Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zaalvoetballers beginnen EK in eigen land met zege op Oekraïne

Zaalvoetballers beginnen EK in eigen land met zege op Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse zaalvoetballers zijn het Europees kampioenschap (futsal EURO 2022) in eigen land begonnen met een opvallende zege. De formatie van bondscoach Max Tjaden versloeg in de Ziggo Dome van Amsterdam Oekraïne met 3-2. De Oost-Europeanen staan aanmerkelijk hoger dan Oranje op de ranking. In de vier voorgaande ontmoetingen zat er voor Nederland niet meer in dan één gelijkspel.

Mikailo Zvarych zette Oekraïne binnen een minuut op voorsprong. Dat deed hij na precies 52 seconden, in een moeilijke openingsfase voor Oranje. De gelijkmaker kwam na rust, op opvallende wijze. Oualid Saadouni scoorde met het hoofd, na een assist van doelman Manuel Kuijk. Met een fraai stiftje maakte Mohamed Attaibi er 2-1 van, in de rebound nadat Mats Velseboer aanvankelijk op de keeper was gestuit.

Said Bouzambou zorgde voor de 3-1. Spelend met 'vliegende kiep' kwam Oekraïne door Petro Sjoturma nog terug tot 3-2. Tevfik Ceyar (corona) en Mo Darri (rugblessure) ontbraken bij Nederland.

In dezelfde groep won Portugal, Europees en wereldkampioen, van Servië (4-2). De favoriet is zondag de volgende tegenstander van Oranje.

Het toernooi, met Amsterdam en Groningen als speelsteden, kent zestien deelnemende landen. De finale is op 6 februari in de Ziggo Dome. Er zijn vanwege de coronamaatregelen vooralsnog geen toeschouwers welkom.

Meer uit Sport

Wielrenner Groves wint zesde etappe van Giro d'Italia

NAPELS (ANP) - Wielrenner Kaden Groves heeft de zesde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 26-jarige Australiër van Alpecin-Deceuninck was na 227 kilometer de snelste in een massasprint in Napels.

2 uur geleden
Paolini eerste finaliste in tennistoernooi Rome

ROME (ANP) - De Italiaanse tennisster Jasmine Paolini is doorgedrongen tot de finale van haar thuistoernooi in Rome. Ze versloeg in de halve finales van het graveltoernooi in de Italiaanse hoofdstad de Amerikaanse Peyton Stearns in twee sets: 7-5 6-1.

3 uur geleden
Van Poppel sprint naar tweede ritzege op rij in Hongarije

SIOFOK (ANP) - Danny van Poppel heeft ook de tweede etappe van de Ronde van Hongarije gewonnen. De renner van Red Bull-Bora-hansgrohe was na een 178 kilometer lange rit van Veszprem naar Siofok de snelste in de massasprint. Nederlands kampioen Dylan Groenewegen (Jayco-AlUla) eindigde als tweede en de Duitser Tim Torn Teutenberg (Lidl-Trek) werd derde.

3 uur geleden
Leclerc mist persdag voor Grote Prijs van Emilia-Romagna

IMOLA (ANP) - Charles Leclerc is donderdag niet aanwezig op de persdag van de GP van Emilia-Romagna. De Monegask van Ferrari voelt zich niet lekker. Dat heeft zijn team in een verklaring meegedeeld. Ferrari gaat ervan uit dat Leclerc vrijdag tijdens de vrije training wel weer van de partij zal zijn.

5 uur geleden
Basketballer Post met Golden State uitgeschakeld in play-offs NBA

MINNEAPOLIS (ANP) - Basketballer Quinten Post is met Golden State Warriors uitgeschakeld in de play-offs van de NBA. Minnesota Timberwolves was ook in het vijfde duel te sterk (121-110), waarmee de beslissing viel in de best-of-sevenserie: 4-1. Minnesota strijdt later met Oklahoma City Thunder of Denver Nuggets om een plek in de finale van volgende maand.

11 uur geleden
Klassementsleider Pedersen sprint naar derde ritzege in Giro

MATERA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft zijn leidende positie in de Ronde van Italië verstevigd. De 29-jarige Deen van Lidl-Trek sprintte in de vijfde etappe, die over 151 kilometer van Ceglie Messapica naar Matera ging, naar de zege. Pedersen drukte zijn wiel net iets eerder over de finish dan de Italiaan Edoardo Zambanini (tweede) en de Brit Tom Pidcock.

1 dag geleden
Na olympische wedstrijden opent Parijs zwembaden in de Seine

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Parijzenaren en toeristen kunnen vanaf juli weer zwemmen in de Seine. Het was meer dan honderd jaar verboden om te badderen in de rivier. Om vorig jaar wedstrijden voor de Olympische Spelen mogelijk te maken, werd de waterkwaliteit drastisch verbeterd. Nu kan ook het publiek er weer terecht in afgebakende zwemplekken.

1 dag geleden