Zaalvoetballers na nederlaag tegen Servië uitgeschakeld op EK
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse zaalvoetballers zijn op het EK in eigen land uitgeschakeld in de groepsfase. De ploeg van bondscoach Max Tjaden verspeelde in de Ziggo Dome in Amsterdam tegen Servië een voorsprong van 2-0 en verloor met 3-2. Portugal won in Groningen met 1-0 van Oekraïne, waardoor die beide landen naar de kwartfinales gaan.
De wedstrijden op het EK futsal eindigden beide net niet voor 22.00 uur. Dat is de uiterste tijd waarin evenementen met bezoekers zijn toegestaan volgens de recente coronaregels van het kabinet.
Nederland kwam al na 2 minuten op voorsprong tegen de Serviërs. Jordany Martinus kreeg de bal toegespeeld van Jamal El Ghannouti en klopte de doelman met een puntertje. Ook in de tweede helft scoorde Oranje al snel. Het schot van Yoshua St. Juste werd door Stefan Rakic van richting veranderd, waardoor diens doelman kansloos was.
De Serviërs voerden de druk op en kwamen terug via Slobodan Rajcevic. Die schoot hard binnen, onhoudbaar voor doelman Manuel Kuijk. Oranje ontsnapte aan de gelijkmaker toen Nikola Matijevic op de paal schoot. Kuijk redde nog op een schot, maar na een snelle balovername schoot Denis Ramic de gelijkmaker binnen. Een halve minuut later maakte Andreja Stojcevski uit een snelle combinatie 3-2.
Oranje moest scoren om nog kans te maken op de kwartfinales. Said Bouzambou kreeg de kans Oranje weer op gelijke hoogte te brengen, maar schoot een strafschop naast. De Servische doelman redde in de slotseconden op een inzet van Tevfik Ceyar. De treffer kwam er uiteindelijk uit een scrimmage, maar die viel net na de zoemer.
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
40 minuten geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
56 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Kimi Antonelli heeft in de Formule 1 voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Monaco gewonnen. Max Verstappen viel in de eerste ronde uit, nadat hij zijn Red Bull eerst niet van de startpositie kreeg. Voor Verstappen is het de tweede uitvalbeurt dit seizoen.
1 uur geledenSALUZZO (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft de Giro d'Italia op haar naam geschreven. De 29-jarige Nederlandse van FDJ United - SUEZ maakte in de slotetappe haar achterstand van 49 seconden op klassementsleidster Anna van der Breggen goed.
1 uur geledenAALSMEER (ANP) - De handballers van Volendam hebben voor het eerst sinds 2013 de landstitel veroverd. De ploeg was na strafworpen te sterk voor Aalsmeer in het tweede play-offduel om de titel.
2 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Nevill Ruiter kijkt met een goed gevoel terug op zijn laatste deelname als amateur aan het KLM Open in Badhoevedorp. De 24-jarige Nederlander, die in augustus professional wordt, veroverde de Robbie van Erven Dorens Trofee, de prijs voor de beste amateur die de 'cut' haalt. "Als amateur is dat het hoogst haalbare, dus dat is heel mooi", zei hij na afloop van zijn slotronde.
3 uur geleden