik me daar nog niet op focussen. Ik ben met deze wedstrijd bezig geweest. We mogen nu teleurgesteld zijn. Als ik vrijdag wakker word, ligt de focus op de bekerfinale."
Aan motivatie geen gebrek, vermoedt Schmidt. "De bekerfinale is een groot iets. Het is misschien wel een van de leukste wedstrijden van het seizoen." De PSV-trainer vindt het wel wonderlijk dat de finale in zijn ogen niet onder gelijke omstandigheden wordt gespeeld. Ajax was Europees al uitgeschakeld en had deze week dus geen wedstrijd. Schmidt: "Ik ben vanuit Duitsland gewend dat de bekerfinale aan het einde van het seizoen gespeeld wordt. In Nederland gebeurt dat tijdens het seizoen. Dan kan het dus zo zijn dat één van de teams nog wel een wedstrijd speelt in de week van de finale."
Meer uit Voetbal
CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
16 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
17 uur geleden