Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zaalvoetballers en corona: hopen dat de dokter niet belt

Zaalvoetballers en corona: hopen dat de dokter niet belt

AMSTERDAM (ANP) - Twee dagen voor het begin van het Europees kampioenschap (EK futsal) in eigen land moesten de zaalvoetballers van Oranje hun eerste geval van een coronabesmetting melden. Tevfik Ceyar testte positief en zit in isolatie. Bondscoach Max Tjaden gaf aan bij wijze van spreken tussen hoop en vrees te leven. "Als ik 's ochtends onder de douche sta en de telefoon gaat dan schrik ik. Als het de dokter maar niet is."

Maar heel erg schrikken doet hij allang niet meer. Sinds het voorbereidingsprogramma van Nederland zo'n twee jaar geleden vorm begon te krijgen deed corona zijn intrede in de wereld. Tjaden: "We hadden in 2020 al van alles gepland. Een trip naar Indonesië, een wedstrijd tegen Argentinië, ons programma zag er geweldig uit. Helaas ging alles volledig de mist in. Zelfs de nationale competitie heeft lange tijd stilgelegen."

Hij had een langere periode willen "knallen", in aanloop naar het toernooi, dat woensdag voor Oranje begint met een wedstrijd tegen Oekraïne in de Ziggo Dome in Amsterdam. "Ik had een plannetje met wat ik allemaal wilde en dat is door de KNVB optimaal ingevuld. Helaas liep het anders. Maar met succes hebben we er alles aangedaan corona buiten de deur te houden. Gelukkig kon er vanaf september vorig jaar wel weer veel. Zo hebben we kunnen oefenen tegen toplanden als Portugal en Argentinië."

Voorzorgsmaatregelen

Tjaden somt eerdere voorzorgsmaatregelen op: "We hebben op afstand getraind, niet samen onder de douche gestaan, we hebben ons in de sporthal omgekleed in plaats van in de kleedkamer. Mede daardoor hadden we amper 'gevallen'. Nu is er één en hopen we dat het daarbij blijft. Andere landen hebben er helaas ook last van. Tafeltennissen doen de jongens niet meer, om niet allemaal hetzelfde batje aan te raken. Playstation is voorbij, de regels die we onszelf hebben opgelegd zijn strikt."

Oranje begint het toernooi woensdag tegen Oekraïne en treft daarna met Portugal en Servië twee absolute toplanden. Hoewel Tjaden al lange tijd de mogelijkheid heeft met zijn internationals drie keer per week te trainen kent Nederland in het futsal geen fullprofs. De tegenstanders wel. De bondscoach verschuilt zich er niet achter. "We willen goed presteren en ons doel is de volgende ronde te halen. We hadden graag de steun van het eigen publiek op de tribune gehad. Maar we gaan er voor. "

Routine

De bondscoach stelde een grotendeels ervaren selectie samen. "Dit toernooi is volgens mij niet bedoeld om nieuwe jongens er even aan te laten ruiken. We willen wat laten zien. Ik heb de keuze gemaakt voor routine. Als we in elk geval winnen van Oekraïne en Servië zegt iedereen: goed gedaan Max. Zo gaat dat. Eigenlijk was het voor mij niet moeilijk. Ik hoefde helemaal geen keus te maken. Deze jongens hebben zichzelf geselecteerd."

Meer uit Sport

Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

3 uur geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

12 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

12 uur geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

12 uur geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

13 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint WTA-toernooi van Linz

LINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.

14 uur geleden
Nederlands kampioen marathon Tesfu gedragen door het publiek

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.

15 uur geleden