Zaalvoetballers bij EK tegen wereldkampioen Portugal
ZEIST (ANP) - De Nederlandse zaalvoetballers nemen het begin volgend jaar bij het Europees kampioenschap in eigen land op tegen wereldkampioen Portugal en Oekraïne. De derde tegenstander in de poulefase komt uit de confrontatie tussen Servië en Belarus, die het volgende maand in de play-offs tegen elkaar opnemen.
Oranje is bij het evenement, dat van 19 januari tot en met 6 februari duurt, ingedeeld in poule A. Voor het eerst doen in totaal zestien landen mee. Dat waren er tot dit EK twaalf. De groepsduels zijn in de Ziggo Dome in Amsterdam en MartiniPlaza in Groningen. Na de groepsfase gaat het toernooi verder in de Ziggo Dome.
"Ik ga niet direct roepen: ik zie mogelijkheden, ik zie kansen", aldus de Nederlandse bondscoach Max Tjaden. "Het wordt een hele uitdaging om twee landen in de poule achter ons te laten en de kwartfinales te bereiken, maar die gaan we serieus aan." Aanvoerder Oualid Saadouni is niet ontevreden. "Een loting met perspectief", zei hij. "Het had zeker moeilijker gekund. Al is het nog steeds een moeilijke poule. We kunnen ons nu optimaal gaan voorbereiden op de tegenstanders. We kijken er allemaal heel erg naar uit. Toen ik net de loting zag, dacht ik: laten we maar alvast beginnen, kom maar op."
In 1989 was Nederland voor het laatst organisator van een groot zaalvoetbaltoernooi voor landenteams. In Ahoy in Rotterdam was toen het wereldkampioenschap.
Portugal is naast regerend wereldkampioen ook regerend Europees kampioen.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
5 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
10 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
10 uur geleden