Zaandam mag onder voorwaarden aanmeren in Florida
FORT LAUDERDALE (ANP) - Het cruiseschip de Zaandam van de Holland America Line (HAL) mag onder voorwaarden aanmeren in Port Everglades, bij Fort Lauderdale in Florida. Een lokaal bestuurder, Michael Udine, heeft dit bekendgemaakt. Hij zei dat de eigenaars van het schip en plaatselijke autoriteiten nog moeten instemmen. Eerder meldden regionale media dat het schip rond 19.00 uur onze tijd in Port Everglades wordt verwacht. Het andere schip van de HAL, de Rotterdam, een half uur later. Udine noemde de Rotterdam echter niet in zijn bericht op sociale media.
De autoriteiten in Florida wilden het schip eigenlijk weren omdat het coronapatiënten aan boord heeft. Aan boord van het cruiseschip Zaandam bevinden zich nog vijf Nederlanders. Ook is het lichaam van de Nederlander die vorige week is overleden aan de gevolgen van het coronavirus nog op het schip. Eerder is een groep van veertien Nederlanders overgestapt naar het zusterschip Rotterdam, liet een woordvoerster van rederij Holland America Line donderdagmiddag weten aan het ANP.
Meer uit Binnenland
VLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.
40 minuten geledenBREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.
4 uur geledenSINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
7 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Trouwen op het gemeentehuis is in 2026 in bijna alle gemeenten duurder geworden dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP van alle tarieven voor een huwelijksceremonie op het gemeentehuis.
8 uur geleden