Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zaalvoetballers bij EK tegen wereldkampioen Portugal

Zaalvoetballers bij EK tegen wereldkampioen Portugal

ZEIST (ANP) - De Nederlandse zaalvoetballers nemen het begin volgend jaar bij het Europees kampioenschap in eigen land op tegen wereldkampioen Portugal en Oekraïne. De derde tegenstander in de poulefase komt uit de confrontatie tussen Servië en Belarus, die het volgende maand in de play-offs tegen elkaar opnemen.

Oranje is bij het evenement, dat van 19 januari tot en met 6 februari duurt, ingedeeld in poule A. Voor het eerst doen in totaal zestien landen mee. Dat waren er tot dit EK twaalf. De groepsduels zijn in de Ziggo Dome in Amsterdam en MartiniPlaza in Groningen. Na de groepsfase gaat het toernooi verder in de Ziggo Dome.

"Ik ga niet direct roepen: ik zie mogelijkheden, ik zie kansen", aldus de Nederlandse bondscoach Max Tjaden. "Het wordt een hele uitdaging om twee landen in de poule achter ons te laten en de kwartfinales te bereiken, maar die gaan we serieus aan." Aanvoerder Oualid Saadouni is niet ontevreden. "Een loting met perspectief", zei hij. "Het had zeker moeilijker gekund. Al is het nog steeds een moeilijke poule. We kunnen ons nu optimaal gaan voorbereiden op de tegenstanders. We kijken er allemaal heel erg naar uit. Toen ik net de loting zag, dacht ik: laten we maar alvast beginnen, kom maar op."

In 1989 was Nederland voor het laatst organisator van een groot zaalvoetbaltoernooi voor landenteams. In Ahoy in Rotterdam was toen het wereldkampioenschap.

Portugal is naast regerend wereldkampioen ook regerend Europees kampioen.

Meer uit Voetbal

FC Groningen wint derby van het noorden van sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.

56 minuten geleden
Coach van Sunderland ziet 'beste versie' van spits Brobbey

SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.

5 uur geleden
NAC Breda ontbindt contract overbodige Kongolo

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.

6 uur geleden
NEC wint spectaculair uitduel met NAC na treffer in slotseconden

BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.

16 uur geleden
PSV boekt bij Fortuna met moeite vijftiende uitzege op rij

SITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.

17 uur geleden
Telstar geeft voorsprong uit handen op bezoek bij Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.

17 uur geleden
AZ geeft bekerzege op Ajax slecht vervolg tegen PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.

18 uur geleden