Zaalvoetballers beginnen aan Europees kampioenschap in eigen land
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse zaalvoetballers beginnen woensdag aan het Europees kampioenschap (UEFA Futsal EURO 2022) in eigen land. In de Ziggo Dome in Amsterdam is Oekraïne de eerste tegenstander. De wedstrijd begint om 20.30 uur. In de groepsfase volgen voor de selectie van bondscoach Max Tjaden daarna nog wedstrijden tegen Portugal en Servië, ook in de hoofdstad. Portugal is Europees- en wereldkampioen.
Vooralsnog mogen er in de beide speelsteden, naast Amsterdam wordt ook in Groningen (MartiniPlaza) gevoetbald, vanwege de maatregelen tegen verspreiding van het coronavirus geen toeschouwers aanwezig zijn. Toernooidirecteur Gijs de Jong van de KNVB hoopt dat dit in het tweede deel van het toernooi nog zal veranderen. Onder normale omstandigheden was gerekend op ongeveer 100.000 bezoekers gedurende het hele evenement, onder wie zo'n 10.000 per duel van Oranje.
Er nemen zestien landen deel aan het evenement. De finale is op 6 februari in de Ziggo Dome.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
7 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
9 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
15 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden