Zaandam mag onder voorwaarden aanmeren in Florida
FORT LAUDERDALE (ANP) - Het cruiseschip de Zaandam van de Holland America Line (HAL) mag onder voorwaarden aanmeren in Port Everglades, bij Fort Lauderdale in Florida. Een lokaal bestuurder, Michael Udine, heeft dit bekendgemaakt. Hij zei dat de eigenaars van het schip en plaatselijke autoriteiten nog moeten instemmen. Eerder meldden regionale media dat het schip rond 19.00 uur onze tijd in Port Everglades wordt verwacht. Het andere schip van de HAL, de Rotterdam, een half uur later. Udine noemde de Rotterdam echter niet in zijn bericht op sociale media.
De autoriteiten in Florida wilden het schip eigenlijk weren omdat het coronapatiƫnten aan boord heeft. Aan boord van het cruiseschip Zaandam bevinden zich nog vijf Nederlanders. Ook is het lichaam van de Nederlander die vorige week is overleden aan de gevolgen van het coronavirus nog op het schip. Eerder is een groep van veertien Nederlanders overgestapt naar het zusterschip Rotterdam, liet een woordvoerster van rederij Holland America Line donderdagmiddag weten aan het ANP.
Meer uit Binnenland
RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliƫnt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
2 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
3 uur geleden