Zaalvoetballers beginnen aan Europees kampioenschap in eigen land
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse zaalvoetballers beginnen woensdag aan het Europees kampioenschap (UEFA Futsal EURO 2022) in eigen land. In de Ziggo Dome in Amsterdam is Oekraïne de eerste tegenstander. De wedstrijd begint om 20.30 uur. In de groepsfase volgen voor de selectie van bondscoach Max Tjaden daarna nog wedstrijden tegen Portugal en Servië, ook in de hoofdstad. Portugal is Europees- en wereldkampioen.
Vooralsnog mogen er in de beide speelsteden, naast Amsterdam wordt ook in Groningen (MartiniPlaza) gevoetbald, vanwege de maatregelen tegen verspreiding van het coronavirus geen toeschouwers aanwezig zijn. Toernooidirecteur Gijs de Jong van de KNVB hoopt dat dit in het tweede deel van het toernooi nog zal veranderen. Onder normale omstandigheden was gerekend op ongeveer 100.000 bezoekers gedurende het hele evenement, onder wie zo'n 10.000 per duel van Oranje.
Er nemen zestien landen deel aan het evenement. De finale is op 6 februari in de Ziggo Dome.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
57 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
9 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
23 uur geleden