Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zahavi ziet bekerfinale met Ajax met vertrouwen tegemoet

Zahavi ziet bekerfinale met Ajax met vertrouwen tegemoet

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Eran Zahavi denkt niet dat de uitschakeling in de kwartfinale van de Conference League tegen Leicester City doorwerkt naar de bekerfinale van zondag tegen Ajax. "Voor ons is dit toernooi klaar nu. Maar de bekerfinale staat helemaal op zichzelf. We zijn erg gemotiveerd om de beker te winnen", aldus de Israëliër, die tegen Leicester na een half uur spelen de score opende. Dat leek genoeg voor PSV, maar de Engelsen sloegen in het laatste kwartier nog twee keer toe (1-2).

PSV heeft niet alleen de pijnlijke uitschakeling te verwerken. De spelers van trainer Roger Schmidt moesten na rust diep gaan tegen de nummer 9 van Engeland. Het is de vraag of iedereen zondag weer bijtijds fit is. Zahavi is daar niet zo bang voor. "We spelen dit hele seizoen al twee wedstrijden per week. We weten dus hoe we er mee om moeten gaan. Als iemand zich niet fit voelt of er niet klaar voor is, zal hij dat aan moeten geven bij de trainer. Zo vaak speel je niet een bekerfinale. We moeten er van genieten."

Schmidt en PSV zijn er zondag veel aan gelegen de finale te winnen. De Duitser behaalde vooralsnog in twee seizoenen één prijs, de Johan Cruijff Schaal. Die prijs staat niet hoog aangeschreven. PSV behaalde in 2018 voor het laatst de landstitel. De laatste bekerwinst dateert zelfs alweer van 2012. Voor PSV wordt het dus tijd de prijzenkast weer aan te vullen.

Teleurstelling

Na het verlies tegen Leicester was Schmidt nog niet in staat veel te zeggen over Ajax. "Op dit moment kan ik me daar nog niet op focussen. Ik ben met deze wedstrijd bezig geweest. We mogen nu teleurgesteld zijn. Als ik vrijdag wakker word, ligt de focus op de bekerfinale."

Aan motivatie geen gebrek, vermoedt Schmidt. "De bekerfinale is een groot iets. Het is misschien wel een van de leukste wedstrijden van het seizoen." De PSV-trainer vindt het wel wonderlijk dat de finale in zijn ogen niet onder gelijke omstandigheden wordt gespeeld. Ajax was Europees al uitgeschakeld en had deze week dus geen wedstrijd. Schmidt: "Ik ben vanuit Duitsland gewend dat de bekerfinale aan het einde van het seizoen gespeeld wordt. In Nederland gebeurt dat tijdens het seizoen. Dan kan het dus zo zijn dat één van de teams nog wel een wedstrijd speelt in de week van de finale."

Meer uit Voetbal

Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

8 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

10 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

11 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

11 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

12 uur geleden
Van Persie vond Feyenoord genoeg kansen creëren voor een doelpunt

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.

14 uur geleden
KNVB: stadionverbod van 9 maanden voor fans met gezichtsbedekking

ZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.

14 uur geleden