Zaak tegen ‘synthetische drugsprins van Eindhoven’ van start
DEN BOSCH (ANP) - "Ik ben Harry P., prins van de Eindhovense onderwereld met synthetische drugs", zou de 33-jarige man uit Bergeijk in een versleuteld telefoonbericht hebben gezegd tegen een medeverdachte.
In de rechtbank in Den Bosch is maandag gestart met de grote drugszaak tegen P. en zijn dertien medeverdachten. De zaak gaat over verschillende drugslabs in Tegelen, het Belgische Lanaken en de Duitse plaatsen Ruppach-Goldhausen en Kassel. P. en de meeste van zijn medeverdachten werden in november 2021 aangehouden tijdens een grote politieactie op hun woonwagenkamp in Bergeijk. De zaak kwam aan het rollen nadat de politie de beschikking had gekregen over chatberichten van de versleutelde berichtendiensten EncroChat, SkyECC en ANOM. Voor de strafzaak zijn veertien dagen uitgetrokken.
Gepland is om elke dag een deelonderzoek van de gecompliceerde zaak te bespreken. Maandag ging het met name om een lab in het Limburgse Tegelen, waar de politie in mei 2021 binnenviel, na tips bij de inlichtingendienst van de recherche. P. viel in de rechtbank op, doordat hij veel non-verbaal communiceerde met al zijn medeverdachten. Tegen de rechtbank zeiden ze niets, behalve "zwijgrecht".
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw aan de Bolderweg in Almere is in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat maakte de Veiligheidsregio Flevoland bekend.
58 minuten geledenKATWIJK (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Eli Lilly kan voor 3 miljard dollar een medicijnfabriek gaan bouwen in Katwijk. De gemeenteraad heeft ingestemd met de vergunningaanvraag. Eli Lilly, een van de grootste farmaceuten ter wereld, wil langs het Valkenburgse Meer in Katwijk diabetes- en afslankpillen gaan produceren. In de fabriek komen zo'n vijfhonderd mensen te werken.
58 minuten geledenVENLO (ANP) - De oorzaak van de brand begin augustus in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen blijft onduidelijk. Dat is de conclusie in een rapport van de brandweer Limburg-Noord en het Landelijk team Natuurbrandonderzoek dat donderdag werd gepresenteerd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgende week woensdag vindt een eerste gesprek plaats tussen het kabinet en de sociale partners, laat een woordvoerder van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) weten. Het gesprek is mogelijk geworden omdat het kabinet een miljardenbezuiniging op uitkeringen heeft geschrapt. Dat was een harde eis van de vakbonden.
6 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone heeft te maken met "technische redenen", zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) donderdag. Hij kon dat niet verder toelichten, omdat het niet zijn dossier is.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer zijn het niet eens over een oplossing voor kleine spaarders in box 3. VVD, CDA, JA21, SGP en ChristenUnie willen extra belasting ophalen bij grootaandeelhouders, om te voorkomen dat mensen met een kleinere spaarpot volgend jaar en het jaar daarop vermogensbelasting moeten gaan betalen. Linkse oppositiepartij PRO wil dat de extra belasting in ieder geval wordt gehaald bij vermogenden en winst van bedrijven.
8 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank donderdag bepaald. De mannen van 24 en 25 jaar uit Amsterdam worden verdacht van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in de Gelderse plaats.
8 uur geleden