
Zaak tegen ontsnapte handlanger Taghi toch voor rechter
DEN BOSCH (ANP) - Hoewel Gerel P. nog altijd voortvluchtig is, behandelt de rechtbank in Den Bosch woensdag toch gewoon zijn strafzaak. P. wordt verdacht van een dubbele liquidatiepoging in Noordeloos in 2016. De zaak wordt nog niet inhoudelijk behandeld, zei een woordvoerder van de rechtbank donderdag.
Voor de gelegenheid wijkt de rechtbank uit naar de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol. P. zou in december 2016 twee Rotterdammers van 28 en 35 jaar oud hebben neergeschoten in een weiland bij Noordeloos. Justitie vermoedt dat P. bij meer liquidaties is betrokken. Hij wordt gezien als schutter van liquidaties die werden uitgevoerd in opdracht van Ridouan Taghi, waaronder de moord op spyshopmedewerker Ronald Bakker. Die werd in 2015 bij zijn woning in Huizen gedood.
P. werd in 2017 gepakt in Suriname. Hij ontsnapte daar echter door een bewaker te bedreigen met een wapen. Sindsdien is hij voortvluchtig. Het Openbaar Ministerie verdubbelde in maart het tipgeld tot 30.000 euro voor degene die de gouden tip heeft die leidt naar zijn verblijfplaats. Een advocaat heeft P. niet, aldus de woordvoerder van de rechtbank.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Personeel van NS staakt vrijdag in de regio Midden, met waarschijnlijk grote gevolgen voor het treinverkeer in het hele land. Het spoorbedrijf is volgens vakbond FNV niet ingegaan op een ultimatum waarin eisen stonden om tot een nieuwe cao voor medewerkers te komen. De bond dreigde eerder al met stakingen, nadat de onderhandelingen over de cao waren geklapt.
41 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS waarschuwt dat een mogelijke staking komende vrijdag "landelijke impact" kan hebben. Dit komt doordat de eventuele staking door de vakbonden gepland staat in Midden-Nederland en de NS vanuit die regio, Utrecht, het eigen landelijke treinverkeer aanstuurt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlands-Hongaarse choreografe Krisztina de Châtel is dinsdag op 81-jarige leeftijd in haar woning in Amsterdam overleden. Dat heeft haar familie dinsdag aan het ANP bekendgemaakt. Zij was al enige tijd ziek.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever betreurt dat het kabinet-Schoof gevallen is. Hij heeft het over "geliefde buurland dat nu weer aankijkt tegen een periode van politieke blokkering. In deze geopolitiek onzekere tijden kan Europa instabiliteit missen als kiespijn".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof gaat door als demissionair premier, zei hij op een persconferentie na een extra ingelaste ministerraad. De partijloze premier gaat een demissionair kabinet van VVD, NSC en BBB leiden, nadat PVV-leider Geert Wilders had aangekondigd zijn partij terug te trekken uit de coalitie. Ook zijn bewindslieden verlaten het kabinet.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vrachtwagen die op 27 augustus 2022 inreed op een barbecuefeest van de ijsclub in Nieuw-Beijerland bereikte een snelheid van 31 kilometer per uur. Dat bleek op de eerste dag van de inhoudelijke zitting van de strafzaak tegen de Spaanse chauffeur. Bij het incident kwamen zeven mensen om het leven, onder wie een ongeboren kind. Zeven anderen raakten gewond. De 48-jarige Juan C.S. had tijdens het ongeluk mogelijk een epileptische aanval, iets wat hij ontkent. C.S. heeft een geschiedenis van aanvallen en bezocht in het verleden een arts daarvoor.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Stichting Gelijkwaardig Herstel (SGH) hoopt dat de afhandeling van het herstel van de toeslagenaffaire "voortvarend doorgaat", ook nu de coalitie uiteen is gevallen. "Dit was de vijfde staatssecretaris die zich hiermee bezig heeft gehouden", aldus een woordvoerder. "We gaan op naar nummer zes, denk ik. Het is nog steeds niet opgelost."
3 uur geleden