Zaakwaarnemer Onana ontkent aanstaande deal met Internazionale
AMSTERDAM (ANP) - Doelman André Onana van Ajax is niet bijna akkoord over overgang naar Internazionale aan het einde van het seizoen. "Dat is niet waar", reageert zijn zaakwaarnemer. "Internazionale heeft in de zomer naar zijn situatie gevraagd. Maar dat hebben andere clubs ook gedaan."
De goed ingevoerde Italiaanse transferspecialist Fabrizio Romano meldde donderdag dat de 25-jarige Onana heel dichtbij een transfervrije overgang naar Internazionale is. De keeper uit Kameroen mag sinds deze maand weer trainen, na een dopingschorsing. Maar directeur voetbalzaken Marco Overmars laat hem voorlopig met Jong Ajax oefenen.
Overmars is teleurgesteld in Onana omdat hij zijn contract niet wil verlengen. Daardoor dreigt Ajax de doelman aan het einde van het seizoen te verliezen zonder dat er een transfersom voor hem wordt betaald. Onana mag vanaf 4 november ook weer wedstrijden spelen.
Trainer Erik ten Hag weigert Onana af te schrijven, maar heeft begrip voor de manier waarop Overmars zich opstelt . "Ik heb een buitengewoon goede band met André", zei hij onlangs. "Ik ben hem zeer erkentelijk voor wat hij voor Ajax en mij heeft gedaan de afgelopen jaren. Maar er zit ook een zakelijke kant aan. Ajax wilde zijn contract graag verlengen."
Ajax heeft afgelopen zomer met Remko Pasveer en Jay Gorter twee doelmannen aangetrokken. Maarten Stekelenburg staat op dit moment aan de kant met een liesblessure.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen NEC. De Volendamse middenvelder is niet helemaal fit en ontbreekt in de selectie van trainer Peter Bosz.
3 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP) - Koploper Bayern München heeft in de Bundesliga voor de vierde keer dit seizoen gelijkgespeeld. Bij Bayer Leverkusen bleef de club van coach Vincent Kompany steken op 1-1.
7 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de strijd om de Italiaanse voetbaltitel punten verspeeld. De koploper incasseerde in de thuiswedstrijd tegen Atalanta kort voor tijd de 1-1.
1 uur geledenEMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
20 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
20 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
23 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
1 dag geleden