Zahavi roept UEFA op Ziyech te straffen voor reactie op geweld
ISTANBUL (ANP) - Aanvaller Eran Zahavi van Maccabi Tel Aviv heeft de UEFA opgeroepen om Hakim Ziyech te straffen voor zijn reactie op het geweld tegen fans van zijn club uit Israël na het uitduel van donderdag met Ajax in de Europa League. "Als het geen vrouwen en kinderen zijn, rennen ze weg", meldde de oud-speler van Ajax op Instagram. Ziyech, die voor Galatasaray uitkomt, plaatste ook de tekst: Free Palestina.
"Domme terreursupporter", reageerde Zahavi op Ziyechs reactie. "Ik hoop dat de UEFA dit ziet. Bestraf hem."
In Amsterdam zijn na de wedstrijd tegen Ajax verschillende fans van Maccabi Tel Aviv belaagd, mishandeld en met vuurwerk bekogeld. Vijf slachtoffers die naar het ziekenhuis moesten, hebben vrijdagochtend het ziekenhuis verlaten. Daarnaast zijn, voor zover nu bekend, twintig tot dertig supporters van Maccabi Tel Aviv lichtgewond geraakt.
De UEFA gaat alle rapporten en bewijzen verzamelen naar aanleiding van het geweld tegen Israëlische voetbalfans in Amsterdam.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.
4 minuten geledenBONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
3 uur geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
9 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
9 uur geleden