Zaalvoetballers bij EK tegen wereldkampioen Portugal
ZEIST (ANP) - De Nederlandse zaalvoetballers nemen het begin volgend jaar bij het Europees kampioenschap in eigen land op tegen wereldkampioen Portugal en Oekraïne. De derde tegenstander in de poulefase komt uit de confrontatie tussen Servië en Belarus, die het volgende maand in de play-offs tegen elkaar opnemen.
Oranje is bij het evenement, dat van 19 januari tot en met 6 februari duurt, ingedeeld in poule A. Voor het eerst doen in totaal zestien landen mee. Dat waren er tot dit EK twaalf. De groepsduels zijn in de Ziggo Dome in Amsterdam en MartiniPlaza in Groningen. Na de groepsfase gaat het toernooi verder in de Ziggo Dome.
"Ik ga niet direct roepen: ik zie mogelijkheden, ik zie kansen", aldus de Nederlandse bondscoach Max Tjaden. "Het wordt een hele uitdaging om twee landen in de poule achter ons te laten en de kwartfinales te bereiken, maar die gaan we serieus aan." Aanvoerder Oualid Saadouni is niet ontevreden. "Een loting met perspectief", zei hij. "Het had zeker moeilijker gekund. Al is het nog steeds een moeilijke poule. We kunnen ons nu optimaal gaan voorbereiden op de tegenstanders. We kijken er allemaal heel erg naar uit. Toen ik net de loting zag, dacht ik: laten we maar alvast beginnen, kom maar op."
In 1989 was Nederland voor het laatst organisator van een groot zaalvoetbaltoernooi voor landenteams. In Ahoy in Rotterdam was toen het wereldkampioenschap.
Portugal is naast regerend wereldkampioen ook regerend Europees kampioen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
13 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
13 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
15 uur geleden