Zaandam mag onder voorwaarden aanmeren in Florida
FORT LAUDERDALE (ANP) - Het cruiseschip de Zaandam van de Holland America Line (HAL) mag onder voorwaarden aanmeren in Port Everglades, bij Fort Lauderdale in Florida. Een lokaal bestuurder, Michael Udine, heeft dit bekendgemaakt. Hij zei dat de eigenaars van het schip en plaatselijke autoriteiten nog moeten instemmen. Eerder meldden regionale media dat het schip rond 19.00 uur onze tijd in Port Everglades wordt verwacht. Het andere schip van de HAL, de Rotterdam, een half uur later. Udine noemde de Rotterdam echter niet in zijn bericht op sociale media.
De autoriteiten in Florida wilden het schip eigenlijk weren omdat het coronapatiƫnten aan boord heeft. Aan boord van het cruiseschip Zaandam bevinden zich nog vijf Nederlanders. Ook is het lichaam van de Nederlander die vorige week is overleden aan de gevolgen van het coronavirus nog op het schip. Eerder is een groep van veertien Nederlanders overgestapt naar het zusterschip Rotterdam, liet een woordvoerster van rederij Holland America Line donderdagmiddag weten aan het ANP.
Meer uit Binnenland
UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
7 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
7 uur geleden