Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zaak tegen ‘synthetische drugsprins van Eindhoven’ van start

Zaak tegen ‘synthetische drugsprins van Eindhoven’ van start

DEN BOSCH (ANP) - "Ik ben Harry P., prins van de Eindhovense onderwereld met synthetische drugs", zou de 33-jarige man uit Bergeijk in een versleuteld telefoonbericht hebben gezegd tegen een medeverdachte.

In de rechtbank in Den Bosch is maandag gestart met de grote drugszaak tegen P. en zijn dertien medeverdachten. De zaak gaat over verschillende drugslabs in Tegelen, het Belgische Lanaken en de Duitse plaatsen Ruppach-Goldhausen en Kassel. P. en de meeste van zijn medeverdachten werden in november 2021 aangehouden tijdens een grote politieactie op hun woonwagenkamp in Bergeijk. De zaak kwam aan het rollen nadat de politie de beschikking had gekregen over chatberichten van de versleutelde berichtendiensten EncroChat, SkyECC en ANOM. Voor de strafzaak zijn veertien dagen uitgetrokken.

Gepland is om elke dag een deelonderzoek van de gecompliceerde zaak te bespreken. Maandag ging het met name om een lab in het Limburgse Tegelen, waar de politie in mei 2021 binnenviel, na tips bij de inlichtingendienst van de recherche. P. viel in de rechtbank op, doordat hij veel non-verbaal communiceerde met al zijn medeverdachten. Tegen de rechtbank zeiden ze niets, behalve "zwijgrecht".

Meer uit Binnenland

Familie bevestigt dood Ben Saunders, eerste winnaar The Voice

ELST (ANP) - Zanger en tatoeageartiest Ben Saunders is op 43-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn broer Dean in de nacht van dinsdag op woensdag bekendgemaakt via Instagram. "Mijn lieve kleine broertje is vandaag overleden. Ik heb nog nooit zo'n pijn ervaren als ik nu voel." Saunders werd eind 2010 bij het grote publiek bekend door zijn deelname aan het eerste seizoen van The Voice of Holland.

1 uur geleden
Bikker: CU steunt Belastingplan niet zonder wijzigingen

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie stemt niet in met het Belastingplan van het kabinet als daar niets aan verandert. Dat zegt partijleider Mirjam Bikker in een interview met het Nederlands Dagblad. Volgens haar wordt de rekening van de kabinetsplannen te veel neergelegd bij "harde werkers en gewone gezinnen".

2 uur geleden
Topvrouw ProRail: weinig camerabeelden van sabotageacties

HILVERSUM (ANP) - Van de sabotageacties op het spoor dinsdagochtend zijn weinig camerabeelden. Dat heeft topvrouw Mirjam van Velthuizen van ProRail in Nieuwsuur gezegd. Of op die beelden daders te zien zijn, is haar niet duidelijk. Ze weet ook niet wie achter de sabotageacties zit, waardoor het treinverkeer in een groot deel van Nederland op Prinsjesdag werd verstoord.

6 uur geleden
Karremans doet aangifte tegen brandstichters langs snelwegen

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans van Infrastructuur en Waterstaat laat aangifte doen tegen de personen die dinsdag brand hebben gesticht langs de snelwegen. Dat zei hij in het programma Pauw & De Wit op NPO 1.

7 uur geleden
Buis gevonden op spoor Teuge, ProRail gaat uit van sabotageactie

TEUGE (ANP) - Op het spoor tussen Apeldoorn en Deventer is dinsdagavond een buis gevonden. ProRail gaat ervan uit dat het om een nieuwe sabotageactie gaat die vermoedelijk in de avond is uitgevoerd.

8 uur geleden
Dinsdagavond staaf van spoor gehaald tussen Holten en Rijssen

RIJSSEN (ANP) - Van het treinspoor tussen Holten en Rijssen is dinsdagavond een metalen staaf verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerder van NS nadat een ANP-fotograaf daar beelden van maakte. Iets na 17.00 uur ontstond een overwegstoring in het Overijsselse Rijssen. Inmiddels rijden de treinen op het traject weer.

12 uur geleden
Dwangsommen voor trage asielbesluiten kosten IND 106 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is dit jaar 106 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor het te traag afhandelen van asielverzoeken. Die verwachting van het kabinet valt te lezen in de miljoenennota. Waarschijnlijk is dit het laatste jaar dat zoveel geld naar dwangsommen gaat. Een voorstel om deze dwangsommen af te schaffen wordt namelijk binnenkort behandeld door de Eerste Kamer en kan waarschijnlijk rekenen op een meerderheid.

14 uur geleden