Zaalvoetballers beginnen EK in eigen land met zege op Oekraïne
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse zaalvoetballers zijn het Europees kampioenschap (futsal EURO 2022) in eigen land begonnen met een opvallende zege. De formatie van bondscoach Max Tjaden versloeg in de Ziggo Dome van Amsterdam Oekraïne met 3-2. De Oost-Europeanen staan aanmerkelijk hoger dan Oranje op de ranking. In de vier voorgaande ontmoetingen zat er voor Nederland niet meer in dan één gelijkspel.
Mikailo Zvarych zette Oekraïne binnen een minuut op voorsprong. Dat deed hij na precies 52 seconden, in een moeilijke openingsfase voor Oranje. De gelijkmaker kwam na rust, op opvallende wijze. Oualid Saadouni scoorde met het hoofd, na een assist van doelman Manuel Kuijk. Met een fraai stiftje maakte Mohamed Attaibi er 2-1 van, in de rebound nadat Mats Velseboer aanvankelijk op de keeper was gestuit.
Said Bouzambou zorgde voor de 3-1. Spelend met 'vliegende kiep' kwam Oekraïne door Petro Sjoturma nog terug tot 3-2. Tevfik Ceyar (corona) en Mo Darri (rugblessure) ontbraken bij Nederland.
In dezelfde groep won Portugal, Europees en wereldkampioen, van Servië (4-2). De favoriet is zondag de volgende tegenstander van Oranje.
Het toernooi, met Amsterdam en Groningen als speelsteden, kent zestien deelnemende landen. De finale is op 6 februari in de Ziggo Dome. Er zijn vanwege de coronamaatregelen vooralsnog geen toeschouwers welkom.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
13 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
16 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
16 uur geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
17 uur geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
17 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.
21 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.
22 uur geleden