Zaalvoetballers stranden in achtste finales WK
TASJKENT (ANP) - De Nederlandse zaalvoetballers zijn er niet in geslaagd de kwartfinales van het WK in Oezbekistan te bereiken. De formatie van bondscoach Miguel Andrés verloor in Tasjkent met 3-1 van Oekraïne, de nummer 12 van de wereld.
Oranje had zich geplaatst voor de achtste finales na een knappe zege op groepswinnaar Paraguay en trok de goede lijn door in de openingsfase van het duel met Oekraïne. De ploeg nam meteen het initiatief en was een paar keer dreigend. Oekraïne kwam echter via Mykhailo Zvarych op voorsprong en raakte daarna nog een keer de lat. Ismail Ouaddouh was vlak voor rust dicht bij de gelijkmaker, maar hij schoot op de paal.
Oekraïne raakte aan het begin van de tweede helft nogmaals de lat boven Manuel Kuijk, waarna de Nederlandse keeper nog een paar keer knap redde. Op aangeven van Ayoub Boukhari maakte Saïd Bouzambou vervolgens de 1-1, maar Andrii Melnyk herstelde twee minuten later de voorsprong van Oekraïne. In de laatste minuut zette Melnyk met zijn tweede treffer de eindstand op het bord, 3-1.
Cretier: was vallen en opstaan
"Het was een wedstrijd die twee kanten op kon gaan", vond Jordy Cretier na afloop bij de NOS. "We kregen nog een treffer tegen uit de omschakeling, dat is zuur." Toch keek Cretier met een goed gevoel terug op het WK. "Het was vallen en opstaan, maar wat we nu al hebben neergezet, daar kunnen we alleen maar trots op zijn."
Oranje, de nummer 36 van de wereld, deed voor het eerst in 24 jaar mee aan het wereldkampioenschap.
Meer uit Voetbal
HAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
53 minuten geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
1 uur geledenORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."
2 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische politie heeft in een grootschalig onderzoek naar matchfixing en illegaal gokken in het voetbal tientallen mensen aangehouden. Dat meldde het Openbaar Ministerie in Praag. Op meerdere locaties in Tsjechië werden huiszoekingen verricht.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een voltallige selectie begonnen aan de eerste training voor de oefeninterlands tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 25 internationals op het veld in Zeist.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).
6 uur geleden