Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zaalvoetballers bij EK tegen wereldkampioen Portugal

Zaalvoetballers bij EK tegen wereldkampioen Portugal

ZEIST (ANP) - De Nederlandse zaalvoetballers nemen het begin volgend jaar bij het Europees kampioenschap in eigen land op tegen wereldkampioen Portugal en Oekraïne. De derde tegenstander in de poulefase komt uit de confrontatie tussen Servië en Belarus, die het volgende maand in de play-offs tegen elkaar opnemen.

Oranje is bij het evenement, dat van 19 januari tot en met 6 februari duurt, ingedeeld in poule A. Voor het eerst doen in totaal zestien landen mee. Dat waren er tot dit EK twaalf. De groepsduels zijn in de Ziggo Dome in Amsterdam en MartiniPlaza in Groningen. Na de groepsfase gaat het toernooi verder in de Ziggo Dome.

"Ik ga niet direct roepen: ik zie mogelijkheden, ik zie kansen", aldus de Nederlandse bondscoach Max Tjaden. "Het wordt een hele uitdaging om twee landen in de poule achter ons te laten en de kwartfinales te bereiken, maar die gaan we serieus aan." Aanvoerder Oualid Saadouni is niet ontevreden. "Een loting met perspectief", zei hij. "Het had zeker moeilijker gekund. Al is het nog steeds een moeilijke poule. We kunnen ons nu optimaal gaan voorbereiden op de tegenstanders. We kijken er allemaal heel erg naar uit. Toen ik net de loting zag, dacht ik: laten we maar alvast beginnen, kom maar op."

In 1989 was Nederland voor het laatst organisator van een groot zaalvoetbaltoernooi voor landenteams. In Ahoy in Rotterdam was toen het wereldkampioenschap.

Portugal is naast regerend wereldkampioen ook regerend Europees kampioen.

Meer uit Voetbal

Feyenoord heeft een zege op Celtic nodig in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft donderdag in de thuiswedstrijd tegen Celtic een overwinning nodig voor een goede uitgangspositie voor een langer verblijf in de Europa League. "We lopen niet weg voor die druk", zei Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip. "We zijn gewend aan druk, daar groeien we mee op. Ik geloof in onze club, spelers en staf. We gaan deze moeilijke fase doorkomen. Dat zeg ik op basis van hoe we trainen en hoe we ons iedere dag opstellen."

55 minuten geleden
Reijnders: City niet van slag na thuisnederlaag tegen Leverkusen

MANCHESTER (ANP/AFP) - Tijjani Reijnders heeft benadrukt dat Manchester City na de verrassende nederlaag (0-2) tegen Bayer Leverkusen in de Champions League niet van slag zal raken. "Natuurlijk is het balen, maar we mogen ons zelfvertrouwen niet verliezen, want we hebben eerder geweldig gepresteerd en we moeten weer terug naar die winning streak. Dat doen we door ons voor te bereiden op de volgende wedstrijd op zaterdag", aldus de Nederlandse middenvelder in Manchester.

2 uur geleden
Man die inreed op feestende Liverpool-fans bekent alsnog schuld

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces alsnog schuld bekend. Tegen hem zijn 31 aanklachten ingediend, waaronder het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.

2 uur geleden
ADO neemt na rellen voorlopig geen fans mee naar uitduels

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag neemt voorlopig geen supporters mee naar uitwedstrijden. Reden voor die maatregel zijn de ongeregeldheden van vrijdag tijdens een uitduel met SC Cambuur. Fans van ADO gooiden onder meer vuurwerk naar de tribune waar ook kinderen zaten. Supporters van ADO waren eind oktober ook betrokken bij rellen rond een bekerduel bij FC Den Bosch.

5 uur geleden
Roda JC onderzoekt vermeend racisme naar keeper FC Dordrecht

KERKRADE (ANP) - Roda JC onderzoekt of de Portugese doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend door supporters van de club uit Limburg. "Roda JC heeft na afloop van de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht vernomen dat de keeper van FC Dordrecht mogelijk racistisch is bejegend. Een dergelijke beschuldiging nemen wij als club uiterst serieus. Racisme en discriminatie horen nergens thuis, niet in het voetbal en niet in onze samenleving" , meldt de club in een statement.

5 uur geleden
Trainer Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor nederlaag City

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.

7 uur geleden
Benfica-coach Mourinho zag zijn ploeg het plan goed uitvoeren

AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).

17 uur geleden